Į pradžią 

 
 
 
 
Šventėje susijungė poezijos žodis ir daina

Poetas Algimantas Baltakis

Liepos 3 d. Joniškyje buvo švenčiama Miesto dienos šventė. Tarp gausybės tądien surengtų renginių, vyko ir Jono Avyžiaus viešosios  bibliotekos bei „Audruvės“ literatų klubo poezijos popietė. Į Meno mokyklos salėje susirinkusių klausytojų širdis poezija prabilo gyva daina ir  žodžiu.

Dainuojamosios poezijos programą „Bedugnės ir tiltai“ atliko dainų atlikėja Ilona Papečkytė. Skambėjo J. Aisčio, J. Meko, K. Bradūno, Just. Marcinkevičiaus ir kitų lietuvių poetų eilės. Pritariant gitarai, apjungusi muziką ir vaizdus, atlikėja jautriai ir išraiškingai dainavo apie žmogiškosios būties prasmę, jausmus.Į Meno mokyklos salėje susirinkusių klausytojų širdis poezija prabilo gyva daina ir  žodžiu

Šventėje turėjome sulaukti iškilių poetų Justino Marcinkevičiaus ir Algimanto Baltakio. Deja, dėl sveikatos Just. Marcinkevičius į Joniškį negalėjo atvykti.

Popietėje gyvu, jaudinančiu poezijos klasiko žodžiu į klausytojus prabilo atvykęs poetas  Algimantas Baltakis. Poetas skaitė kūrinius iš naujausios lyrikos rinktinės „Antakalnio vigilijos“, dalijosi mintimis apie tai, ką jautė jis pats ir jo kartos rašytojai didelių visuomenės perversmų metais, prisiminė gerą savo bičiulį rašytoją Joną Avyžių.

„Senatvė – nelinksma gatvė, bet ja vis dar vaikščioti Dievo malonė,“ – šmaikštavo neseniai 80-metį atšventęs poetas.

Daug A. Baltakio tekstų yra virtę dainomis.Dainų atlikėja Ilona Papečkytė

„Sugriauk visus tiltus,
Kelius išardyk,
Vien taką per kopas,
Maldauju, palik“
,  –  šia gerai žinoma daina A. Baltakio žodžiais susirinkusieji atsisveikino su svečiais.

A. Baltakis viešojoje bibliotekoje saugomam J. Avyžiaus archyvui padovanojo gražiai įrėmintą rašytojo 1985 m. palinkėjimo kopiją A. Baltakio broliui Edmundui Baltakiui – Joniškio ligoninės vyr. gydytojui, kuriam šias metais suteiktas Joniškio Garbės piliečio vardas, taip pat poetas bibliotekai padovanojo dvi savo knygas: „Gimiau pačiu laiku“ ir „Antakalnio vigilijos“.

I. Papečkytė bibliotekos lankytojams padovanojo savo CD „Katarsis“.

Šiuo renginiu biblioteka tęsia projektą „Gyvas literatūros žodis Jono Avyžiaus gimtinėje“, kurį iš dalies remia LR kultūros fondas.

Violetos Vilčiauskienės informacija

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.