Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitytojų festivalis

Kiek knygų jūs perskaitėte vasarą? O kiek parašėte skaitymo receptų? Tokie klausimai buvo uždavinėjami Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje rugsėjo 12 dieną, kai į skaitytojų festivalį suvažiavo  skaitytojai, dalyvavę vasaros programoje „Skaitymo virusas“. Renginys buvo įtrauktas į  šventinę Šiaulių miesto dienų programą.  O švęsti buvo ką:  Šiaulių apskrities bibliotekų vaikai perskaitė arti tūkstančio knygų, skaitymo geografija išplito net penkiuose rajonuose, vaikai išrašė daugybę knygų „receptų“, registravo skaitymo epidemijos proveržius. 

Festivalio dalyviai iš Pakruojo J.Paukštelio, Joniškio Maldenių, Kuršėnų ir Kelmės bibliotekų ir filialų, taip pat šeimininkai - Šiaulių miesto vaikai - išradingai pristatė skaitymo rezultatus, pasidžiaugė, kad knygų dėka  praturtėjo žiniomis, o pasaulis ne vienam jų atvėrė duris į naujas erdves ir savęs suvokimą. Renginio metu jie išbandė jėgas  skaitymo eruditų varžybose, klausėsi linksmų dainų ir gavo skaitymo diplomus. Labiausiai „nukentėjusiems“ nuo užkrečiamo skaitymo įteiktos nominacijos ir kiti paskatinimai.

Renginyje dalyvavo Seimo narys Edvardas  Žakaris, kurio „liga“ taip pat neaplenkė, nes  dukra Urtė ne tik išrašė receptą knygai apie blogiuką Henrį, bet ir pati jam tą knygą perskaitė. Jo pasisakymas apie skaitymą, taip pat kaip ir apsilankymas renginyje, festivalio dalyviams padarė įspūdį – juk toli gražu ne kiekvienam Seimo nariui rūpi vaikų kultūra ir skaitymo reikalai.

Nors vasaros programos sėkmės formulė dar tikslinama, tačiau jau dabar džiaugiamės pavykusiu projektu jau vien dėl masiško paauglių dalyvavimo. 

Informuoja Aldona Šiaulienė.

Nuotraukose: žaismingos festivalio akimirkos: 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.