Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitmeninės technologijos ugdymui
2019-04-01Šių metų kovo 23–31 d. Lietuvoje vyko jau dešimtąjį kartą visoje Europoje rengiama kasmetinė iniciatyva „Skaitmeninė savaitė“, iki šiol vykusios „Interneto savaitės“ tęsinys. Jos tikslas – skatinti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti įvairių amžiaus grupių skaitmeninį raštingumą. Skaitmeninės savaitės Lietuvoje tema – skaitmeninės technologijos ugdymui.


Vaikų literatūros skyriuje vyko renginiai, kuriuose dalyvavo ir vaikai, ir suaugusieji. Protų mūšyje apie skaitmenines technologijas savo teorines ir praktines žinias pasitikrino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a ir IV c klasių mokiniai su mokytojomis Alicija Dumbraviene ir Laimute Lumbiene. Išklausę renginio vedėjos Zinos Černovienės informacijos, susiskirstę į mišrias komandas atsakinėjo į klausimus apie Skaitmeninę savaitę, kaip saugiai naudotis internetu, elektroniniu paštu, slaptažodžius ir duomenų apsaugą.
 


Trečiojo turo užduotis buvo sukurti su „Kinect“ žaisti skirtą viktoriną „Lietuviški ir latviški žodžiai“ ir parungtyniauti ją žaidžiant. Tam reikėjo kompiuteryje surasti virtualų lietuvių-latvių kalbų žodyną ir į latvių kalbą išversti komandoms paskirstytus žodžius. Pasinaudojus internetu svarbu buvo teisingai baigti darbą.

Vertinimo komisija, suskaičiavusi visų trijų turų taškus, paskelbė rezultatus. Vertinimo komisijos pirmininkė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja paskelbė nekantraujantiems dalyviams rezultatus. Komandos „Simsonai“ ir „Amžinai žalia terasa“ surinko po 12,5 taško, o „Balionėliai“ varžovų komandas aplenkė pelnę 13,5 taško.
 


Pareigūnė R. Gurskaja dalyvius apdovanojo prizais su policijos atributika ir papasakojo, kaip reikia elgtis, kad realiame gyvenime ir virtualioje erdvėje būtų saugūs.

Pasidžiaugę prizais moksleiviai rungtyniavo su „Kinect“ žaisdami interaktyvią pačių sukurtą viktoriną „Lietuviški ir latviški žodžiai“, džiaugėsi nauja patirtimi.
 


Pedagogės A. Dumbravienė ir L. Lumbienė, Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja R. Gurskaja su bibliotekos specialistais aptarė renginį ir padarė išvadą, kad bibliotekos veikla, ugdanti skaitmeninį raštingumą ir naudojimąsi informacinėmis ryšio priemonėmis, moksleiviams naudinga.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Bibliotekų naujienos.

 

 

  

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.