Į pradžią 

 
 
 
 
Knygų pristatymo konkursas '2008 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekojeŠiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka į SKAITYMO METUS įsijungė su plačia  programa „Skaitymo virusas Šiaulių krašte“.  Pirmas svarus šios programos renginys, kurį organizavo bibliotekos Vaikų literatūros skyrius,  – tai Knygų pristatymo konkursas‘2008. Šis konkursas yra tapęs tradicine Šiaulių miesto moksleivių švente, skirta tarptautinei vaikų knygos dienai. Kai pamatai gerą filmą, išgirsti koncertą ar sugrįžti iš tolimos šalies, norisi pasidalinti patirtais įspūdžiais. O jei perskaitei knygą, kuri tave sujaudino, tu taip pat grįžti iš knygų šalies kelionės, kurioje ilgai užsibuvai ir iš kurios nelaisvės nenorėjai grįžti.  Tuomet taip pat nekantrauji pasipasakoti  kitiems , pasidžiaugti, kad skaitei, pasakyti, o! kokia tai gera knyga. Tam ir yra skirtas šis konkursas, kuris jau tryliktą kartą sukvietė Šiaulių miesto moksleiviją į biblioteką.

Konkursas buvo organizuotas dviem turais: jaunesniojo amžiaus knygos pristatytojams ir vyresniems moksleiviams. Dalyvavo 135 vaikų knygų pristatytojai, kurie dar didesnei auditorijai džiaugėsi, masino, garsino, kvietė skaityti ar kitaip pristatinėjo itin patikusias knygas. Įtaigumo dėlei literatūros gerbėjai pasitelkė muziką, aktorinius gebėjimus, sukūrė puikius scenos įvaizdžius, gaminosi atributiką ir dekoracijas. Konkurso metu buvo pristatytos 34 knygos. Konkurso komisijos, kurioms vadovavo Šiaulių universiteto dėstytojos Irena Baliulė ir Džiuljeta Maskuliūnienė, įteikė po tris apdovanojimus ir po penkias nominacijas. Išskirtinis šių metų knygų pristatymo konkurso bruožas yra tas, kad dalyvavo nemažas būrys pačių mažiausių pristatytojų iš miesto lopšelių darželių, kurie, beje, puikiai debiutavo ir antras faktas tas, kad kvietėme į konkursą atvykti ir pristatytojus iš visos apskrities.

Konkurso rezultatai džiugina: nėra kito panašaus užklasinio renginio mieste ir apskrityje, kuris masiškai sukviestų  tiek daug knygų mylėtojų ir kurio metu būtų pristatyta išties nemažai gerų knygų.  Jaunesniųjų pristatytojų ture dominavo Kęstučio Kasparavičiaus, Vytauto.V.Landsbergio kūriniai, o vyresniųjų – tiek vaikų klasika (Pepė Ilgakojinė, Frankenšteinas, Harka), tiek ir naujai išleistos knygos (B.Park „Čia buvo Mikas Hartas“, Urtės Uliūnės“ Miegančios boružės,“ kt.). Šio konkurso proga buvo pagaminti ženkleliai „Skaitymo virusas“ , kuris, tikimasi, toliau plis ir užkrės skaitymu dar nepaliestus .

Konkurso įdomybės: 

·         konkursą vedė „graužikų metų“ knygos veikėja burtininkė žiurkė Liolia (V.V.Landsbergis)

·         konkurso metu dalyviai buvo supažindinti su knygomis, kurios patinka (ar vaikystėje patiko) įvairiems visuomenės veikėjams (miesto merui Genadijui Mikšiui, Seimo nariui Edvardui Žakariui, vaikų literatūros kritikui Kęstučiui Urbai, rašytojai Gintarei Adomaitytei, kt. žinomiems asmenims)

·          dalyvių namų užduotį –pateikti knygų sąrašą, kuriame veikėjai yra graužikai - pristatytojai įvykdė labai kūrybingai, modernūs ir išmoningi bibliografijos sąrašų darbai dabar eksponuojami parodoje.

Informuoja Aldona Šiaulienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.