Į pradžią 

 
 
 
 
Gerumo akcijos


Biblioteka nėra nei sienos,
nei lentynos, net ne knygos,
sustatytos eilėmis.
Biblioteka
yra pasaulio išmintis. 
Ir tos durys atviros kiekvienam... Mažam, dideliam. Geroms idėjoms ir sumanymams.
Vaikai džiaugiasi dovanomisBalandžio 23-30 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija paskelbė 9-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę ir ragino bibliotekas rengti atvirų durų dienas, viktorinas, akcijas ir popietes. Šia proga Žiežmarių miestelio bibliotekoje buvo paskelbta Gerumo akcija "Padovanok knygą"  Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namams.

Sumanymas sulaukė daugybės vaikų bei suaugusiųjų susidomėjimo, jie noriai nešė knygas į biblioteką. Galbūt tam pasitarnavo praėjusių metų Gerumo akcija "Padovanok knygą sergančiam vaikui", kurios metu padovanotas knygas vežėme į Kaišiadorių ligoninės vaikų skyrių. Šioje akcijoje pirmoji nešina knygelėmis atskubėjo aktyviausia bibliotekos skaitytoja Marija Pabiržytė, knygas dovanojo  sesutės Karolina ir Justė Klinkevičiūtės, Gabrielė Kepežinskaitė ir kiti. Prie akcijos prisidėjo Žiežmarių MSV mokyklos darželio mokytoja Rūta Ašmenienė kartu su savo auklėtiniais.

Vieną popietę, važiuodami su daina, pasiekėme Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namus. Mus šiltai pasitiko pati nuoširdžiausia ir geriausia mama, atiduodanti viską čia esantiems vaikams, direktorė Rūta Kanclerytė ir svetingai pakvietė į vidų.

Knyga - tai galimybė daugiau sužinoti, išmokti, pakeliauti, pabendrauti ir patirti nenusakomą skaitymo džiaugsmą, todėl mums buvo smagu vaikams dovanoti knygas, kurias sudėjome į viešosios bibliotekos spalvingus krepšelius. Gerokai nustebinome vaikučius netradicinio dydžio spalvingu saldainiu. Mokytoja R. Ašmenienė buvo paruošusi nuotaikingą programėlę kartu su savo auklėtiniais. Vaikai linksmai dainavo, smagiai šoko ir vaidino pagal Justino Marcinkevičiaus kūrinį  "Greitoji pagalba". Gera buvo stebėti susidomėjusias, smalsias mažųjų globotinių akeles.

Po renginio maloniai bendravome, apžiūrėjome kaip kambarėliuose įsikūrę vaikai. Spalvingai ir meniškai pačių vaikučių rankomis išpieštos kambarių sienos džiugino akį. Direktorė Rūta leido patiems vaikams tapyti ant sienų, kad būtų linksmiau.

Smagu žiūrėti, kaip vaikai kieme gainiojo kamuolį, linksmai amsėjo jų augintinis šuniukas Taškis, už aptvaro pasipūtęs išdidžiai vaikštinėjo povas. Globos namų darbuotojai ir patys vaikai nuoširdžiai pasipasakojo apie savo kasdienybę, rūpesčius ir prašė jų nepamiršti, kvietė aplankyti dažniau.

Gerumas - būtent tie geri žodžiai ar konkreti pagalba ir parama, kuri nėra prašoma - atliekamas iš visos širdies. Tikimės, kad tai buvo ne paskutinė Žiežmarių bibliotekos organizuota Gerumo akcija, kad tai  virs gražia, prasminga tradicija ateityje.
 
Danguolė Ščiukienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 3 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.