Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2019-05-17 Laimantas Jonušys. Gebėjimas nustebinti

Dienų piramidės: novelės / Daina Opolskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2019. – 237 p. – ISBN 978-609-466-376-5
Pradėjus skaityti kai kurias Dainos Opolskaitės noveles, pradžioje gali apimti nykuma: štai ir vėl buitinis pasakojimas apie šeimos santykių problemas, vėl virtuvės, nepaklusnių vaikų, šeimos skalbinių – tikrąja ir perkeltine prasme – realizmas. Tiesa, iš karto tai, regis, atperka literatūrinė kalba, pvz., jau pirmo apsakymo pirmame puslapyje, pasakojant, kaip moteris vežasi namo įsivaikintą sunkiai bendraujantį berniuką: „Atrodė, lyg ji vežtųsi svetimą daiktą, visai nežinia kam naudojamą, kurį tegali apžiūrėti, pačiupinėti, bet niekada neįspėsi, kas jame slypi“ (p. 5).

 
2019-05-15 2018 metų vaikų ir paauglių knygų leidybos analizė
2018-aisiais išleista keli šimtai knygų vaikams ir paaugliams, kurios leidykloms atnešė komercinę sėkmę, pelnė respublikinius ir tarptautinius apdovanojimus, buvo pastebėtos kritikų, išsikovojo skaitytojų simpatijas ar nugulė į bibliotekų lentynas ir knygų archyvus.

 
2019-05-13 Įspūdžiai iš spektaklio „Broliai Liūtaširdžiai“Švedų rašytojos Astridos Lindgren „Broliai Liūtaširdžiai“ – nuostabi knyga apie brolišką meilę, draugystę, karą, mirtį. Aštuoniolika Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6–9 klasių mokinių žiūrėjo Danijos režisierės Kristen Dehlhom audiovizualinį Jaunimo teatro spektaklį „Broliai Liūtaširdžiai“, rodomą Jonavos kultūros centre.

 
2019-05-10 Kvietimas dalyvauti mokslinėje konferencijoje


Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) ir Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia dalyvauti konferencijoje „Juozas Tumas-Vaižgantas – lietuvių kultūros spiritus movens“, kuri vyks spalio 10–11 dienomis Lietuvių literatūros ir tautosakos institute ir Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

 
2019-05-09 Mokytoja Agnė Dapkutė: „Laiko skaitymui visada yra, reikia tik labai norėti“Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pradinių klasių mokytoja Agnė Dapkutė laukia vasaros ne todėl, kad jos metu nevyksta pamokos. Mokyti jai patinka ir tai vadina savo pašaukimu. Dar būdama maža, kai žaisdavo mokyklą, ji buvo mokytoja.

 
2019-05-08 Eglė Mikulskaitė. Gyvenimas pagal GaryVilniuje gimęs prancūzų rašytojas Romainas Gary lietuviškai skaitytojų auditorijai jau puikiai pažįstamas, netrūksta jo ir mūsų spaudos puslapiuose. Tačiau šįsyk kalbėsiu tikrai ne apie jo kilmę. Nors norėčiau tvirtai sakyti – pagaliau kalbu tik apie jo knygas, o ne apie biografiją, – tačiau būčiau nesąžininga.

 
2019-05-07 Projekto „Įsitrauk“ veiklos tęsiasi
Balandžio 30 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su knygų vaikams ir paaugliams autore Rebeka Una pagal jaunimui skirtą projektą „ĮSITRAUK“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono savivaldybė. Renginys buvo skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

 
2019-05-02 Džeraldas, Patricija ir draugystė menų dūzgėse
Draugystė vaikams padeda augti, pažinti, atskleisti save, dalytis patirtimi ir paslaptimis, smagiai leisti laiką. Dažniausiai vaikai gali išvardyti po kelis ar keliolika draugų vardų ir jų draugystės istorijos būna įvairios.

 
2019-04-29 Dominyko Urbo premija – vertėjai Gintautei NorkūnaiteiLietuvos literatūros vertėjų sąjunga praneša, kad Dominyko Urbo premija skiriama vertėjai Gintautei Norkūnaitei už sėkmingą vertimo debiutą – pagirtiną Luca Di Fulvio knygos „Žmogus, kuris dovanojo svajones“ (Alma littera, 2018) vertimą iš italų kalbos, už tinkamai ir kūrybiškai perteiktą romano stilių.

 
2019-04-29 Giedrė Kazlauskaitė. Amžinoji vasara


Skaityti Tomo Vaisetos „Vasarnamį“ buvo taip pat šiurpu, kaip ir paauglystėje – Balio Sruogos „Dievų mišką“. Pribloškė klaiki pacientų ir ligoninės darbuotojų, kurie savo brutaliais veiksmais patys pasirodė labai panašūs į psichinius ligonius, nelygybė ir žmogaus teisių pažeidimai. Nors kaip ir buvau girdėjusi apie tai, bet tie išsamūs aprašai, dokumentiniai liudijimai, neutraliu tonu dėstomi faktai suveikė efektyviau už emocingumą, kuriuo šiandien taip mėgstama manipuliuoti publicistikoje ir grožinėje literatūroje.

 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.