Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-02-28  Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir Kuršėnų meno mokyklos renginys „Sava daina – savai kalbai“
2018-02-28  Vertingiausių 2017 metų verstinių knygų šiuolaikinės literatūros ir klasikos sąrašai


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) jau devintą kartą skelbia vertingiausių Metų verstinių knygų sąrašus. LLVS ekspertai Elžbieta Banytė, Marius Burokas, Jurga Katkuvienė, Audrius Ožalas ir Dalia Zabielaitė, remdamiesi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bibliografiniais duomenimis ir gautais pasiūlymais, atrinko vertingiausių 2017 m. knygų šiuolaikinės literatūros ir klasikos sąrašus.

2018-02-27  Paroda „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“Vasario 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta paroda „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Parodoje - reikšmingiausi lietuvių vaikų ir jaunimo literatūros kūriniai ir su jais susiję meno darbai. Ši paroda – vienas iš Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

2018-02-26  Paskelbta kitų metų Vilniaus knygų mugės tema
Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną tradiciškai skelbiama ateinančių metų tema. Organizatoriai 2019-aisiais kvies švęsti ir džiaugtis, nes lankytojus pasitiks 20-oji, jubiliejinė, per du dešimtmečius išaugusi ir kasmet didžiulio dėmesio sulaukianti mugė. „Po dvidešimties metų“ – tokia mugės tema kvies įvertinti, pajausti ir peržvelgti tai, kas pasiekta ir kokių pokyčių įvyko.

2018-02-23  Apdovanotos meniškiausios praėjusių metų knygosKultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson tarptautinėje Vilnius knygų mugėje apdovanojo 2017 metais išleistų meniškiausių knygų konkurso nugalėtojus. Kultūros ministerijos kasmet organizuojamas „Knygos meno“ konkursas šiemet buvo surengtas jau 25-ajį kartą. Konkursui 54 leidėjai pateikė 116 knygų, iš kurių pagal poligrafinius ir meninius kriterijus išrinkti meniškiausiai apipavidalinti ir geriausiai atspausdinti leidiniai.

2018-02-21  Pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) stendasŠiais metais Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą į savo stendą pakvies Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. IBBY – tarptautinė organizacija, įkurta 1953 m. Ciuriche, Šveicarijoje, ir vienijanti visus, besidominčius vaikų literatūra ir skaitymu – rašytojus, iliustruotojus, leidėjus, mokytojus, bibliotekininkus, tyrėjus ir entuziastus.

2018-02-20  Kūrybiškiausių 2017 metų knygų dvyliktukas – margas ir jaunatviškasLiteratūros mokslininkų išrinktame kūrybiškiausių praėjusių metų knygų dvyliktuke – net du komiksai ir dvi elektroninės knygos. Didžiulė ir leidėjų įvairovė – ryškiau pasižymėjo nebent Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, iš kurios pernai išleistų lietuvių autorių kūrinių į sąrašą pateko trys, rašoma pranešime spaudai.

2018-02-15  Paskelbtas 2018-ųjų Kaldekoto medalio laimėtojas 
Kartu su Niuberio ir keliais kitais apdovanojimais, paskelbtas ir Kaldekoto medalio laimėtojas. Tai svarbus ir plačiai kaip ir Niuberio medalis žinomas apdovanojimas. Juo apdovanojamos geriausios per metus išėjusios paveikslėlių knygos. Apdovanojimą teikia Amerikos bibliotekų asociacija.

2018-02-14  Paskelbtas 2018-ųjų Niuberio medalio laimėtojasAmerikos bibliotekų asociacija paskelbė 2018-ųjų Niuberio medalio laimėtoją. Šiemet juo tapo Erin Entrada Kelly knyga „Sveikas, dangau“ (angl. „Hello, universe“).

2018-02-14  6 patarimai, kaip per savaitę tapti tikru Knygų mugės lankytoju profesionaluVasario 22–25 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose karaliaus knygos. O kadangi knygos karaliaus, tad ir ateinantys jų žiūrėti turi pasitempti. Tarp gausybės leidyklų, renginių, dirbtuvių, rašytojų tikrai lengva pasiklysti. Todėl leidykla „Nieko rimto“ skuba į pagalbą ir pataria, kaip per savaitę (galima bandyti ir per trumpesnį laiką) pasiruošti Knygų mugei, kad apsilankytumėte joje kaip tikras profesionalas ir dar kitiems patartumėte.

2018-02-09  Kuršėnuose pristatyta Stasio Butkaus knyga „Vyrai Gedimino kalne“


Artėjant Vasario 16-ajai – pačiai reikšmingiausiai Lietuvos laisvės istorijos datai ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pirmą kartą Lietuvoje išleido Lietuvos kariuomenės savanorio, visuomenės veikėjo, žurnalisto Stasio Butkaus (1897–1961), kilusio iš Kurtuvėnų (Šiaulių r.), atsiminimų knygą „Vyrai Gedimino kalne“ (1915–1920 metų įvykių atsiminimai).

2018-02-07  Vilniaus knygų mugėje 2018 nusidrieks ypatinga vaikų talentų gatvė
Tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet taps ypatinga pramogų erdve vaikams. Vasario 22–25 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vaikų literatūros salėje (4 salė) vaikų ir paauglių literatūros leidykla „Nieko rimto“ visus kvies į ištisą gatvę, kurioje vyks įvairiausi užsiėmimai su mylimiausiais vaikų literatūros autoriais ir dailininkais.

2018-02-07  „Baltoji varnele, atskrisk ar ateik!“ 
Vasario 6 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko poezijos šventė-konkursas, skirtas poeto Sigito Gedos 75-mečiui paminėti. Sigitas Geda – didžiulio talento poetas, pakėlęs Lietuvos poezijos kartelę į nepasiekiamą lygį.

2018-02-06  Vilniaus knygų mugė 2018: „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“


Švęsdami modernios valstybės atkūrimo šimtmetį turime progą perskaityti Lietuvą, kaip gyvą, atvirą tekstą, kuris visada rašomas, niekada nepabaigiamas ir perskaitytas gali būti... tik jį sukuriant kasdien ir vis iš naujo.

2018-02-05  Leidykla „Alma littera“ skelbia ketvirtąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą


Leidykla „Alma littera“ skelbia ketvirtąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą  ir laukia originalių, iki tol nepublikuotų prozos tekstų, kuriuose būtų nagrinėjamos paaugliams ir jaunimui aktualios temos, patraukliai atveriama Lietuvos praeitis ir šiandienos tikrovė.

2018-02-02  Išrinktos meniškiausiai apipavidalintos ir geriausiai atspausdintos 2017 m. knygosKultūros ministerijos kasmet organizuojamas „Knygos meno“ konkursas šiemet vyko jau jubiliejinį 25-ajį kartą. Jam 54 leidėjai pateikė 116 knygų, iš kurių pagal poligrafinius ir meninius kriterijus išrinktos meniškiausiai apipavidalintos ir geriausiai atspausdintos 2017 metais Lietuvoje išleistos knygos.

2018-02-01  Benas Arvydas Grigas. Pasaulio literatūros „eureka!“ (III)


Iš gausybės literatūros pasaulyje egzistuojančių apdovanojimų vienas įdomiausių – tarptautinė „Man Booker“ premija. Jos tikslas – apdovanoti į anglų kalbą verstas išskirtines knygas, taigi piniginį prizą kartu su autoriumi dalijasi ir vertėjas. 2016-aisiais premiją laimėjo Pietų Korėjos autorė Han Kang už jau ir lietuviškai pasirodžiusią knygą „Vegetarė,“ o 2017-ųjų premija atiteko mano aptariamam Davidui Grossmanui už knygą „Į barą įžengia arklys“. Premijai nominuotos buvo ir kitos dvi apžvalgoje pristatomos knygos: visai kitokios nei D. Grossmano romanas, tačiau tiek pat vertingos – Samantos Schweblin „Karštinės sapnas“ bei Mathiaso Énard’o „Kompasas.“

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.