Į pradžią 

 
 
 
 
Šiaurės šalių bibliotekų savaitės akimirkos
Keturioliktus metus iš eilės Lietuvos bibliotekos susibūrė į šviesos ir knygos šventę – Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, kuri prasidėjo lapkričio 14 d. ir tęsėsi visą savaitę. Pagrindinė šio projekto idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, organizuojant kultūros renginius pasiūlyta bendra tema. Šių metų tema – „Humoras Šiaurėje“.

Šiame Šiaurės ministrų tarybos projekte Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos dalyvauja jau šeštą kartą. Lapkričio 14 d. vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ įvyko pirmasis savaitės renginys. Žvakių šviesoje, skambant ramiai muzikai, vaikučiai klausėsi eilių apie knygą, buvo skaitomas ir privalomas tekstas iš norvegų rašytojos Anne-Cath. Vestly apysakos „Mortenas, senelė ir Martė“. Tai linksma pamokanti istorija apie didelę ir darnią norvegų šeimą, kurioje gyvena tėtis, mama, senelė, aštuoni vaikai ir jų šunelis Suodžius. Darželio vaikučiai visus linksmino nuotaikingomis dainelėmis.

Lapkričio 15 d. į literatūrinį rytmetį „Paslaptingoje ir linksmoje trolių Mumių šalyje“, kuris vyko Vaikų literatūros skyriuje, atskubėjo vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Boružiukų“ grupės vaikučiai su direktorės pavaduotoja A. Stančikiene, auklyte R. Slapšinskiene ir VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikučiai, vadovaujami D. Kavoliūnienės, bei to paties centro lavinamosios grupės ugdytiniai su mokytojomis V. Damkiene ir N. Krasovskaja. Susirinkusieji pateko į nuostabų trolių pasaulį, kur buvo rodomas šešėlių teatro spektaklis „Muminukas tapo paveikslą“. Visi susikaupę žiūrėjo, kaip Muminukas pasiėmė molbertą ir nusprendė nutapyti Snork portretą. Įdomiausia buvo tada, kai didysis tapytojas persigalvojo ir nupiešė kaimynės Filifjonkos karvę... Trolių Mumių šalyje renginio dalyviai patyrė daug gerų įspūdžių.Trolių Mumių šalyje

Lapkričio 16 d. linksmoji trolių šeimynėlė (Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos) pakvietė P. Matulionio pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleivius į popietę „Linksmų istorijų karuselė“, kuri vyko bibliotekos parodų salėje.

4 b klasės vaikučiai, vadovaujami mokytojos J. Kriauzienės, suvaidino ištrauką iš A. Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Tai pasakojimas apie labai judrų, linksmą ir krečiantį išdaigas berniuką Emilį.

Susirinkusiuosius aplankė ir vaikų mėgstamiausi A. Lindgren knygos personažai – Karlsonas ir Mažylis. Įdomiausią ištrauką iš šios knygos inscenizavo 4 a klasės moksleiviai (mokytoja D. Katkevičienė).

Visus nustebino mažieji aktoriai iš 3 a klasės (mokytoja O. Grilauskienė). Pamatėme didžiausios pasaulyje pramuštgalvės Pepės Ilgakojinės ir jos draugų Tomio ir Anikos nepakartojamus nuotykius mokykloje. Taip buvo pristatyta dar viena švedų rašytojos A. Lindgren knyga „Pepė Ilgakojinė“.Linksmos istorijos

Troliai visiems padėkojo už nuotaikingus vaidinimus, palinkėjo daugiau šypsotis. Vaikai gavo saldžių dovanėlių, o mokytojos – padėkos raštus.

Lapkričio 18 d. į Šiaurietiško humoro šventę, kuri vyko viešojoje bibliotekoje, Parodų salėje, rinkosi Alizavos ir Skapiškio pagrindinių mokyklų moksleiviai, Noriūnų ir Subačiaus bibliotekų skaitytojai. Visos šios institucijos dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekte, todėl atvyko pasidalyti su kitais įdomiausiomis ir juokingiausiomis savo renginių akimirkomis.

Šventę pradėjo vaikai iš Noriūnų, vadovaujami bibliotekininkės I. Gasparonienės ir Noriūnų laisvalaikio centro vadovės V. Laucienės. Jie suvaidino ištrauką iš A.-C. Vestly knygos „Mortenas, senelė ir Martė“. Pamatėme linksmą šeimą, kurioje visi gyvena draugiškai, tačiau namuose atsiradęs telefonas sukelia naujų rūpesčių.

Renginį tęsė Subačiaus bibliotekos skaitytojos, atvykusios kartu su bibliotekininke I. Dovydėniene. Mergaitės pakvietė į virtualią kelionę po Suomijos šalį. Visi žinome, kad Suomija – valstybė Šiaurės Europoje. Ji Šiaurėje ribojasi su Norvegija, rytuose su Rusija, o vakaruose su Švedija. Bet net nesusimąstome, kad lietuviai esant 10 laipsnių šalčio planuoja atostogas šiltuose kraštuose, o suomiai eina maudytis į eketę ežere.

Skapiškio moksleiviai su bibliotekininke R. Bugailiškiene ir mokytoja D. Petrulyte pakvietė pasižiūrėti inscenizacijos iš A.-C. Vestly knygos „Mortenas, senelė ir Martė“. Žiūrovai buvo sužavėti mažųjų aktorių vaidyba ir dar kartą pabuvojo svečiuose pas Morteną ir senelę bei įsitikino, kad šioje šeimoje nuotykių niekada nestinga.

Alizavos pagrindinės mokyklos moksleiviai, pasitelkę į pagalbą kompiuterines technologijas, sukūrė šypseną sukeliančias istorijas „Vikingų nuotykiai“ (mokytoja R. Šlekienė). Pamatėme net devynis nuotaikingus pasakojimus.

Alizavos mokyklos bibliotekininkė D. Miknevičienė pristatė Šiaurės šalių „dainininkus“, kurie įvairiais metais dalyvavo Eurovizijos konkursuose. Visi klausėmės ir stebėjome, kaip alizaviečiai moksleiviai meistriškai pamėgdžioja dainininkes Silviją Night iš Islandijos ir Stella Mwangi iš Norvegijos bei dainininką Eric Saade iš Švedijos, improvizuoja muzikos grupių ABBA iš Švedijos, „Aqua“ iš Danijos dainų atlikimą.

Po pasirodymų niekas nesiskirstė – visi gėrė šiaurietišką arbatą, valgė pyragą ir šoko. Šiaurietiško humoro šventė visiems paliko puikių įspūdžių.

Dėkojame visiems, kurie dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose!Nuotraukų galerija

Projekto vadovė Jolita Janušonienė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.