Į pradžią 

 
 
 
 
Knygos ir menų darna
2019-09-17Visų pasaulio šalių istorinė ir socialinė patirtis slypi rašytiniuose tekstuose, knygose, tačiau labai svarbios yra ir kitos vizualinės ir garsinės meno raiškos formos, viena kitą papildančios ir darančios įtaką vaiko ugdymui, saviraiškai, asmenybės formavimuisi. Skaitydami knygas sužinome kaip gyvena, ką mąsto kiti, kokių turi įdėjų, kaip įveikia sunkumus, kaip bendrauja.


Apie knygos ir įvairių menų darną rugsėjo 13 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vykusiame seminare specialistus ir mokyklų bibliotekininkus supažindino Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė Aldona Augustaitienė. Pranešėja papasakojo apie knygos ir  kitų menų ryšį, jų svarbą.

Pasakojo apie paveikslėlių knygų reikšmę, kad tėvams nereikėtų tokių knygų laikyti bevertėmis. Skaitant su vaiku knygas, kuriose teksto mažai ar jo visai nėra, galima su pasikalbėti, kurti savo pasakojimą. Pasaulio pelningiausi kino filmai „Ten, kur gyvena pabaisos“, „Svajonių traukinys“, „Džumandži“ yra sukurti pagal paveikslėlių knygas vaikams. Lektorė kalbėjo, kad iliustracija atlieka svarbų vaidmenį, papildydama užrašytą tekstą, kad labai svarbus darnus prasminis ryšys tarp teksto ir iliustracijų.

Kūrinio inscenizacija taip pat atlieka svarbią funkciją. Vaikai, kurdami literatūros kūrinio etiudus, susipažįsta su kūriniu, personažų vaidmenimis, charakteriais. Pavaizduoja juos lavindami savo vaizduotę, atrasdami naujų saviraiškos formų ir jas plėsdami.

Pranešėja kalbėjo, kad knygos ir menų darna yra įvertinta. Tą rodo nacionalinės ir pasaulio šalių įsteigtos nominacijos, premijos.

„Kad knyga ir žodis neišeitų iš vaikų gyvenimo reikia vaikams skaityti garsiai, mokyti juos skaityti ne tik tekstą, bet ir paveikslėlius,“ – pabrėžė A. Augustaitienė.

Seminaras yra projekto „Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ dalis.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Zina Černovienė,
 projekto vadovė

 
 Nuotraukos Inesos Dumbravienės


Bibliotekų naujienos.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.