Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su dailininke Aušra Čapskyte ir rašytoja Ona Jautake

Vilniaus Žemynos pagrindinėje mokykloje balandžio 24 d. įvyko I-IV kl. mokinių susitikimas su dailininke Aušra Čapskyte ir rašytoja Ona Jautake. Renginį organizavo Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras, jam talkino Žemynos pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Janina Biruvienė (kol vyksta pagrindinio M. Mažvydo bibliotekos pastato rekonstrukcija, Vaikų literatūros centras savo renginius organizuoja mokyklose). Vaikai, atėję į susitikimą, galėjo apžiūrėti parodą, skirtą O. Jautakės ir A. Čapskytės kūrybai. Mokiniai, laukdami šio susitikimo su mylima rašytoja, domėjosi jos kūryba, skaitė naujausias autorės knygas „Avinėlis Jakobas“ ir „Gimtadienis su žvirbliu“ ir paruošė autorei staigmeną – perskaitė labiausiai patikusias ištraukas iš šių knygų. Rašytoja papasakojo vaikams iš kur semiasi įkvėpimo kurti, kaip gimsta knygų herojai.

 Onos Jautakės autografas. Nuotr. Jūratės Pocienės  Aušros Čapskytės autografas. Nuotr. Jūratės Pocienės


A. Čapskytės pagrindinė darbo ir    kūrybos sritis - knygų iliustracijos ir apipavidalinimas, ekslibrisai, piešiniai ant audinio ir t.t. Ji iliustravo ir apipavidalino 80 knygų ir kitų leidinių, kurių didžioji dalis yra skirta vaikams, dalyvavo knygų grafikos, piešinių ir ekslibrisų parodose Lietuvoje ir užsienyje. Tarptautiniame ekslibrisų konkurse „Lietuvos medicina“ ji laimėjo pagrindinį prizą; jos sukurtas ekslibrisas tapo Lietuvos medicinos bibliotekos ženklu

Dailininkė papasakojo vaikams apie savo kūrybą, atsakinėjo į klausimus, pabrėžė, kad kūryboje labai svarbu ne tik įkvėpimas, bet ir darbas. Įkvėpimas niekada neateina be pastangų ir, norint pasiekti norimą rezultatą, reikia nebijoti sunkaus darbo. A. Čapskytė plačiau papasakojo apie ekslibrisų kūrimą ir jų paskirtį. Ji paminėjo, kad ekslibrisas - tai ne tik knygos puošmena, ženklas su knygos savininko asmenvardžiu, parodantis, kam ji priklauso, bet ir užšifruota informacija apie tos knygos savininką – jo pomėgius, profesiją ir t. t.

Po susitikimo vaikai skirstėsi puikiai nusiteikę, daugelis iš jų nešėsi mėgstamas knygeles su O. Jautakės ir A. Čapskytės autografais.

Jūratės Pocienės informacija           

        

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.