Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-04-29  Dominyko Urbo premija – vertėjai Gintautei NorkūnaiteiLietuvos literatūros vertėjų sąjunga praneša, kad Dominyko Urbo premija skiriama vertėjai Gintautei Norkūnaitei už sėkmingą vertimo debiutą – pagirtiną Luca Di Fulvio knygos „Žmogus, kuris dovanojo svajones“ (Alma littera, 2018) vertimą iš italų kalbos, už tinkamai ir kūrybiškai perteiktą romano stilių.

2019-04-29  Giedrė Kazlauskaitė. Amžinoji vasara


Skaityti Tomo Vaisetos „Vasarnamį“ buvo taip pat šiurpu, kaip ir paauglystėje – Balio Sruogos „Dievų mišką“. Pribloškė klaiki pacientų ir ligoninės darbuotojų, kurie savo brutaliais veiksmais patys pasirodė labai panašūs į psichinius ligonius, nelygybė ir žmogaus teisių pažeidimai. Nors kaip ir buvau girdėjusi apie tai, bet tie išsamūs aprašai, dokumentiniai liudijimai, neutraliu tonu dėstomi faktai suveikė efektyviau už emocingumą, kuriuo šiandien taip mėgstama manipuliuoti publicistikoje ir grožinėje literatūroje.

2019-04-26  Renata Šerelytė. Apgaulingas paprastumas

Dienų piramidės: novelės / Daina Opolskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2019. – 237 p. – ISBN 978-609-466-376-5
Novelės žanras begėdiškai nedėkingas. Visų pirma dėl griežto semantinio lakoniškumo, kai besiskleidžiančias siužeto linijas ir visokias gražias, bet nebūtinas naratyvo paraleles turi numarinti ir nukapoti, palikdamas tai, ko kartais net pats nesupranti, kodėl palieki. Novelėje – po eilėraščio – bene daugiausia intuityviosios logikos, potekstės, aliuzijų. Gal todėl skaitytojas novele ir nesižavi. Ir jam visai nesvarbu, kiek laiko trumpos novelės tekstas buvo dailintas, taisytas, keistas. Leidėjams irgi nerūpi.

2019-04-26  Zarasų bibliotekoje atidarytas Šeimos skaitmeninių veiklų centrasNuo šiol Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje galima ne tik skaityti knygas, bet ir kurti savus robotus, ar virtualiu dviračiu apkeliauti sėlių kraštą. Čia įkurtas Šeimos skaitmeninių veiklų centras kviečia lankytojus ne tik kartu išmokti naudotis technologijų naujovėmis, bet ir stiprinti bendruomeniškumą, skatinti daugiau bendrauti.

2019-04-24  Giedrė Kazlauskaitė. Rašymas kaip dvasinė disciplina

Kraujomaiša / Julius Sasnauskas. – Vilnius: Odilė, 2019. – 261 p. – ISBN 978-609-8222-11-1

Keista, Julius Sasnauskas yra vienas svarbiausių žmonių mano, sakykime, tikėjimo kelionėje, bet kalbėti apie jo knygas taip sunku. Kažkur dingsta literatūrologijos bagažas, netinka tuščiai skambančios sąvokos, teoretizavimas atrodo juokingai. Visada teisinausi, kad dėl žanro: tai nėra grožinė literatūra. Nėra ir gryna eseistika – su publicistinėmis priemaišomis. Pats autorius savo rašymus vadina „dienoraščio lapeliais“, bet tai labiau literatūra, negu egodokumentika.

2019-04-24  Pagerbti geriausi šalies bibliotekininkai

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Rima Noreikienė, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Nomeda Domeikienė, Edita Sėdaitytė. Nuotr. Arūno Sartanavičiaus

Jau devynioliktą kartą Lietuvoje rengiama Nacionalinė bibliotekų savaitė vakar prasidėjo geriausių 2018 metų bibliotekininkų apdovanojimu. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje padėkas ir premijas laureatams įteikė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

2019-04-23  Prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į renginius, naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais.

2019-04-23  Viešojoje bibliotekoje pristatytos kraštietės B. Žymantienės naujausios knygos


Balandžio 17 dieną Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje dvi naujausias savo knygas  „Antanas Račas“ ir „Advokatas Leopoldas Petrauskas“ pristatė kraštietė žurnalistė, rašytoja, pedagogė Birutė Žymantienė. Neslėpdama sentimentų gimtajam Joniškiui ir padėkojusi už jos darbo bei veiklos įvertinimą, knygų autorė prisiminė jau brandžiame amžiuje parašytą pirmąją knygą apie lietuvių kunigą ir skulptorių Antaną  Rimavičių, visą  gyvenimą dirbusį Latvijos katalikų parapijose.

2019-04-19  Lietuva skaito!Šiemet visus Lietuvos miestus ir miestelius bei lietuvių bendruomenes užsienyje vėl vienys skaitymo šventė su šūkiu „Laisvė skaityti“. Turime dvi gražias dienas, kurias skiria lygiai dvi savaitės. Tai Pasaulinė knygos diena, pasaulyje minima balandžio 23-iąją, ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena gegužės 7-ąją!

2019-04-19  Leidykla „Alma littera“ skelbia penktąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursąLeidykla „Alma littera“ skelbia penktąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą ir laukia originalių, iki tol nepublikuotų prozos tekstų, kuriuose būtų nagrinėjamos paaugliams ir jaunimui aktualios temos, patraukliai atveriama Lietuvos praeitis ir šiandienos tikrovė.

2019-04-18  Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“ (vaizdo įrašas) 
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 17 d. vyko tradicinis seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

2019-04-17  Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“ (tiesioginė transliacija)Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 17 d. vyks seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

2019-04-15  Kurkim pasaką kartu


Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“, – rašė Kęstutis Kasparavičius kreipimesi, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais, 2019 metais, Lietuva tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Jos vardą garsins šalia žymiausių pasaulio vaikų literatūros kūrėjų, rašiusių kreipimąsi ir piešusių plakatus įrašytas rašytojo ir dailininko, apdovanoto įvairiomis Lietuvos ir pasaulio nominacijomis Kęstučio Kasparavičiaus vardas.

2019-04-15  Gražiausi Justino Marcinkevičiaus eilėraščiai vaikams sudėti į rinktinę „Vaikų žemė“


Gegužės 2 dieną, 18.00 valandą, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje įvyks neseniai išleistos vieno garsiausių Lietuvos poetų Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinktinės vaikams „Vaikų žemė“ pristatymas, kuriame dalyvaus knygos iliustratorė Agnė Nananai, kūrėjo duktė Jurga Marcinkevičiūtė ir anūkė Salomėja Bandoriūtė bei „Vėjų teatro“ aktoriai.

2019-04-11  Prancūzijos skaitytojams pristatyta knyga „Sibiro haiku“
Kovo pradžioje Prancūzijos knygynuose pasirodė Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knyga „Sibiro haiku“ (pranc. „Haïkus de Sibérie“), kurią išleido leidykla „Sarbacane“. Knygą išvertė Marielle Vitureau, vertimą parėmė Lietuvos kultūros instituto vertimų skatinimo programa.

2019-04-10  Literatūrinio žurnalo vaikams kūrėjai: „Žurnalas, lyginant su knyga, yra tarsi mozaika iš įvairių detalių“


Spausdinti leidiniai jau ne vienerius metus yra gąsdinami, kad jų dienos suskaičiuotos. Tuoj tuoj ir jų niekas nevartys ir neskaitys, nes viską bus perskaitę internete. Tačiau žurnalai ir toliau yra kuriami, leidžiami ir skaitomi. Aštuonioliktus metus leidžiamo literatūrinio žurnalo vaikams „Laimiukas“ vyr. redaktorė ir dizainerė Lina Eitmantytė-Valužienė sako, kad ne kiekvienas vaikas pajėgus prisėsti prie didesnės apimties literatūrinio kūrinio, o žurnalą pervertei, kažką sužinojai, praleidai smagiai laisvalaikį ir padėjai į šalį.

2019-04-08  Marijus Gailius. Kaip Hermano Kocho pasakotojas apgavo Hermaną Kochą

Griovys: romanas / Herman Koch; iš olandų kalbos vertė Aušra Gudavičiūtė. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2018. – 303 p. – ISBN 978-609-479-132-1
Lietuvoje noriai skaitomo olandų rašytojo Hermano Kocho, apsilankiusio šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje, naujausią į lietuvių kalbą išverstą romaną „Griovys“ (2018) dauguma skaitytojų laiko silpniausiu palyginti su kitais dviem: „Vakariene“ (2015) ir „Vasarnamiu su baseinu“ (2017). Visus juos į lietuvių kalbą išvertė Aušra Gudavičiūtė. Vis dėlto iš pirmo žvilgsnio neypatingas tekstas siūlo ir kitokią perskaitymo galimybę.

2019-04-05  Zarasų kultūros diena Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekojeBalandžio 2 dieną Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Zarasų kultūros diena. Pristatyti savo išskirtinumus, lankytinus objektus, tradicijas ir renginius išvyko Zarasų viešosios bibliotekos, Zarasų krašto muziejaus, Zarasų kultūros centro, „Ąžuolo“ gimnazijos, Kultūros centro–Dusetų dailės galerijos darbuotojai, krašto menininkai.

2019-04-05  Renginiai kraštiečiams
Kovo mėnesį Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje užderėjo renginių, skirtų kraštiečiams. Buvo pristatytos dvi knygos: Jūratės Katinaitės „Karalių kuria aplinka. Operos artistas Vaclovas Daunoras“ ir Jolitos Skablauskaitės „Fatum“.

2019-04-04  Vaikų knygos dienos šventė Alizavos mokykloje


Tarptautinė vaikų knygos diena šiemet ypatinga ne tik Lietuvai, bet ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai. Žymusis talentingasis vaikų knygų rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius, sukūręs plakatą Tarptautinei vaikų knygos dienai ir parašęs kreipimąsi į visus pasaulio skaitytojus, prieš dešimtį metų, 2009 m. balandžio 18 d., viešėjo Alizavos mokykloje ir kartu su vaikais mokyklos laiptinėje nupiešė žirafą. Linksmoji K. Kasparavičiaus žirafa pasitinka vaikus kiekvieną rytą, linkėdama jiems geros nuotaikos.

2019-04-04   2019 m. Astridos Lindgren premijos laureatas – belgų rašytojas Bart Moeyaert

Astridos Lindgren atminimo premijos paskelbimo ceremonija. Momentinė ekrano kopija

 
Balandžio 2-ąją,  Tarptautinę vaikų knygos dieną, komisijos pirmininkė Boel Westin paskelbė 2019 m. Astridos Lindgren atminimo premijos laureatą. Juo tapo flamandų rašytojas Bart Moeyaert.

2019-04-03  Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 17 d. vyks tradicinis seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

2019-04-02  Gražiausios čekų knygos – Kazio Varnelio namuose-muziejuje


Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną š. m. balandžio 2 d. Kazio Varnelio namuose-muziejuje atidaroma tiražinės knygos meno paroda iš Čekijos. Tarp eksponuojamų išskirtinių leidinių – šių metų Tarptautinės Bolonijos vaikų knygų mugės svarbiausio apdovanojimo „Ragazzi Award“ laureato Chrudošo Valoušeko iliustruota knyga „Ponaičiukas, kauliukas, slyva, rąstas ir vėl ponaičiukas“ (ček. „Vojtěch Mašek, „Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáče“). Knygą išleido „Knygų šalies“ kūrybinės studijos bičiuliams gerai pažįstama leidykla „Baobab“.

2019-04-01  Apdovanoti geriausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai


Kovo 30 d., minint vieną gražiausių pavasario datų – Tarptautinę vaikų knygos dieną, šventėje, vykusioje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, apdovanoti geriausi 2018 m. vaikų literatūros kūrėjai. Apdovanojimų ceremoniją vedė laidų vedėja Gerūta Griniūtė, šventės metu skambėjo jaunųjų talentų muzika, buvo skaitomos ištraukos iš nominuotų knygų, taip pat susirinkusieji klausėsi garsų spektaklio.

2019-04-01  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskyrė Vaikų literatūros premijąŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija paskyrė Vaikų literatūros premiją. Šiemet premija paskirta rašytojai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Kazimierai Kazijevaitei – už šviesų žvilgsnį į vaikystės pasaulį, moralinių vertybių sklaidą ir subtilią adresato pajautą knygoje „Mano sesė ir aš“. Antroji premija – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą – atiteko ilgamečiam Mokytojų namų darbuotojui, asociacijos „Slinktys“ vadovui Juozui Žitkauskui.

2019-04-01  Skaitmeninės technologijos ugdymuiŠių metų kovo 23–31 d. Lietuvoje vyko jau dešimtąjį kartą visoje Europoje rengiama kasmetinė iniciatyva „Skaitmeninė savaitė“, iki šiol vykusios „Interneto savaitės“ tęsinys. Jos tikslas – skatinti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti įvairių amžiaus grupių skaitmeninį raštingumą. Skaitmeninės savaitės Lietuvoje tema – skaitmeninės technologijos ugdymui.

2019-04-01  Julija Ščerbinina. Alzheimerį: biblioterapijos istorijaJulija Ščerbinina – rusų mokslininkė, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Filologijos fakulteto Retorikos ir kalbos kultūros katedros profesorė, kelių mokslinių knygų autorė. 2016 m. išleido knygotyros problemas ir naujoves populiariai pristatančią ir nagrinėjančią knygą „Biblioskopų laikai: dabartis knygos kultūros veidrodyje“ (Время библиоскопов. Современность в зеркале книжной культуры).

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.