Į pradžią 

 
 
 
 
Paskelbtas trumpasis 2020 m. H. Ch. Anderseno medalio nominantų sąrašas
2020-01-21Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) paskelbė Hanso Christiano Anderseno medalio, reikšmingiausio pasaulyje vaikų literatūros apdovanojimo, neretai dar vadinamo vaikų literatūros Nobeliu, trumpąjį 2020 m. nominantų sąrašą.H. Ch. Anderseno medalis teikiamas kas dvejus metus vienam rašytojui ir vienam iliustruotojui.

Į apdovanojimą šiemet pretenduoja rašytojai: María Cristina Ramos (Argentina), Bart Moeyaert (Belgija), Marie-Aude Murail (Prancūzija), Farhad Hassanzadeh (Iranas), Peter Svetina (Slovėnija), and Jacqueline Woodson (JAV)

Į apdovanojimą pretenduoja iliustruotojai: Isabelle Arsenault (Kanada), Seizo Tashima (Japonija), Sylvia Weve (Nyderlandai), Iwona Chmielewska (Lenkija), Elena Odriozola (Ispanija) ir Albertine (Šveicarija).

Pagrindiniai kriterijai renkant nominantus yra kūrinio estetinė ir literatūrinė vertė, kūrybos inovatyvumas, kūrėjo gebėjimas matyti iš vaiko perspektyvos ir žadinti vaikų smalsumą. Atsižvelgiama ir į tai, ar kūrėjo veikla ilgametė ir neprarandanti reikšmės vaikų ir jaunimo skaityboje. Apdovanojimas teikiamas už visą autoriaus kūrybinį indelį į vaikų literatūrą.

Medalio laimėtojai bus paskelbti spaudos konferencijoje 2020 m. kovo 30 dieną tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje. O medaliai ir diplomai bus įteikti 2020 m. rugsėjo 6 d. Maskvoje tarptautinio 37-ojo IBBY kongreso metu.

Teisę nominuoti vaikų literatūros rašytojus ir iliustruotojus H. Ch. Anderseno medaliui turi visi Tarptautinei vaikų ir jaunimo literatūros asociacijai priklausantys skyriai. IBBY Lietuvos skyrius nominavo rašytoją ir iliustruotoją Kęstutį Kasparavičių.

H. Ch. Anderseno medalis rašytojams teikiamas nuo 1956 m., o iliustruotojams nuo 1966 m. Apdovanojimą yra gavę ir Lietuvoje žinomi kūrėjai: Erich Kästner, Astrid Lindgren, Katherine Paterson, Robert Ingpen ir kt.

Daugiau informacijos apie 2020 m. nominantus galima rasti ibby.org svetainėje.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.