Į pradžią 

 
 
 
 
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimasGegužės 12 d. Vilniaus miesto „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Renginio organizatorius – Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras. Jam talkininkavo „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Rima Sičiūnienė, dalyviai – pradinių klasių mokiniai.

Vaikai su didžiausiu susidomėjimu klausė Vaikų literatūros centro bibliotekininkės Nijolės Simaškevičiūtės pasakojimo apie spaudos draudimą Lietuvoje, lietuvių kalbos grožį ir knygos svarbą, pirmąsias knygas. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti knygas, išleistas XX a. pradžioje ir palyginti jas su dabar leidžiamomis gražiausiomis vaikiškomis knygomis.

Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbyje apie knygas, noriai papildė bibliotekininkės pasakojimą, parodydami savo žinias ir meilę knygai. Mokiniai labai laukė ir ruošėsi šiai šventei. Tai byloja jų piešiniais ir įvairiais darbeliais papuošta salė bei surengtas koncertas. Vaikai padeklamavo eilėraščių, dainavo, skaitė knygų ištraukas apie knygnešius. Atsisveikindami su viešniomis iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos, mokiniai padovanojo joms po piešinį. Vaikai taip pat gavo dovanų – knygų skirtukų ir ženkliukų.

Nuotraukų galerija:

 

 


Informuoja Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė
Nuotraukos autorės

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.