Į pradžią 

 
 
 
 
„Sustabdyta minutė – knygai“ Radviliškio rajono bibliotekose

Sustabdyta minutė – knygaiSaulėtą  spalio 5-osios rytą prie Radviliškio miesto ir rajono mokyklų, darželių, Viešosios bibliotekos, kaimo bibliotekų vyko akcija „Sustabdyta minutė – knygai“. Ši akcija buvo skirta knygai ir skaitymui. Tai lyg skolos grąžinimas spausdintam žodžiui. Juk knyga yra patikimiausias ir pirmutinis mūsų išminties šaltinis, bet šiandieną jį įvairios informacinės technologijos tarsi bando nustumti į šalį.    Pirmoji tokia  akcija neatsitiktinai vyko Mokytojo dieną. Juk mokytojai mus išmokė skaityti, lydėjo pažinimo ir mokslo keliu.

Akcija prasidėjo prie Radviliškio viešosios bibliotekos. Čia susibūrė bibliotekos darbuotojai, skaitytojai, tarp jų – ir būsimieji, dabar dar tik mamyčių atvežti vežimėliuose. Dalyviai akcijoje tyliai skaitė savo mėgstamiausią knygą. Netrukus šią savotišką estafetę perėmė kitos miesto ir rajono įstaigos, bendruomenės, sutelkdamos įvairaus amžiaus gyventojus  keletą minučių  pabūti su knyga. Akcijoje dalyvavo 37 įstaigos, kiekviena jų savaip išreikšdama pagarbą knygai. Labai gausiu būriu į akciją atsiliepė Lizdeikos gimnazijos, Vaižganto gimnazijos, Gražinos pagrindinės mokyklos, Grinkiškio Jono Poderio vidurinės mokyklos, miesto darželių bendruomenės.

Vidudienį, Viešosios bibliotekos darbuotojai buvo pakviesti į rajono savivaldybę, kur taip pat vyko skaitymai. Akcijos dalyvius pasveikino rajono mero pavaduotojas J. Povilaitis, administracijos direktorius V. Januševičius. Savivaldybės darbuotojai, suprasdami šiandieninę bibliotekų būklę (trūksta pinigų reikalingiausios knygoms įsigyti), parodė savo gerą valią ir padovanojo Viešajai bibliotekai 40 naujų knygų.

Akcija – tai tąsa Viešojoje bibliotekoje nuo šių metų pradžios vykstančios akcijos „Perku –  perskaitau – dovanoju“. Į ją atsiliepė nemažai kraštiečių, leidyklų, kitų bibliotekos bičiulių, kurie šiemet padovanojo jau 2,5 tūkstančio knygų. Už tai bibliotekininkai jiems nuoširdžiai dėkingi.

Po akcijos „Sustabdyta minutė – knygai“ radviliškiečiai skubėjo į kitą akciją „Atvirukai iš gimtinės“ – internetinę transliaciją iš KTU. Vėliau Viešojoje bibliotekoje vyko kompiuterinio raštingumo kursai.
      Informuoja Alma Miknienė
      Nuotraukos autorės

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.