Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2019-04-26 Renata Šerelytė. Apgaulingas paprastumas

Dienų piramidės: novelės / Daina Opolskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2019. – 237 p. – ISBN 978-609-466-376-5
Novelės žanras begėdiškai nedėkingas. Visų pirma dėl griežto semantinio lakoniškumo, kai besiskleidžiančias siužeto linijas ir visokias gražias, bet nebūtinas naratyvo paraleles turi numarinti ir nukapoti, palikdamas tai, ko kartais net pats nesupranti, kodėl palieki. Novelėje – po eilėraščio – bene daugiausia intuityviosios logikos, potekstės, aliuzijų. Gal todėl skaitytojas novele ir nesižavi. Ir jam visai nesvarbu, kiek laiko trumpos novelės tekstas buvo dailintas, taisytas, keistas. Leidėjams irgi nerūpi.

 
2019-04-26 Zarasų bibliotekoje atidarytas Šeimos skaitmeninių veiklų centrasNuo šiol Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje galima ne tik skaityti knygas, bet ir kurti savus robotus, ar virtualiu dviračiu apkeliauti sėlių kraštą. Čia įkurtas Šeimos skaitmeninių veiklų centras kviečia lankytojus ne tik kartu išmokti naudotis technologijų naujovėmis, bet ir stiprinti bendruomeniškumą, skatinti daugiau bendrauti.

 
2019-04-24 Giedrė Kazlauskaitė. Rašymas kaip dvasinė disciplina

Kraujomaiša / Julius Sasnauskas. – Vilnius: Odilė, 2019. – 261 p. – ISBN 978-609-8222-11-1

Keista, Julius Sasnauskas yra vienas svarbiausių žmonių mano, sakykime, tikėjimo kelionėje, bet kalbėti apie jo knygas taip sunku. Kažkur dingsta literatūrologijos bagažas, netinka tuščiai skambančios sąvokos, teoretizavimas atrodo juokingai. Visada teisinausi, kad dėl žanro: tai nėra grožinė literatūra. Nėra ir gryna eseistika – su publicistinėmis priemaišomis. Pats autorius savo rašymus vadina „dienoraščio lapeliais“, bet tai labiau literatūra, negu egodokumentika.

 
2019-04-24 Pagerbti geriausi šalies bibliotekininkai

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Rima Noreikienė, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Nomeda Domeikienė, Edita Sėdaitytė. Nuotr. Arūno Sartanavičiaus

Jau devynioliktą kartą Lietuvoje rengiama Nacionalinė bibliotekų savaitė vakar prasidėjo geriausių 2018 metų bibliotekininkų apdovanojimu. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje padėkas ir premijas laureatams įteikė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

 
2019-04-23 Viešojoje bibliotekoje pristatytos kraštietės B. Žymantienės naujausios knygos


Balandžio 17 dieną Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje dvi naujausias savo knygas  „Antanas Račas“ ir „Advokatas Leopoldas Petrauskas“ pristatė kraštietė žurnalistė, rašytoja, pedagogė Birutė Žymantienė. Neslėpdama sentimentų gimtajam Joniškiui ir padėkojusi už jos darbo bei veiklos įvertinimą, knygų autorė prisiminė jau brandžiame amžiuje parašytą pirmąją knygą apie lietuvių kunigą ir skulptorių Antaną  Rimavičių, visą  gyvenimą dirbusį Latvijos katalikų parapijose.

 
2019-04-04 2019 m. Astridos Lindgren premijos laureatas – belgų rašytojas Bart Moeyaert

Astridos Lindgren atminimo premijos paskelbimo ceremonija. Momentinė ekrano kopija

 
Balandžio 2-ąją,  Tarptautinę vaikų knygos dieną, komisijos pirmininkė Boel Westin paskelbė 2019 m. Astridos Lindgren atminimo premijos laureatą. Juo tapo flamandų rašytojas Bart Moeyaert.

 
2019-02-27 Paskelbti šeštojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureataiVilniaus knygų mugėje vasario 23 d. buvo paskelbti šeštojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai. Konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

 
 
<- Atgal 1 2  
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.