Į pradžią 

 
 
 
 
Rašytoja Urtė Uliūnė susitiko su Žagarės ir Skaistgirio jaunaisiais skaitytojais

Urtė Uliūnė su Žagarės vaikais
Snieguotą gruodžio 14-ąją miesto bibliotekoje Žagarės gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai rinkosi į susitikimą su rašytoja Urte Uliūne. Jos naujausia knyga „Kitokia svirplelio diena“ išrinkta į 2010-ųjų Metų knygų penketuką. Pirmoji knyga „Miegančios boružės“ išrinkta 2008-ųjų Metų knyga vaikams.

Rašytoja papasakojo, kad rašyti pradėjo būdama 11-12 metų. Jos personažai – maži vabaliukai, pelytės, kurių gyvenime atsitinka tokių pat dalykų, kaip ir žmonėms. Vaikai uždavė daugybę klausimų apie jos kūrybą, ateities planus, šeimą. Vienas berniukas, papasakojęs, kad ir pats bando kurti pasakas, paprašė rašytojos, kad atsakytų į jam labai svarbų klausimą: kuo būti užaugusiam – bitininku ar rašytoju. Viešnia jam patarė būti ir tuo, ir tuo. Tam pačiam berniukui buvo įdomu, ar rašytoja planuoja parašyti ką nors apie vandenų gyventojus, ar yra sukūrusi pasaką apie savo naminį gyvūną, apie ką negalėtų kurti. Viešnia prasitarė, kad turi planų parašyti irUrtė Uliūnė su Skaistgirio jaunaisiais skaitytojais apie vandens gyventojus, o rašyti negalėtų fantastikos, pasakų apie siaubus, vampyrus, nes tai jai svetima, nors pati apie tai skaityti labai mėgsta. Urtė papasakojo apie savo mėgstamą knygą – A. Milno „Pūkuotuko pasaulis“, patarė vaikams ją perskaityti.

Kūrėja mielai atsakinėjo į vaikų klausimus, skatino juos kurti, net davė savo adresą, kad vaikai galėtų su ja pabendrauti internetu. Urtė Uliūnė džiaugėsi vaikų klausimais ir tuo, kad gavo idėjų būsimoms knygoms. Tą pačią dieną rašytoja bendravo ir su Skaistgirio bibliotekos jaunaisiais skaitytojais.Aušra Jonuitytė, Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Žagarės filialo vyr. bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.