Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-12-31  Stebuklai, tradicijos ir Kalėdos kiTAIPBaltomis puraus sniego kepurėmis pasipuošę stogai ir medžiai. O gruodžio apsnigtais takais ir takeliais atkeliavo Kalėdos, laukiamos žiemos šventės. Norėdami išgirsti apie jų prasmę, pasidalinti mintimis, pabūti kartu ir sukurti kalėdinį grožį sau ir bibliotekai – visą gruodžio mėnesį į Zarasų viešąją biblioteką ir padalinius rinkosi įvairaus amžiaus dalyviai.

2018-12-19  Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti
Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, kritikos darbus, vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo projektus Vaikų literatūros premijai gauti. Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą.

2018-12-18  Konkursas Jurgos Ivanauskaitės kasmetinei premijai gautiLietuvos rašytojų sąjunga skelbia konkursą rašytojos Jurgos Ivanauskaitės kasmetinei premijai gauti.

2018-12-14  Virginija Cibarauskė. Žvilgsniai į gyvenimą

Gib a kuk - Žvilgtelėk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose / Rūta Oginskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 309 p. – ISBN 978-609-466-271-3
Pastaraisiais metais lietuvių literatūros tyrėjai, kritikai, skaitytojai bei rašytojai įvairaus pobūdžio tekstuose nuolat užsimena apie tai, jog autobiografinė, išpažintinė literatūra – tiek proza, tiek poezija – tampa vis aktualesnė. Tai patvirtina ir Metų knygos rinkimuose pirmą kartą sudarytas publicistikos ir dokumentikos knygų penketukas, kuriame yra du publicistikos / eseistikos rinkiniai (Giedros Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas“ ir Sigito Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“) bei trys pokalbių knygos: teatrologės Rūtos Oginskaitės pokalbiai su Grigorijumi ir Olga Kanovičiais, istoriko Aurimo Švedo – su Irena Veisaite, bei rašytojos, literatūros kritikės Ellen Hinsey dialogas su Tomu Venclova.

2018-12-10  Neringa Butnoriūtė. Lietuviškai rafinuota ezoterika

Fatum: novelės ir apysakos / Jolita Skablauskaitė. Sudarė Janina Riškutė. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018.

Jolitos Skablauskaitės (1950–2018) proza – viena originaliausių lietuvių literatūroje. Autorė debiutavo apsakymų ir apysakų knyga „Tik šviesūs paukščiai naktyje“ (1986), rašė eilėraščius, pastarąjį dešimtmetį įsiminė kaip mistiška, tabu nepaisančių romanų kūrėja.

2018-12-05  Skelbiamas Knygos meno konkursasKultūros ministerija, siekdama išrinkti geriausias meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo Lietuvos leidyklų 2018 metais išleistas knygas bei paskatinti knygų dailininkus, dizainerius, iliustruotojus, leidėjus ir spaustuvininkus, skelbia Knygos meno konkursą.

2018-12-03  Solidžiame literatūriniame žurnale – Lietuvos šimtmečio kelią liudijantys kūriniai rusų kalba


Gruodžio pradžioje skaitytojus pasieks rusų literatūrinio žurnalo „Inostrannaja literatura“ (Užsienio literatūra) numeris, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jame – tarpukario ir šiuolaikinių autorių kūriniai, supažindinantys skaitytojus su jiems mažai žinoma Lietuvos modernaus valstybingumo pradžia, istorijos, visuomenės raidos ir dabarties jausenos įprasminimu daugiabalsėje šiuolaikinėje prozoje, eseistikoje ir poezijoje.

2018-12-03  Literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“„Tai, kokius meno kūrinius, kultūros įstaigas, kuriančias asmenybes nuo mažens pažins žmogus, be jokios abejonės turės įtakos jo vėlesnėms pažiūroms, estetinei pajautai ir gebėjimui kritiškai mąstyti. O svarbiausia – padės suvokti, kokią svarbią vietą kultūra užima mūsų visų gyvenime“, – teigia literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ organizatoriai.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.