Į pradžią 

 
 
 
 
Anykštukų svečias - laimiukas Kęstutis

Tokio pavadinimo skelbimu bibliotekininkai  pakvietė vaikus į susitikimą su rašytoju,  dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi. Tai ketvirtasis Vaikų literatūros skyriaus projekto "Skaityk kartu su šeima" renginys, kurį remia Kultūros ministerija.

Kūrybinė valandėlė vyko Anykščių  L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė, pristačiusi svečius, renginio „vairą“ perdavė su dailininku K. Kasparavičiumi atvykusiam „Nieko rimto“ leidyklos vadybininkui, arba kitaip – „Laimiuko" žurnalo veidui Sauliui Valužiui.

Netradicinės piešimo pamokėlės metu vaikai stebėjo, kaip tikras dailininkas piešia iliustracijas knygai... Jų akyse ant molberto atgijo "trijų aukštų" ilgakaklė žirafa, knygelės "Braškių diena" personažas  Krokodilas... Ir  vaikai bandė piešti... Užrištomis akimis. Ir dailininkas taip pat piešė užrištomis akimis... Dailininkas aiškino: "Jeigu nori tapti dailininku, reikia piešti, piešti, piešti. Ir užaugusiam nesustoti".

Kūrybinės valandėlės metu tvyrojo nepaprastai  jaukaus ir šilto bendravimo gaivuma, kurią dovanojo svečiai. Vaikai  visko galėjo klausti  dailininko K. Kasparavičiaus. Ir kaip neklausi, jeigu jis toks draugiškas, malonus ir pažįstamas iš jau spėtų pamėgti knygelių. Į vaikų klausimuką, ar jis anykštėnas, svečias atsakė, jog jo šuo iš Anykščių. Šunelis aprašytas knygelėje "Kvailos istorijos".

Kęstučio Kasparavičiaus tėviškė - Aukštadvario miestelis. Kaip pats prisipažino, piešti pradėjo trejų metų. Nuo septynerių iki septyniolikos padarė pertrauką, nes Vilniuje M. K. Čiurlionio mokykloje jis mokėsi ne dailės, o muzikos chorinio dirigavimo... "Tada vėl ėmiau smarkiai piešti, nes supratau, kad visai nenoriu būti choro dirigentu" – kalbėjo dailininkas. Baigęs mokyklą, įstojo į Vilniaus dailės akademiją. Nuo 1984 metų K. Kasparavičius dirba kaip laisvas dailininkas ir iki šių dienų iliustravo  per 50 knygų vaikams. Kai kurios iš jų -  ne tik iliustruotos, bet ir parašytos jo. Tai - "Kvailos istorijos", "Trumpos istorijos", "Braškių diena", "Dingęs paveikslas", "Sodininkas Florencijus".

Iš Sauliaus Valužio pateiktos informacijos sužinojome svarbių, skaitytojų  žingeidumą patenkinančių faktų: 11 kartų K. Kasparavičiaus iliustracijų parodos vyko Bolonijos vaikų knygų mugėje, kur 1993 metais jis buvo paskelbtas "Metų iliustratoriumi". Iš Barselonos, Belgrado ir kitur ne kartą parsivežė prestižinius diplomus ir prizus. Nuo 2004 m. K. Kasparavičius pradėjo bendradarbiauti su leidykla "Nieko rimto". Šis bendradarbiavimas džiugina ne tik rašantį dailininką, kaip pats save pavadino, bet ir daugelį Lietuvos skaitytojų. Jo parašytą ir iliustruotą knygą "Kvailos istorijos" 2005 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) skyrius Lietuvoje pripažino geriausia metų knyga, o iliustruota H. Ch. Anderseno knyga "Coliukė" tais pačiais metais pelnė gražiausios knygos titulą. O praėjusiais metais IBBY Lietuvos skyrius K. Kasparavičių  pristatė reikšmingiausiam tarptautiniam vaikų literatūros apdovanojimui, kuris dažnai vadinamas "mažuoju Nobeliu" - Hanso Christiano Anderseno premijos nominacijai. K. Kasparavičiaus knygos išleistos jau 14 pasaulio kalbų, net ir tokių egzotiškų kaip kinų , japonų, korėjiečių.

Susitikimo metu veikė Kęstučio iliustruotų knygų ekspozicija. Kūrybinės valandėlės dalyviai, įsigiję autoriaus knygą, gavo ir jo autografą.

Informuoja bibliotekininkė Romualda Bražėnienė

RENGINIO NUOTRAUKOS:
   

 

 


                                                                                                                              

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.