Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2020   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2020-05-27  Paskelbti septintojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


 
Nacionalinį vaikų literatūros konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

2020-05-25  Apie devynis literatės Aldonos Liobytės darbus – vienoje knygoje

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019
Moksleiviai, besimokantys pagal dabartinę (patvirtintą 2016 m.) pagrindinio ugdymo programą, 5–6 klasėse skaito Aldonos Liobytės tautosakinę pjesę „Devyniabrolė“, 7–8 klasėse – apsakymą „Sunki mama“, įvairių klasių moksleiviams kaip holokausto patirčių liudijimas yra svarbus Liobytės pasakojimas apie jos mokytojavimą Vilniaus mergaičių gimnazijoje karo metais ir mokinę žydaitę Irką Dincesaitę.

2020-05-21  Benas Bėrantas. Kaip knygų vaikams autoriai lietuviai pastaraisiais metais pasaulį šturmavoPastaraisiais metais vis daugiau kalbama apie lietuvių autorių knygas vaikams. Atėjusi nauja kūrėjų karta ne tik nukreipė tėvų dėmesį nuo verstinių kūrinių prie originalių, išpopuliarino iki tol nepopuliarius ar visai neleistus žanrus, išplėtė mažųjų skaitytojų gretas, bet ir ėmė žvalgytis už Lietuvos ribų.

2020-05-20  1830 m. gegužės 20 d. gimė prancūzų rašytojas Hectoras Henri Malot


Būsimasis rašytojas Hectoras Henri Malot gimė Prancūzijoje, nedideliame Pajūrio Senos La Bujis miestelyje. Tiesa, žinios apie H. H. Malot vaikystę ir jaunystės metus – itin šykščios. Žinoma, kad jo tėvas buvo notaras, tad pagal šeimos tradiciją autorius taip pat studijavo teisę Ruane ir Paryžiuje, dirbo notaro pasiuntiniu, o rašyti pradėjo gerokai vėliau, tapęs žurnalistu.

2020-05-20  Vertimų hitai: 25 naujos Lietuvos rašytojų knygos pasieks užsienio skaitytojusŠį pavasarį Lietuvos kultūros institutas sulaukė daugiau nei įprastai paraiškų išleisti Lietuvos autorių knygas užsienyje. Net 26-iems naujiems knygų vertimams ir 23-ims literatūros kūrinių ištraukų vertimams Institutas paskirstė beveik 75 tūkstančius eurų. Dar pusę tiek ketinama paskirstyti rudenį.

2020-05-13  Alfonsas Dodė – pietų Prancūzijos Čarlzas Dikensas

Alfonsas Dodė, apie 1860 m. 

1840 metais gegužės 13 dieną Nime, pietų Prancūzijos mieste, gimė prancūzų rašytojas Alfonsas Dodė (Alphonse Daudet). Mirė 1897 gruodžio 16 d. Paryžiuje.

2020-05-12  Paskelbtas 2019 m. vertingiausių verstinių knygų ekspertų penketukas ir vertingiausios šiuolaikinės verstinės knygosLietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) iniciatyva kasmet įvertinamas praėjusiais metais išleistas verstinės literatūros derlius – atrenkamos vertingiausios knygos.

2020-05-05  Neringa Butnoriūtė. Dabartistės prozaSkaitant žurnalistės Akvilės Kavaliauskaitės tekstus socialiniuose tinkluose, straipsnių tinklinių kavinių laikraščiuose, lengva įsitraukti į gyvybingą pasakojimą apie žmones šiuolaikiniame pasaulyje ir jų madingas bei tokias amžinas problemas. Galbūt natūralu, kad ilgainiui trumpuose žurnalistiniuose žanruose neišsitenkama ir prireikia kito formato – šiemet išleista jos novelių knyga „Kūnai“.

2020-05-04  Gintarė Škėmaitė. Egzistencinės nerimasties poetika Fernando Pessoa prozojePortugalų rašytojo, poeto ir filosofo Fernando Pessoa (1888–1935) „Nerimo knyga“ – vienas laukiamiausių verstinių kūrinių, todėl jos pasirodymas – nemenkas įvykis literatūriniame lauke.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.