Į pradžią 

 
 
 
 
Kraštietės knygos pristatymas

Bronius Maskuliūnas. Nuotr. autorės2011 m. kovo 30 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vykusioje literatūrinėje popietėje pristatyta knyga „Valerija Ramonaitė (1928-2007). Rinktiniai raštai“, skirta kraštietės literatūrologės V. Ramonaitės atminimui. Joje publikuojamas literatūrologės mokslinis palikimas: prozos ritmo tyrinėjimai, įvairūs straipsniai, recenzijos. Pateikiamas studentams parengtas vertingas darbas „Epitetai. Palyginimai“ bei mokslininkės darbų bibliografija.

Neseniai Joniškio rajono savivaldybė pasirašė socialinės partnerystės bei kultūrinio bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių universitetu. Gražiai sutapo, kad šioje literatūrinėje popietėje kaip tik dalyvavo Šiaulių universiteto atstovai. Pristatyme kalbėjęs Šiaulių universiteto dėstytojas profesorius Bronius Maskuliūnas akcentavo žymios mūsų kraštietės svarbą ne tik Joniškio kraštui, bet ir svarų jos darbų indėlį į lietuvių literatūros tyrinėjimą. Šioje Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto išleistoje knygoje taip pat publikuojami V. Ramonaitės darbai, iki šiol buvę sunkiai prieinami platesniam skaitytojų ratui.Džiuljeta Maskuliūnienė. Nuotr. autorės


Įdomiais prisiminimais apie V. Ramonaitę, kaip apie buvusią dėstytoją, dalinosi šios knygos sudarytoja, ŠU docentė Džiuljeta Maskuliūnienė. 43 metus Šiaulių universitete (ankščiau Šiaulių pedagoginis institutas) dirbusi literatūrologė buvo reikli, griežta, nenuspėjama, kartais ironiška. Ji taip pat buvo iki šiol universitete gyvuojančių dėstytojų ir studentų kelionių po Lietuvą pradininkė ir įkvėpėja. V. Ramonaitė dar vadinama legendine leidinio „Literatūros mokslo įvado pagrindai“ autore bei šios disciplinos dėstytoja, išugdžiusia ne vieną lituanistų kartą.

Gausios ir garbingos Joniškio krašto Ramonų giminės (Pranciškus Ramonas – buvęs ilgametis Bariūnų kolūkio vadovas, Gintaras Ramonas – Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimo signataras ir kt.) vardu kalbėjo mokytoja Irena Ramonienė. Ji prisiminė V. Ramonaitę kaip labai kuklų, paslaptingą, tačiau be galo teisingą ir dorą žmogų, tikrą senosios inteligentijos atstovę.

Literatūrinės popietės metu multimedijos pagalba buvo demonstruojamos įvairios nuotraukos iš V. Ramonaitės gyvenimo bei literatūrinės veiklos. Viešosios bibliotekos skaitykloje parengta literatūros paroda „Kraštietė literatūrologė Valerija Ramonaitė“.

                                                                                                                                                                         Dalia Norvaišienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.