Į pradžią 

 
 
 
 
Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta iliustracijų paroda „Bėgimas su vilkais“
2020-01-27Sausio 24 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta tarptautinė vaikų knygų iliustruotojų paroda „Bėgimas su vilkais“, kurioje pristatomi 38 iliustruotojų iš Estijos, Lietuvos ir Latvijos kūriniai. Tai 2018 m. Londono knygų mugėje eksponuotos trijų Baltijos valstybių 100-mečiui skirtos parodos sumažinta versija.


Eksponuojami kūriniai įkvėpti tradicinių pasakojimų apie vilkolakius. Pasakojimas apie žmogų, trumpam arba visam laikui pavirtusį arba paverstą vilku ar kokiu kitu gyvūnu, dažnas daugelio tautų, taip pat ir Baltijos šalių, mitologijose.

Vilkai – svarbus simbolis ir šiuolaikinio žmogaus sąmonėje, taip pat estų, latvių ir lietuvių tautinėje savimonėje. 2018 m. estai vilką išsirinko nacionaliniu gyvūnu, antrojoje vietoje liko ežys. Kaip teigia parodos kuratorė Viive Noor, „mažos tautos išmoksta gyventi tyliai kaip ežiai, susisukusios į kamuoliuką kampe ir šnypšdamos atsukusios spyglius. Vis dėlto iš senųjų laikų kilęs temperamentas nepažabojamas ir pavojaus atveju iš po spyglių išlenda vilko nasrai. Baltijos kelio dainuojanti revoliucija buvo visai „neežiška“: tautos išnykimo grėsmės genamas vilkas privalėjo išlįsti iš miško, kad ir kas nutiktų.“

Paroda „Bėgimas su vilkais“ atidaryta penktame bibliotekos aukšte, atrijuje , ir veiks iki kovo 2 d. Tuo pačiu metu Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, bibliotekos I aukšte, veiks parodos dalyvių iliustruotų knygų paroda.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.