Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2019-10-18 Paskelbti 2020-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantaiAstridos Lindgren premijai (ALMA) 2020 m. nominuoti 237 autoriai iš 68 šalių. Nominantų sąraše ir vienas lietuvių autorius bei iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį premijai nominavo IBBY Lietuvos skyrius.

 
2019-10-16 Vaikų literatūros festivaliai. Kodėl jie svarbūs autoriams ir skaitytojams?Lietuvoje literatūros festivaliai turi gilias tradicijas (Poezijos pavasaris, Poetinis Druskininkų ruduo, Šiaurės vasara), o pastaraisiais metais šis kultūrinio renginio formatas ypač išpopuliarėjo. Atsirado literatūros festivalių ne tik suaugusiems, bet ir jauniesiems skaitytojams.

 
2019-10-14 Apie protą, dvasią ir pasiaukojimąSpalio mėnesį, kai medžiai nusidažo pačiomis ryškiausiomis spalvomis ir džiugina mūsų akis, Zarasų viešoji biblioteka savo skaitytojus kviečia pasinerti į prozos skaitymus. Šiais metais vakaras buvo skirtas prozininko, dramaturgo, eseisto, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko 80-mečiui.

 
2019-10-14 Paroda. Bežodžių knygų kolekcijaNacionalinė biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi pirmą kartą kviečia susipažinti su unikalia bežodžių knygų kolekcija. Ši po pasaulį keliaujanti bežodžių knygų paroda yra tarptautinio IBBY projekto „Bežodės knygos: iš pasaulio į Lampedūzą ir atgal“ dalis.

 
2019-10-10 Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ (vaizdo įrašas)


Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje vyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“, kurią organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

 
2019-10-08 „Tu tik įsivaizduok: manęs nėra“ (Sergejui Kozlovui atminti)Sergejus Kozlovas parašė daugiau nei 30 knygų vaikams, daugiausia trumpų pasakų ir apsakymų rinkinių, sukūrė daugiau nei 20 pjesių lėlių teatrui, daugiau nei 20 scenarijų animaciniams filmams, taip pat rašė eilėraščius vaikams ir suaugusiems, tekstus spalvinimo ir erdvinėms knygelėms, vertė kitų kūrybą.

 
2019-09-27 Knygos, kurios padeda nepasiklysti„Skaityti pradėjau nei anksti, nei vėlai, greičiau tipiškai – pirmoje klasėje, t. y. 7 metų, tačiau pirmoji mano patirtis, kurią gerai pamenu, yra kiek ankstesnė – tai buvo sąlytis su knyga per jos iliustracijas. Darželyje labai mėgau piešti, o šį pomėgį auklėtoja vertino kaip manąją savastį, tad jau tuomet buvau laikoma dailininke.

 
2019-09-27 Poezija arčiau dangausZarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione)“, kurio autorė bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. Idėja sujungti penkių regiono rajonų (Zarasų, Molėtų, Ignalinos, Utenos ir Anykščių) literatus į prasmingus kūrybinius sambūrius sėkmingai pradėta Zarasų viešojoje bibliotekoje rugpjūčio viduryje.

 
2019-09-26 Pokalbis-diskusija „Tremtis vaikų literatūroje: ar jau esame pajėgūs kalbėti apie tai su vaikais?“ (vaizdo įrašas)


Tokie tragiški XX a. įvykiai kaip tremtis mūsų istorinėje atmintyje paliko gilius rėžius. Darome nemažai, kad ši istorinė trauma ir nukentėjusieji nebūtų pamiršti. Literatūra – vienas iš būdų išsaugoti atmintį, perduoti ankstesnių kartų patirtis naujoms. Tad kviečiame pasvarstyti apie tremtį vaikų literatūroje ir galimas pokalbio strategijas su vaikais ir jaunimu.

 
2019-09-26 Išleistas 3-iasis šių metų „Rubinaičio“ numerisIšleistas trečiasis šiais metais žurnalo „Rubinaitis“ numeris. Leidinys, nušviečiantis Lietuvos ir pasaulio vaikų literatūros aktualijas, skirtas pedagogams, bibliotekininkams, leidėjams, tėvams, studentams ir kitiems, dirbantiems su vaikais ir jiems skirtomis knygomis.

 
 
 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.