Į pradžią 

 
 
 
 
Linksma knygų reklamaHumorui skirtą Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai pasitiko surengę linksmą savo kūrybos darbų galeriją. Mokyklos koridoriuose esančiose nišose jie įkurdino komiškus šiaurės šalių vaikų rašytojų knygų personažus.

Patys mažieji (šešiamečiai ir pirmokai) sukūrė geriausio vaikų draugo Karlsono portretus (A. Lindgren „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“). Šešiamečių Karlsonas – savimi patenkintas, labai nuotaikingas, stebi akvariume žuvytes. Pirmokų – labai komiškas, kabantis žemyn galva virš naktinio miesto. Antrokai nupiešė išdykėlę Pepę (A. Lindgren „Pepė Ilgakojinė). Pavaizdavo ją kiekvienas savaip: linksmai ir išradingai, nepakartojamai ir labai juokingai. Trečiokai ir ketvirtokai padarė Mamulės Mū (J. Wieslander „Mamulė Mū“) portretus, išpuošdami karvytes, išmargindami, įverdami auskariukus, išryškindami blakstienas, o vieną jų – net apvainikuodami. Džiaugsmingos karvutės žvelgia į praeivius kviesdamos artimiau susipažinti. Penktokai perskaitė kitą J. Wieslander knygutę („Mamulė Mū laipioja po medžius“) ir iš faneros išpjaustę karvytę, linksmai nudažę, pakabino ant šakos. Tegul kalbasi su varnomis!
Šeštokai medžio drožybos būrelyje kruopščiai gamino didžiulį sunkvežimį. Nudažę jį raudonai, pastatė nišoje, o į kabiną įsodino linksmą tėtį – visai kaip A. C. Vestly knygoje „Aštuoni vaikai, tėtė, mama ir sunkvežimis“. Aštuoni jo išdykėliai vaikai linksmai karstosi ant virvinių kopėčių, džiugindami laimingą mamytę. Šeštokų nišai suteikta „džiaugsmingiausios“ nominacija. Septintokai sukūrė žaismingąją senelę iš kitos A. C. Vestly knygutės „Mortenas, senelė ir Martė“. Senelė, pasislėpusi po perregimu šydu, džiugiai dalyvauja savo vaikaičių gyvenime. Aštuntokų sukurtas nenuorama Emilis kadaruoja žemyn galva, o jo linksma šypsena išduoda, kad jis, nors ir labai išdykęs, bet geras vaikas, toks, kaip ir A. Lindgren knygutėje „Emilis iš Lionebergos“. Devintokų niša – pati juokingiausia. Jų sukurti Murkšlinas ir Turkšlinas (U. Stark „Murkšlinas ir Turkšlinas“) – patogiai įsitaisę, vienas – gėlių vazonėlyje, kitas – ant sūpynių, – labai juokingi. Dešimtokų kūryba – nuotaikingiausia. Jie pagamino mieląsias sesytes Šiaudinukę ir Veltinukę, kurios nuolat pešasi, nes yra tikros nutrūktgalvės, todėl ir jų galvytes mokiniai pakabino atskirai nuo suknelių. Maga sužinoti jų nuotykius? Atsiversk S. T. Nopola knygutę „Šiaudinukė, Veltinukė ir Lituvėnų padauža“ ir perskaityk!


Vaikų pastangas įvertino viešnios: Alizavos filialo bibliotekininkė Laima Dešrienė ir Kupiškio SPC socialinė darbuotoja Aldona Gintautienė. Jaunieji kūrėjai paskatinti saldžiaisiais prizais.                 

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.