Į pradžią 

 
 
 
 
Vakaras su aktoriumi Rolandu Kazlu Joniškyje

Rolandas Kazlas. Nuotr. autorės

Šių metų spalio 6-ąją joniškiečiai turėjo neeilinę galimybę pabuvoti puikiame renginyje – poezijos ir muzikos vakare „Nusileisk, dangau ant žemės“, pasiklausyti poeto Vlado Šimkaus eilių, kurias skaitė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas aktorius Rolandas Kazlas.

Nuo pat pirmųjų žodžių atrodė, kad talentingo poeto V. Šimkaus, kurio 75-ąsiais gimimo metines šiemet minime, eilės sukurtos taip pat talentingam aktoriui R. Kazlui.

Aktorius, skaitydamas tik jam būdinga intonacija, gestais, veido išraiška perteikė Vlado Šimkaus eilių humorą, tikrąsias gyvenimo vertybes padedančią atskleisti ironiją, gilius išgyvenimus ir pamąstymus.Jaukią susikaupimo nuotaiką sukūrė muzikos intarpai. Nuotr. autorės

„Vlado Šimkaus poezijoje atradau tai, ko laukiau ir slapta ilgėjausi. Jo eilėse daug šviesos ir gaivaus oro, rudeniško lietaus ir bičių dūzgesio, išminties, geraširdiško juoko ir liūdesio, paprastų nepaprastumų ir paradoksų“, – sakė R. Kazlas.

„Per juoką dažnas numirė, iš juoko – niekados“, – skaitė aktorius ir kartkartėmis salėje nuvilnydavo juokas, tačiau ne vienam klausytojui aktoriaus subtiliai perteikta V. Šimkaus posmų išmintis išspaudė ir ašarą. Tai buvo tarsi betarpiško bendravimo su aktoriumi išraiška.

Jaukią susikaupimo nuotaiką sukūrė muzikos intarpai, kuriuos atliko muzikantai Genadijus Savkovas (akordeonas) ir Saulius Auglys (vibrofonas). Skambėjo C. Debusy, J. S. Bach, C. Boulig, A. Satie ir kitų kompozitorių kūriniai.Joniškiečiai renginyje. Nuotr. autorės

Daug malonumo suteikusį vakarą gausiai susirinkusiems joniškiečiams didžiojoje Joniškio kultūros centro salėje surengė Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešoji biblioteka. Tai renginių ciklo „Gyvas literatūros žodis Jono Avyžiaus gimtinėje II“ dalis, kurį iš dalies remia LR kultūros rėmimo fondas ir rajono savivaldybė.

Aktorius R. Kazlas viešajai bibliotekai padovanojo kompaktinį diską su programa „Nusileisk, dangau, ant žemės“. Norintys galės paklausyti bibliotekose, ypač kaimo žmonės, kurie neturėjo galimybės apsilankyti puikiame gyvo žodžio ir  gyvos muzikos  renginyje.

Violeta Vilčiauskienė,
Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos
direktorės pavaduotoja

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.