Į pradžią 

 
 
 
 
Išsipildžiusi svajonė

Vytautas V. Landsbergis Alizavos pagrindinėje mokykloje
2005 metų pavasarį Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje viešėjęs lietuvių literatūros vadovėlių autorius , docentas Kęstutis Urba padovanojo Vytauto V. Landsbergio knygą „Arklio Dominyko meilė“. Geriausios metų knygos titulas padarė savo. Knygutė lentynoje negulėjo... Rugpjūčio mėnesį į mokyklos biblioteką susirinko 5-10 klasių mokiniai, projekto „Vasara su knyga“ dalyviai. Pačią pirmą dieną vaikai vieni kitiems pristatė per vasarą perskaitytą labiausiai patikusią knygą... Ir tada uždainavo Šarūnė garsųjį „arklio Dominyko“ ditirambą su jo įžymiuoju „y-ha-ha!“... Kitą dieną garsiniam skaitymui šią knygutę pasirinko Vilė. Ji, sumaniai imituodama arklio kanopų kaukšėjimą, jo išdidų prunkštimą, taip įtaigiai visiems perskaitė ištrauką, jog abejingų neliko. Knygutę perskaityti panoro kiekvienas projekto dalyvis...

Taip alizaviečiai pamilo pievą, kur ganėsi arklys Dominykas, kur gyveno jo mylimoji rugiagėlė ir pamažu gimė svajonė - pamatyti savo mokykloje patį autorių. Svajonė ir būtų likusi tik svajone, jeigu ne Kultūros ministerijos paskelbtas skaitymo skatinimo projektų konkursas.

Mokiniai labai laukė šio susitikimo. Perskaitė visas, kurias tik gavo, rašytojo knygas. Mažesnieji, padedami savo mokytojų, kūrė laiškus rašytojui su daugybe klausimų. Vyresnieji mokėsi suvaidinti jo linksmąsias pasakas.

Rašytojui pačiam pristatyti savo kūrybos neprireikė. Jo lūpomis kalbėjo vaikai, vaidindami bobų vasaros bobas, krėtusias nuo obels obuolius; linksmuosius 52 pulko varnėnus, įklampinusius obuolių torte lapę Ksenofobiją; karingąją bulvę generolę ištekėjusią už kopūsto; tinginių „ledadienį“ bei „kepurdienį“. Autoriui beliko tik atsakinėti į pasipylusią galybę klausimų.

Alizavos vaikai sužinojo, kad jų pamėgtoji knyga „Arklio Dominyko meilė“ - tai visų pirma vaizdingas paaiškinimas vaikams apie MIRTĮ. Jie sužinojo, kad „Rudnosiuko istorijos“, skirtos vyresnėliam rašytojo sūnui Gabrieliui, kuris nenorėjo plauti kojinių ir slėpdavo jas po lova.

Mūsų vaikai įsiminė net 5 rašytojo patarimus:

      -„ NEŠIUKŠLINK! Jei išmetei tuščią butelį, prisidėjai prie Žemės naikinimo!“;

      -„NERŪKYK, nebūk durnius! Dūmuose tu prarandi ryšį su Dievu ir vaikštai tuomet lyg koks bildukas“;

      - „DAINUOK! Dainuojantis žmogus niekada nepalūš. Tai lyg malda“;

      - „MELUOTI - nėra gerai, tačiau tinkamai panaudojęs šią fantaziją, gali tapti tikru kūrėju“;

      - „MAŽIAU spoksok į televizorių ir netupėk ilgai prie kompiuterio, nes gali pavirsti į gyvulį!“

Rašytojas Vytautas V.Landsbergis palinkėjo vaikams „Drąsos! Nebijoti būti savimi! Nebijoti būti laisvu žmogumi!“ Jis dėkojo mokiniams, kad skaito jo knygas, kad vaidina,, bet patarė kurti patiems savo pasakas  ir  jas  vaidinti . Matyti kuriančius vaikus- tai pats karščiausias rašytojo noras.

Ilgai dar netilo Alizavos mokykloje už širdies griebiančios Vytauto V. Landsbergio dainos, pakylėjusios virš kasdienybės ne vieną tuo metu ten buvojusį...

„Po tokių susitikimų išauga sparnai, apsaugantys mus nuo kasdienybės vargų.“

„Tai, kas įdomu, labai greitai baigiasi,- rašo mokyklos laikraštuke mokiniai.- Taip buvo ir šį kartą. Liko nuotraukos ir autografai knygose.“

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

RENGINIO NUOTRAUKOS:

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 2 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.