Į pradžią 

 
 
 
 
Pramanytų būtybių pasaulyjeŠių metų balandžio mėnesį kartu su klase klausėmės labai įdomaus pasakojimo „Pramanytų būtybių pasaulis“. Apie šias būtybes pasakojo mūsų gimnazijos bibliotekininkės Dalia Pūkienė ir Milė Kabelienė. Vaizdinę medžiagą padėjo paruošti mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Taip buvo sukurtas įdomus ir dėmesį pritraukiantis pristatymas. Įdomiausios fantastiškos būtybės gyvena knygose ir kartais apstulbina net didžiausius skeptikus.

Pirmiausia norėčiau apibūdinti aplinką, kurioje su klase klausėmės pasakojimo apie įvairias mitologines ir rašytojų vaizduotės sukurtas būtybes. Buvo prietema. Sienos apipavidalintos įvairių būtybių piešiniais ir paveikslais. Ant užuolaidų pleveno grakščios fėjos karpinių sparnais. Tai leido įsijausti į pasakojimą, o dekoracijų gausa ir jų specialus apšvietimas kūrė įdomią aplinką, kuri puikiai atspindėjo perteikiamą paslaptingą atmosferą.

Ypatingai sužavėjo mitologinių būtybių ir jas vaizduojančių skaidrių ir filmų ištraukų gausa. Nors ir ne visos jos buvo aptartos, tačiau pagrindinės ir daugeliui žinomos būtybės buvo įdomiai, išsamiai ir aiškiai pristatytos: aitvarai, kaukai, fėjos, slibinai, minotaurai ir kiti. Įdomiausia buvo tai, kad klausydamasis ir stebėdamas pristatymą, prisiminiau ir pažinau daug mitinių padarų, kurie buvo žinomi iš skaitytos literatūros (pasakų, legendų, sakmių) ir iš kinematografijos. Pavyzdžiui, rodytose ištraukose iš filmo „Haris Poteris“ buvo galima atpažinti tokius žinomus padarus: namų elfą, vilkolakį, kentaurą, vienragį ir daugelį kitų. Visa tai paliko dar didesnį įspūdį ir išlaikė dėmesį iki pat pristatymo pabaigos.

Taigi, ši pamoka apie antgamtinius sutvėrimus leido pasinerti į stebuklų ir nuotykių kupiną pasaulį, prisiminti vaikystę, kai pirmą kartą susipažinome su šiomis keistomis ir kartu įdomiomis būtybėmis bei jų paslaptingu mistiniu pasauliu, kurį profesionaliai ir įdomiai pristatė mūsų mokyklos bibliotekininkės, kviesdamos skaityti ir atrasti.


E. Kuncė, 3j klasė
Panevėžio „Minties“ gimnazija

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.