Į pradžią 

 
 
 
 
Lietuvių literatūros vaikams ir jaunimui derlius 2019 metais
2020-04-27


Šiais 
metais karantinas sujaukė planus tradiciškai pasišnekučiuoti vaikų knygos mylėtojų, rašytojų, iliustratorių ir leidėjų rate Tarptautinės vaikų knygos dienos proga. Tad, kad ir ne tokia gyva forma, kokiai buvo ruoštasi, atverkime duris į Prano Mašioto ir Aldonos Liobytės premijų komisijos kambarį. Šnekiname komisijos pirmininkę, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkę Ingą Mitunevičiūtę ir komisijos narę – mokytoją, literatūros vadovėlių bendraautorę Ingą Gresienę.


 

Prieš pradėdamos kalbėti apie reikšmingiausius autorinės vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimus, priminkime skaitytojams, kokios yra garbingosios premijos ir už kokius nuopelnus jos skiriamos.

Taigi, Prano Mašioto premijos už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams tikslas yra skatinti lietuvių rašytojų kūrybiškumą, išryškinti ir atkreipti dėmesį į vertingiausius vaikų literatūros kūrinius, padėti pedagogams, bibliotekininkams, tėvams orientuotis leidybos procese. Premijuojamoji knyga vertinama už turiningumą, meniškumą, originalumą, reikšmingumą lietuvių vaikų literatūrai, knyga turi būti parašyta taisyklinga, stilinga lietuvių kalba.

Visą pokalbį, parengtą Eglės Gudonytės, skaitykite čia: Lietuvių literatūros vaikams ir jaunimui derlius 2019 metais.

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.