Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-07-25  Ką reikėtų skaityti ir iš kur gimsta vaikų literatūros klasika?


Ne paslaptis, kad renkantis knygą, norima išsirinkti kuo geresnę. Siekiama, kad ir vaikai pajustų geros literatūros magiją. Tik kaip išsirinkti TĄ knygą iš tūkstančių leidžiamų? „Geriausios visų laikų knygos“, „Visų laikų populiariausios knygos“, „Skaitomiausios knygos“ – į pagalbą ateina populiariojoje žiniasklaidoje sudaromi knygų sąrašai, kuriuose pateikiamos literatūros kritikų, įžymių visuomenės veikėjų ar interneto vartotojų išrinktos knygos.

2018-07-24  Vaikų literatūros konkursas Vytauto Tamulaičio premijai gauti

   Vytautas Tamulaitis

 
Lietuvos rašytojų sąjunga ir Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka skelbia vaikų literatūros konkursą Vytauto Tamulaičio premijai gauti.

2018-07-24  Gintarė Adomaitytė. Kur iškeliauja knygos


 
Ar prisimenate jaunąjį Kolfildą? Tą, iš J. D. Salingerio  „Rugiuose prie bedugnės“?  Ir jo klausimą – vieną iš daugybės klausimų – taip ir likusių be atsako. „Aš gyvenu Niujorke, todėl galvojau apie tvenkinį, kuris yra Centriniame parke, netoli Pietinio išėjimo. Spėliojau, ar jis jau bus užšalęs, kai grįšiu, o jei taip, tai kur dėsis antys. Įdomu, kur jos dingsta, kai vanduo sušąla į ledą? Gal kas atvažiuoja sunkvežimiu, sugaudo jas ir nugabena į kokį zoologijos sodą? O gal jos pačios išskrenda kur nors?“
 

2018-07-23  Šimtmečio ateities eskizaiZarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kelias dienas nuo ankstyvo ryto iki vakaro tarp knygomis, teptukais, dažais, popieriumi ir kitokiomis priemonėmis apkrautų stalų ir stalelių dirbo būrelis vaikų ir suaugusiųjų. Tai „Knygų šalies“ kūrybinių dirbtuvių dalyviai ir edukacijų organizatoriai, vedėjai.

2018-07-23  Populiariausios šio tūkstantmečio knygos paaugliams vis dar diktuoja geriausiųjų sąrašąPaauglystė man buvo nevaldomas liūdesys, nepamatuojamo džiaugsmo akimirkos, netikėti pykčio proveržiai, nesuprantamas juokas. Visi tie metai man asocijavosi su nesėkmingais poezijos ir prozos rašymo bandymais, kai galva pilna keistų idėjų, siela kupina norų, kurių pati nesuprantu. Man tai buvo vakarėliai iki paryčių, ilgi naktiniai pokalbiai su tais, kurių galbūt ryte nebekęsi.

2018-07-04  Renata Šerelytė. „Šulinio“ slėpiniaiTurbūt nieko nėra bjauriau, nei sieti kūrinį su kokia nors plačiai vulgariosios žurnalistikos aprašyta aktualija, kurioje paprastai susimaišo viskas – ir teisiųjų patetika, ir kraujo (atsiprašau, teisingumo) troškimas. Tačiau Lauros Sintijos Černiauskaitės romanas su tokia aktualija ir nėra sietinas.

2018-07-02  Tomas Lučiūnas. Skaitytojai, migruokite ne tinkle!Šį spalį bus treji metai, kai įkūriau nepriklausomą knygyną „Juodas šuo“. Iš to, kas žmonėms nebereikalinga ir išmetama, atrenku vertingiausias knygas ir migruodamas po Lietuvą surandu joms naujus šeimininkus. Knygų paieška sudarė sąlygas nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, ten domėjausi lietuvių išeivijos leidiniais – noriu, kad apie šią mūsų istorijai svarbią leidybą sužinotų kuo daugiau žmonių. Šiuo metu tai pagrindinė „Šuns“ misija.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.