Į pradžią 

 
 
 
 
Knygiukai į pagalbą vaikams
2020-04-30Dabartinė situacija, susiklosčiusi dėl pasaulyje plintančio COVID-19 viruso ir jį lydinčio karantino, ypač sudėtinga vaikams. Net ir laisvėjant suvaržymams, emocinė atmosfera šeimose dar ilgam išliks įaudrinta ne tik realaus nerimo dėl viruso plitimo, bet ir įtampų dėl išsibalansavusios buities, ekonominių sunkumų.


Šie metai Lietuvoje paskelbti vaikų emocinės gerovės metais, o susiklosčiusi situacija apsunkina galimą pagalbą vaikams. Todėl kviečiame Lietuvos vaikų knygų rašytojus ir iliustruotojus susiburti ir sukurti ypatingą dovaną svarbiausiai mūsų auditorijai – vaikams. Padovanokime jiems bendrą kūrėjų projektą – Knygiukai į pagalbą vaikams!

Knygiukas – rašytojo ir iliustruotojo dueto sukurta istorija, papasakota iš vieno A4 formato lapo išlankstomoje 6 puslapių knygelėje. Ją parsisiųsti iš interneto svetainės, atsispausdinti ir susilankstyti galės bet kuris namuose esantis vaikas.

Knygiukų formatą ir vardą sumanė, bei sėkmingai išbandė Všį Vaiko psichologijos centras, o Knygų kūrėjus vienijančią iniciatyvą įgyvendina Vaikų žemės komanda, siekianti sutelkti kuo platesnę profesionalų bendruomenę. Kartu su IBBY Lietuvos skyriumi žinią apie gelbstinčių Knygiukų formatą skleisime visoje Europoje, o mūsų partneriai – Lietuvos kultūros institutas – padės išversti ir pristatyti Europos vaikams sėkmingiausias Lietuvos autorių istorijas!

Projekto eiga:

Prieš imdamiesi kurti istorijas Lietuvos vaikams, visi autoriai bus pakviesti išklausyti projekto mentorių – psichologės Monikos Skerytės-Kazlauskienės ir literatūrologės Ingos Mitunevičiūtės pristatymų. Psichologė papasakos apie šiuo laiku vaikų patiriamus emocinius sunkumus ir galimą kūrėjų atsaką mažųjų kasdienybės praskaidrinimui. Taip pat supažindins su jau vykdytos mažųjų knygelių iniciatyvos patirtimi, svarba ir gautomis skaitytojų reakcijomis. Inga Mitunevičiūtė pasidalys įžvalgomis apie istorijų galią gydyti ir auginti, taip pat patirtimi, įgyta viešint Lampedūzijoje, projekte, padedančiame migrantų vaikams išgyventi ypatingus gyvenimo sukrėtimus.

Po trumpų mokymų vaikų rašytojai ir iliustruotojai burtų tvarka susijungs į kūrėjų duetus. Tikime, kad tokia patirtis lems ne tik ypatingą kūrybiškumą, netikėtus rezultatus, bet ir naujus projektus ateityje.

Kūrėjų duetai virtualiuose susitikimuose sugeneruos koncepcijas, aptars jas su projekto mentorėmis, o po šio etapo per savaitę įgyvendins galutinį rezultatą.
 
Projekto pristatymas visuomenei ir kvietimas parsisiųsti Knygiukus tiesiai į namų kompiuterius įvyks birželio 1-ąją – Vaikų gynimo dieną!

Be to, visi kūrėjai taps kilnaus tikslo ambasadoriais – Knygiukus parsisiuntusius skaitytojus kviesime aukoti, o surinktas lėšas skirsime vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, kurių ekonominę situaciją labiausiai paveikė pandemija.

Projekto sąlygos:
 • Registruotis ČIA gali visi rašytojai ir iliustratoriai, išleidę bent vieną knygą vaikams.
 • Knygiuko formatas – vienas A4 lapas, padalintas į aštuonias dalis po 74×105 mm.
 • Knygiuko istorijos teksto apimtis – iki 100 žodžių.
 • Knygiuko iliustracijų kiekis – 3 atvertimai (arba 6 puslapiai) ir viršelis.
 • Knygiuko tikslinė auditorija – 4–9 metų vaikai.
 • Kiekvieno Knygiuko galiniame viršelyje bus nurodomi kūrėjų kontaktai ir sukurtų knygų pavadinimai. Taip siekiame padėti ne tik vaikams, bet ir neramų laiką išgyvenantiems kūrėjams ir leidėjams.
Projekto kalendorius:
 • Balandžio 27–gegužės 3 d. – dalyvių registracija.
 • Gegužės 4–8 d. – dalyvių paskelbimas, psichologės ir literatūrologės virtualios paskaitos (vienos paskaitos trukmė – iki 1 val.)
 • Gegužės 11–15 d. – virtualūs duetų susitikimai, idėjų generavimas (rekomenduojami 2–3 susitikimai po ~ 45 min.) Idėjų aptarimas su mentorėmis.
 • Gegužės 18–22 d. galutinių Knygiukų tekstų ir iliustracijų kūrimas.
 • Gegužės 25–31 d. projekto pristatymo visuomenei rengimas.
 • Komunikacijos ir parsisiuntimų startas – birželio 1-oji – Vaikų gynimo diena!

Organizatoriai: literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“, VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“, KnyguKurejai.lt, VšĮ „Vaiko psichologijos centras“, IBBY Lietuvos skyrius.
Partneris: Lietuvos kultūros institutas.

Jei turite klausimų, rašykite: kotryna.zy@gmail.com

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.