Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-01-31  Paskelbtas konkursas kasmetinei Dionizo Poškos premijai gauti

Dionizo Poškos paminklas. Nuotr. www.silale.lt

 
Šilalės rajono savivaldybės taryba 2009 m. įsteigė Dionizo Poškos premiją, kuri teikiama kasmet. Šiemet bus teikiama jau dešimtoji premija. Premijos dydis – 1450 eurų.

2018-01-25  Virginija Cibarauskė. Knygos apie geidžiančius, intymumo ieškančius ir tiesiog šaltus

Lietuvių prozos debiutus pristatęs Marijus Gailius apžvalgą baigė apibendrinimu, kad kūriniams labiausiai pritrūko kūno, nes „be kūno atstumas tarp minties ir tikrovės tampa tiesiog per didelis“*. O mano pasirinktų knygų pagrindine tema arba svarbiąja potekste tampa būtent kūnas – sureikšmintas, nureikšmintas, kartais net likimus valdantis. Ir negali nesutikti – atstumas tarp minties ir tikrovės šiuose romanuose visai neblogas.

2018-01-24  Dvasingumo ir pramogos užtaisas komiksų knygelėje ne vien vaikams

Džibis ir Valteris: niekada nepasiduok: komiksų knygelė / Walter Kostner; iš italų kalbos vertė Ingrida Gudauskienė. – Vilnius: Bitutės žurnalas, 2017. – 48 p. – ISBN 978-609-95990-0-7

 
Džibis ir Valteris – taip lietuvių leidėjai nusprendė pavadinti du komiksų personažus GB & W, sukurtus italų autoriaus. Nors viskas prasidėjo nuo paprasto mėginimo pradžiuginti bičiulį paauglį, šiandien Walterio Kostnerio darbų rinkinį sudaro ne vien komiksų knygos, atvirukai, lipdukai, bet ir animacija, žaidimai. Jo darbais domisi akademinio pasaulio atstovai, ypač pedagogai.

2018-01-24  Mirė JAV rašytoja Ursula K. Le GuinSausio 22 d., sulaukusi 88-erių, mirė garsi JAV mokslinės ir maginės fantastikos rašytoja Ursula Kroeber Le Guin. Rašytoja labiausiai žinoma kaip knygų ciklo „Žemjūrė“ („Earthsea“) autorė, kuris išverstas į daugelį kalbų, taip pat ir ekranizuotas.

2018-01-22  Knygos, dailės ir šokio darna


 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius inicijavo visuomenės balsavimą už geriausias lietuvių autorių knygas.

2018-01-22  Kvietimas teikti paraiškas Bernardo Brazdžionio literatūrinei premijai gauti

Pasvalio rajono savivaldybės administracija skelbia kvietimą teikti paraiškas Pasvalio rajono savivaldybės Bernardo Brazdžionio literatūrinei premijai gauti.

2018-01-18  Antanas Sheshi. Kodėl lietuviams verta skaityti Grassą, arba Ką daryti, kad Šuns metai nebūtų šuniški
2018-01-18  Konkursas „Klaipėdos knyga 2017“Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka sausio 17 d. skelbia 12-ojo konkurso „Klaipėdos knyga“ pradžią. Konkurso misija ir šiais metais lieka ta pati – palaikyti leidybą Klaipėdoje, ypač šiuo metu, kada ekonominės sąlygos šiai veiklai nėra itin palankios.

2018-01-16  Paskelbtas 2018 m. IBBY garbės sąrašasTarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY, International Board on Books for Young People) paskelbė 2018 m. IBBY Garbės sąrašą (IBBY Honour List). Šiame sąraše iš viso yra 191 pavardė, tarp kurių trys – lietuvių vaikų knygų kūrėjų.

2018-01-12  Marijus Gailius. Simbolistai, ribas blukinantys
Mąstydamas apie dviejų beveik vienu metu debiutavusių prozininkų knygas, kurias sieja pasaulio periferijos vaizdavimas ir jų estetinis poveikis, kelis mėnesius buvau lyg ištiktas stabo – negalėjau paaiškinti, ką šie tekstai man padarė.

2018-01-09  Prienų rajono savivaldybė skelbia konkursą Vinco Mykolaičio-Putino literatūros premijai gauti
Prienų rajono savivaldybė, minėdama rašytojo, prozininko, dramaturgo, literatūros istoriko ir kritiko, kraštiečio 120-ąsias gimimo metines, įsteigė Vinco Mykolaičio-Putino vardo literatūrinę premiją.

2018-01-08  Vytautas Bikulčius. Vilčių ir prognozių labirinte

2017 metų Prancūzijos literatūros premijos

2018-01-05  Išleistas reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams katalogas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“
2016 metų vasarą skaitančiajai suaugusiųjų bendruomenei buvo pateiktas 500 vaikų, paauglių ir jaunimo knygų, išleistų nuo XIX a. vidurio iki šių dienų, sąrašas. Juo remiantis buvo galima viešai virtualioje erdvėje pusę metų balsuoti už labiausiai įsiminusias, meniniu ir ugdomuoju požiūriu vertingas knygas.

2018-01-05  Mėgstamiausių knygų penketukų rinkimaiLietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi kviečia rinkti mėgstamiauių 2017 m. perskaitytų vaikų ir paauglių knygų penketukus.

2018-01-03  Interaktyvios knygos – puikus būdas paskatinti vaikus skaitytiPasaulis, rodos, milžinišku greičiu lekia pro šalį. Ir tikrai kartais vos spėjame kartu su visais jame vykstančiais pokyčiais. Visi jau įpratę prie elektroninių knygų ir vis besiplečiančių interneto galimybių, kurios leidžia norimas knygas gauti akimirksniu. Lietuvoje gana neseniai po truputį pradėjo rastis ir visiškai naujos interaktyvios knygos.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.