Į pradžią 

 
 
 
 
Išleistas dr. Kęstučio Urbos sudarytas leidinys „Mokiniams rekomenduojamos knygos“
2019-02-20Artėjant XX-ajai Vilniaus knygų mugei išleistas žurnalo „Rubinaitis“ priedas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 kl.“, kurį sudarė doc. dr. Kęstutis Urba.


Leidinys, kuriame rasite rekomenduojamų knygų sąrašą 1–10 klasių mokiniams – puikus orientyras tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir patiems vaikams bei paaugliams, ieškantiems gerų knygų.

Panašų sąrašą vaikų literatūros ekspertas K. Urba jau buvo sudaręs beveik prieš 20 metų – iki šiol kai kurios mokyklos juo tebesinaudoja, skelbia savo interneto svetainėse. Vis dėlto per tiek metų Lietuvoje buvo išleista daugybė naujų įdomių, vertingų knygų, todėl buvo jaučiamas poreikis parengti naują, šių dienų vaikams ir jaunimui aktualų sąrašą.

Į leidinį pakliuvusios knygos labai įvairios – nuo lietuvių bei užsienio klasikos iki šių dienų kūrinių, nuo lengvesnių skaitinių iki gana sudėtingų, nuo populiarių, apdovanotų knygų iki dar menkiau pažįstamų, bet vertų skaitytojo.

„Vienas iš svarbiausių mano įsitikinimų – kad vaikystėje ir jaunystėje reikia skaityti įvairią literatūrą, visokių tipų knygas, išmėginti įvairias temas“, – teigia dr. Kęstutis Urba.

Taip pat leidinio sudarytojas pabrėžia, kad tai nėra privalomųjų knygų sąrašas, atvirkščiai, šias knygas siūloma, patariama skaityti tiems, kurie nežino ką skaityti, šiek tiek paklysta tarp didžiulių knygų lentynų ir tikisi pagalbos rankos.

Leidinį „Mokiniams rekomenduojamos knygos“ bus galima įsigyti Vilniaus knygų mugėje, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros (IBBY) Lietuvos skyriaus stende 4,17, 4 salėje.

Taip pat kviečiama Knygų mugės metu pabendrauti su leidinio autoriumi, jį minėtame stende rasite šeštadienį 14-15 val. ir sekmadienį 11-12 val.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.