Į pradžią 

 
 
 
 
Lėlių teatro premjera mokykloje

Labai apsidžiaugėme, kai buvome pakviesti dalyvauti Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projekte „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“.

Gavome ne tik gausų priemonių lėlėms gaminti rinkinį, bet ir puikios metodinės bei grožinės literatūros. Pavasarį, išklausę garsiųjų lėlininkių Aurelijos Čeredaitės ir Mijos – Džeinaros Ubartienės pamokymų, kaip ir iš ko gaminti lėles, perskaitę ir aptarę duotas knygutes, išsirinkome tinkamiausią pjesę ir dar rugpjūčio mėnesį susirinkome į mokyklą siūti lėlių. Po savaitės labai smagaus darbo jau turėjome savo personažus. Tada pradėjome mokytis juos prakalbinti. Labai pagelbėjo projekto organizatorių pasiūlytas seminaras „Lėlių valdymo būdai“, kurio metu aktorė ir režisierė A. Čeredaitė nuoširdžiai dalijosi patirtimi, kaip sukurti lėlės charakterį.

Kasdien po pamokų ilgai ir kantriai repetavome. Kalbėti per lėlę nėra taip paprasta, kaip atrodo.

Lėlių teatro premjera pagal Aldonos Liepienės pjesę „Baltoji skruzdėlytė“ pradžiuginome savo mokytojus jų profesinės šventės proga. Ir žiūrovai, ir artistai patyrėme galybę teigiamų emocijų. Netyla diskusijos ir šiandien, mokytojos dalina patarimus, kaip galima būtų dar geriau suvaidinti. Mokomės ir toliau, kasdien tobulindami savo artistinius įgūdžius – ruošiamės rajoniniam lėlių teatro festivaliui.

Renginio akimirkos:
Danutė Miknevičienė,
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.