Į pradžią 

 
 
 
 
Knyga – kelias į šviesą

Šiandieninės mokyklos bibliotekos prioritetas – aktyvus dalyvavimas ugdymo procese. Biblioteka yra ne tik informacijos skleidėja, kultūros puoselėtoja, bet ir visą gyvenimą trunkančio mokymosi propaguotoja.

Mes, bibliotekininkės, anot Justino Marcinkevičiaus, esame „rankos, tiesiančios kitam knygą“, todėl ir stengiamės kuo įdomiau, patraukliau priartinti vaiką prie knygos. Mokyklų bibliotekų fondai negausūs, pasenę, juos reikia nuolat atnaujinti, papildyti.Vienas iš šios problemos sprendimo būdų yra aktyvus dalyvavimas projektinėje veikloje.

Kasmet Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinės mokyklos biblioteka sėkmingai dalyvauja įvairiuose projektuose ir gauna finansavimą savo veiklai plėtoti, fondams atnaujinti, papildyti. Šiais metais vykdėme Tautos Fondo finansuotą projektą „Knyga – kelias į šviesą“. Gavome 1500 Lt. paramą grožinės literatūros fondams papildyti. Taip pat vyko jau tradicija tapęs renginys – susitikimas su rašytoju. Šįkart mokykloje svečiavosi populiarus vaikų ir paauglių rašytojas Vytautas Račickas. Vyko netradicinės literatūros pamokos 2-6 ir 7-11 klasių mokinių grupėms.


Rašytojas mokiniams pristatė visas savo knygas, trumpai apžvelgė kiekvienos jų parašymo istoriją, papasakojo, kas jį pastūmėjo į nelengvą rašytojo kelią. V. Račicko kūriniuose keliamos opios problemos: nesutarimai šeimoje, tėvų skyrybos, mokyklos gyvenimas ir kitos.

Jauniesiems skaitytojams  labiausiai patiko knygos „Gyveno kartą Lukošiukas“, „Mano vaikystės ledai“ ir „Šlepetė“. Vaikai  apie šias knygas ne tik klausinėjo, bet ir pirko, o autorius mielai dalijo autografus.

Vyresniųjų klasių skaitytojus labiausiai domino  knyga „Nebaigtas dienoraštis“: kaip gimė knygos idėja, kaip rinko jai medžiagą, gal sukėlė minčių naujam kūriniui. Tai knyga apie šių dienų jauno žmogaus gyvenimą, problemas ir ne visai teisingus sprendimo būdus.

Naujausioje knygoje „Baltos durys“, norėdamas įtaigiai atskleisti šiuolaikinio jaunuolio nuopuolio kelią, rašytojas stengėsi įsijausti į jam visiškai nežinomą ir svetimą, tačiau jaunimui labai aktualią ir skaudžią narkomanijos temą. Jis pasakojo, kaip bendravo su narkomanais ir jų artimaisiais.

Autorius noriai atsakinėjo į skaitytojų klausimus, pats skaitė įdomiausias ištraukas, domėjosi mokinių nuomone, skatino juos skaityti ir rašyti.

Dėkodami autoriui už įdomų susitikimą, palinkėjome kūrybinės ugnelės ir nuolat mus džiuginti vis naujais kūriniais, o skaitytojams – „nuolatinio ir nesibaigiančio gyvenimo tarp knygų, šalia knygų, su knyga...“ (J. Marcinkevičius).

Daiva Kalasauskienė,
Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinės mokyklos bibliotekininkė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.