Į pradžią 

 
 
 
 
Naujos knygos pristatymas

Poetė R. Abukauskienė, siuvinėtoja S. Pernavaitė ir dailininkė I. Šauciūnaitė. Nuotr. autorės
Utenos rajono Užpalių biblioteka eilę metų dalyvauja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos organizuojamoje suaugusiųjų švietimo savaitėje.  Šiais metais dalyvaudami švietimo savaitėje, kurios pavadinimas „Septynios kūrybiškumo dienos – švietimui, kultūrai, verslui“ organizavome du renginius.

Lapkričio 26 d. Užpalių gimnazijos „Dausuvos“ muziejuje vyko renginys „Mylinčiom akim savo kraštą matyti“. Renginio metu vyko Kaniūkų kaimo gyventojos R. Tamošiūnaitės-Abukauskienės knygos „Dangaus papėdėj“ pristatymas ir Užpalių gimnazijos mokinės, devintokės S. Pernavaitės siuvinėjimo darbų parodos atidarymas. Gausus dalyvių skaičius lapkričio 26 dienos renginyje nustebino ir kartu pamalonino, nes tai rodo, kad bibliotekos ir muziejaus  renginių dalyvių ratas plečiasi. Žmonėms reikia gražių, prasmingų renginių.

Malonu buvo stebėti besirenkančius žmones, pasipuošusias moteris įsitraukusias į pokalbį apie rankdarbius, siuvinėjimus ir kitus malonius moteriškus dalykėlius. Renginys prasidėjo S. Pernavaitės siuvinėjimo darbų parodos atidarymu ir pirmos advento žvakės uždegimu.  Jaukioje aplinkoje buvo kalbama apie potraukį menui, tobulėjimą nuo pirmo darbelio iki dabartinių siuvinėjimo darbų, prie kurių buvo dirbama pusantro mėnesio.  Kalbėjo pirmoji Sigutės mokytoja O. Sirvydienė, kurią nustebino dar tuometinės antrokės mergaitės potraukis siuvinėjimui. Džiugu, kad šį, gana brangų pomėgį palaiko ir skatina mama.

Antroji renginio dalis buvo skirta  R. Tamošiūnaitės-Abukauskienės knygos „Dangaus papėdėj“ pristatymui. Tai išskirtinė knyga, kurioje eilėmis kalbama apie lietuvių mitologiją, aprašant Rytų Aukštaitijoje gyvenusias deives ir dievus, žemės bei žmogaus atsiradimą ir žmogaus ėjimą per darbus, vargus, šventes, kartu su deivių pagalba iki šios dienos. Tai gana sudėtingas kūrinys, kuriame sudėtos visos lietuvių mitologijoje veikiančios deivės ir visi dievai. Kiekvienam iš jų randama sava veiklos sritis ir gana reikšmingi nuopelnai žmogaus gyvenimo kelionėje.

Renginio organizatorės  perskaitė keletą ištraukų iš knygos, skaitymą paįvairino Užpalių kultūros namų moterų ansamblio „Svaja“ (vadovė  N. Navikienė) atliekamos dainos.  Vėliau apie knygą kalbėjo pati autorė R. Abukauskienė,  P. Sirvydytė, V. Morkūnienė, seniūnas Vyt. Jurka. Į renginį atvyko ir knygos iliustracijų autorė, poetės duktė Inga Šaučiūnaitė. Inga prisipažino, kad kurti iliustracijas šiai knygai buvo labai sunku. Teko ją skaityti net kelis kartus, kol suprato kokios iliustracijos čia labiausiai tiks. Reikia jas pamatyti, kad suprastum, kokia talentinga yra Inga ir kaip tiksliai ji perprato mamos kūrinio idėją ir ją perteikė negausiomis bet labai įdomiomis iliustracijomis.

Prie kavos puodelio savo mintimis, nuomone dalijosi visi renginio svečiai. Svarbiausia,  kad mes nesame kritikai, mes tiesiog džiaugiamės dar viena įgyvendinta žmogaus kūrybine idėja ir ją tiesiog kartu su kūrėjo pritarimu pristatome visuomenei.

Buvo pasidžiaugta gana nemažu būriu kūrybingų žmonių, kurie gyvena nuostabiame žemės kampelyje Užpalių krašte. Seniūno padėkos žodžiai renginių organizatorėms - bibliotekos ir muziejaus darbuotojoms, kurių dėka  kuriantys žmonės savo kūryba gali dalytis su visa bendruomene ir kartu pasidžiaugti sėkme, įpareigoja mus ir toliau sėkmingai organizuoti kūrybinius vakarus, įvairius pristatymus, parodas. Lapkričio 27 d. vyko renginys „Muzikinė kavos pertraukėlė su knyga“.

                                                                                                                                                                           Vida Juškienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.