Į pradžią 

 
 
 
 
Šniurblio Riešbačio pabėgimas

Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su vaikų knygų autoriumi, dailininku ir rašytoju Pauliumi Juodišiumi. Nuotr. autorės

Paskutinį balandžio penktadienį Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su vaikų knygų autoriumi, dailininku ir rašytoju Pauliumi Juodišiumi. Į susitikimą sugužėjo gausus  būrys pradinukų.

Yra sakoma „mažiau kalbų – daugiau darbų“. Taigi, greitai išsiaiškinę, kad jokia knyga neegzistuoja be pagrindinio herojaus, P. Juodišius kartu su vaikais ėmė kurti naują knygą. Įgudusi dailininko ranka piešė tai, ką sugalvodavo didieji fantazuotojai – vaikai. Pirmiausia lape pasirodė didelė apvali nosis, didelės apvalios akys, mažos ausytės, piestu styrantys plaukai, apvalūs žandai ir plati šypsena su eile smailių dantų. Štai jums ir veikėjo portretas. Stabtelėti ir pasvajoti nebuvo kada – mintys liejosi kaip iš gausybės rago, todėl netrukus naujajam herojui užaugo pilvas, trumpos rankelės su labai ilgais žaliais nagais, laikančios gitarą, kojos ir uodega, ant kurios galo pūpsojo riešutas.  Ir tai dar ne viskas: jis vilkėjo marškinėlius su riešuto kaukole, o ant kaklo kabojo grandinėlė (irgi su riešuto kaukole). Visur riešutai riešutėliai, todėl vaikai šiam veikėjui išrinko vardą ir pavardę – Riešutžmogis Riešbatis. Įgudusi dailininko ranka piešė tai, ką sugalvodavo didieji fantazuotojai – vaikai. Nuotr. autorės

O kad vienam Riešutžmogiui nebūtų liūdna, buvo sukurta žmona – Katžuvė Riešbatė  ir sparnuotas riešuto namelis ant vištos kojelės, kuriame jie gyveno. Bet istorija yra neįdomi, jeigu viskas sklandu ir gražu. Knygos veikėjai privalo įveikti kokius nors sunkumus. O kokį sunkumą turėjo Riešbačiai? Rašytojui į šį klausimą vaikai atsakė beveik vienbalsiai: tai – vaikas. Taigi buvo sukurtas trečias knygos herojus – Riešbačių sūnus Šniurblis. Su kiekvienu pieštuko brūkštelėjimu gimdavo istorijos apie šiuos veikėjus, jų pomėgius ir poelgius. Šniurblis pabėgo iš namų, o tėvai leidosi į ilgą paieškos kelionę. Taip gimė knygos pavadinimas  „Šniurblio  Riešbačio pabėgimas“. O kad būtų smagiau, dailininkas, skambindamas gitara, čia pat sukūrė smagių dainelių.

Susitikimui skirtas laikas pralėkė akimirksniu. Vaikai džiaugėsi kartu su P. Juodišiumi sukūrę naują knygą. O renginiui pasibaigus, lijo autografų lietus.

Dėkojame Kultūros rėmimo fondui už tai, kad finansavo šį susitikimą pagal projektą „Gyvas literatūros žodis Jono Avyžiaus gimtinėje“.

Dovilė Kurlienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

                                                             

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.