Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-08-30  Viešosios ir mokyklų bibliotekos ieškos sąlyčio ir integracijos


 

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene sutarė dėl mokyklų bibliotekų veiklos koncepcijos ir paskirties peržiūrėjimo.

2017-08-21   „Rubinaičio“ 2-ąjį numerį jau galite skaityti internete 
 
„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, atspindintis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus misiją. Tai vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams ir studentams. Žurnalas išleidžiamas kiekvieno ketvirčio pradžioje, o vėliau publikuojamas internete. 

2017-08-11  Vaikų literatūros kūrėjai Enid Blyton – 120


 
Šiais metais sukanka 120 metų, kai gimė viena garsiausių XX a. anglų vaikų literatūros rašytojų Enid Mary Blyton (1897 08 11–1968 11 28), kurios knygos išverstos į daugybę kalbų ir vis dar yra itin skaitomos ir mėgiamos vaikų visame pasaulyje. Dar ne taip seniai, 2008 m., nors ir praėjus tiek laiko po rašytojos mirties, Didžiojoje Britanijoje ji buvo išrinkta mylimiausia šios šalies visų laikų vaikų rašytoja, aplenkdama netgi tokius visiems gerai žinomus rašytojus kaip J. K. Rowling ar Roald Dahl1.

2017-08-11  Jurgita Žana Raškevičiūtė. Vasaros skaitymai: keletas pastabų istorinių romanų paraštėse

Pastarieji metai turėtų bent kurį laiką nebeleisti skųstis istorinių romanų stygiumi ir vis vaduotis Pietario „Algimantu“ kaip vienu iš negausių pavyzdžių. Man teko laimė perskaityti iš eilės tris 2016–2017 metais išleistus istorinius romanus: Undinės Radzevičiūtės „Kraują mėlyną“, Kristinos Sabaliauskaitės „Silva rerum IV“ ir Sauliaus Šaltenio „Basą ir laimingą“.

2017-08-07  Seki pasakas? Užrašyk ir dalyvauk konkurse!


 
 
Leidykla „Debesų ganyklos“ kviečia tiek naujai iškeptus, tiek jau patirties įgavusius tėvelius, močiutes, tetas, seseris ir brolius kurti trumpus pasakojimus vaikams.

2017-08-03  Agnė Grinevičiūtė. Virginija Cibarauskė: „Kūryba man – kasdienybės antrininkė“


 
„Išleisti knygą, kaip ir dalyvauti įvairiuose poetiniuose renginiuose ar skaitymuose, nebuvo mano tikslas. Pačios tekstų, kurie patiko, susikaupė, kai jau studijavau magistrantūroje. Tuomet kelis kartus dalyvavau „Pirmosios knygos“ konkurse. Jo nelaimėjusi padėjau rankraštį į stalčių, ir čia jis pragulėjo iki šių metų. Tuomet supratau, kad labai aiškiai žinau, ką noriu pasakyti ir kaip knyga turi atrodyti“, – apie tai, kaip gimė poezijos knyga „Antrininkė“, pasakoja literatūros kritikė Virginija CIBARAUSKĖ. Ji tiksliai nepamenanti, kada pradėjo rašyti – veikiausiai tai galėjo nutikti paauglystėje ar net vaikystėje.

2017-08-02  Tarptautinis šiuolaikinės literatūros forumas „Šiaurės vasara“
Rugpjūčio 17–20 dienomis Biržuose vyks Tarptautinis šiuolaikinės literatūros forumas „Šiaurės vasara“. Šių metų forumo tema „Rašytojas svetur, jo kūriniai su mumis“.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.