Į pradžią 

 
 
 
 
Šviesos ir žodžio šventė Vilniaus „Žemynos” pagrindinėje mokykloje

Šeštąjį kartą į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius pakvietė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras. Organizuojant renginius aktyviai talkino „Žemynos” pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja J. Bėruvienė, mokytojos G. Aninkevičienė, G. Varanavičienė ir R. Danelavičienė. Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius pasiūlyta bendra tema. Projektu siekiama skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pabrėžiant bibliotekų svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime.

Šių metų renginių tema „Šiaurės šalių magija”. „Šiaurės magijos ištakos slypi gamtoje. Antgamtiniai, magiški pasakojimai buvo tarsi gamtos paslapčių aiškinimas, pamokančios istorijos apie tykančius pavojus ir rūstybę,“ – temos parinkimą komentuoja organizatoriai . Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Baltijos šalyse vyksta nuo 1998 m. Lietuvos bibliotekų dalyvavimą projekte koordinuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Šiaurės šalių ambasadomis Lietuvoje bei Šiaurės šalių asociacijų ,,Norden” federacija Švedijoje.Mokiniai papasakojo apie kiekvieną Šiaurės šalį

Lapkričio 8 d. 10 val. Vilniaus „Žemynos” pagrindinės mokyklos aktų salėje buvo skaitoma ištrauka iš danų rašytojos Lene’ės Kaaberbøl knygos „Dina, Gėdytojos duktė”. Salėje skambėjo Šiaurės šalių muzika, tamsoje paslaptingai pleveno daugybė žvakių. Šioje ištraukoje, primenančioje Šiaurės šalių liaudies pasaką, pajutome šiaurietišką liaudiškos romantikos ir magijos bei psichologinio realizmo mišinį. Ištrauką skaitė ir inscenizavo 5a klasės mokiniai.

Po to vyko diskusija „Skaitome L. Kaaberbøl kūrybą“. Mokiniai intensyviai ruošėsi, stengėsi perskaityti kuo daugiau šios autorės knygų, kad galėtų  sėkmingai dalyvauti diskusijoje ir sudominti savo draugus. Knygas mokiniams pristatė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro darbuotojos.

5d klasės mokiniai trumpai papasakojo apie kiekvieną Šiaurės šalį, o jų pasakojimus paįvairino 8b klasės mokinių – J. Abromaitytės ir I. Skuodytės multimedija. Didžiuliame ekrane buvo galima stebėti gražiausius šių šalių gamtos vaizdus, architektūros paminklus ir t. t. Mokinių pasakojimus apie Šiaurės šalis papildė mokytojų R. Danelavičienės ir V. Jakubonienės kelionių po Norvegiją bei  Daniją įspūdžiai.Mokyklos bibliotekoje buvo parengta paroda

Mokyklos bibliotekoje buvo parengta paroda „Kelionė po Šiaurės šalis”, kuri išsamiai supažindino jos lankytojus su visų Šiaurės šalių – Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Grenlandijos, Alandų ir Farerų salų istorija ir kultūra. Parodą parengė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras.

Aktų salę puošė 5a klasės mokinių piešiniai su Šiaurės šalių rašytojų knygų herojais. Parodos rengėja – dailės mokytoja R. Danelavičienė. Renginio dalyviams ir svečiams buvo išdalinti lankstinukai su šventės programa.

Šventinių renginių metu netrūko ir muzikos. Gitara skambino  K. Juknytė (7b kl.), smuiku griežė M. Difartaitė (5a kl.), pianinu skambino D. Pranytė (5a kl.), fleita grojo A. Samuolytė (5a kl.) ir G. Grinkevičiūtė( 4a kl.). Renginį vedė Pepė Ilgakojinė (R. Kiaurakytė, 5a kl.) ir Karlsonas (K. Gudžiūnas, 5a kl.).

Programos rengėjai – 5a ir 5d klasių mokiniai – ir visi šventės dalyviai stebino savo išradingumu ir entuziazmu, kuris neliko nepastebėtas.  Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras padovanojo mokyklos bibliotekai keturias L. Kaaberbøl knygas, kad kuo daugiau vaikų turėtų galimybę jas perskaityti.


Piešinių galerija:
Jūratė Pocienė
Nuotraukos autorės 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.