Į pradžią



 

 
 
 
 
Paskelbti 2019 m. Astridos Lindgren premijos nominantai
2018-10-15



Spalio 11 d. Frakfurto knygų mugėje paskelbti 2018 m. Astridos Lindgren premijos (angl. The Astrid Lindgren Memorial Award, sutrumpintai ALMA) nominantai. Šiam apdovanojimui šiemet pristatyti 246 kandidatai iš 64 šalių. Tarp nominuotųjų yra ir vienas lietuvis – tai Kęstutis Kasparavičius, kurį premijai teikė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.


Kaip teigiama pranešime, šis sąrašas yra aukso kasykla visiems, kurie domisi vaikų ir jaunimo literatūra.

Astridos Lindgren premija įsteigta Švedijos Karalystės vyriausybės po rašytojos Astridos Lindgren mirties 2002 metais. Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir IBBY Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui. Už skaitymo skatinimą galima nominuoti  ir įstaigas, organizacijas.

Laureatas bus paskelbtas 2019 m. balandžio 2 d.

 

2019 m. Astridos Lindgren atminimo premijos nominantų sąrašas


Antigva ir Barbuda
Joy Lawrence, Promoter of reading

Argentina
Maria Teresa Andruetto, Author 
CEDILIJ, Organisation
Jorge Luján, Author
Istvansch Schritter, Author/Illustrator/Promoter of reading Web page 

Australija
Randa Abdel-Fattah, Author Web page 
Ursula Dubosarsky, Author Web page 
Mem Fox, Author https://memfox.com/ 
Susanne Gervay, Author Web page 
Morris Gleitzman, Author https://www.morrisgleitzman.com/ 
Indigenous Literary Foundation, Organisation Web page 
Robert Ingpen, Illustrator http://robertingpen.com/about/ 
Margo Lanagan, Author Web page 
Melina Marchetta, Author Web page  
Margaret Wild, Author Web page 

Austrija
Renate Welsh-Rabady, Author
Linda Wolfsgruber, Illustrator Web page 
Lisbeth Zwerger, Illustrator

Azerbaidžanas
Gasham Isabayli, Author
Sevinj Nurugizi, Author https://muse.jhu.edu/article/539721 

Belgija
Carll Cneut, Illustrator
Anne Herbauts, Author/Illustrator Web page 
Bart Moeyaert, Author http://www.bartmoeyaert.com/ 
Prix Bernard Versele, Organisation
Marie Wabbes, Author/Illustrator https://www.mariewabbes.com/ 
Klaas Verplancke, Author/Illustrator https://www.klaas.be/ 

Bolivija
Biblioteca Thurucapitas, Organisation
Bosnia and Herzegovina
Šimo Ešić, Author
Fahrudin Kučuk, Author

Brazilija
Ana Maria Machado, Author Web page 
Roger Mello, Author/Illustrator Web page 

Bulgarija
Maya Dalgacheva, Author
Viktor Samuilov, Author
Julia Spiridonova, Author
Lyuben Zidarov, Illustrator

Kanada
Deborah Ellis, Author http://deborahellis.com/ 
Sarah Ellis, Author http://sarahellis.ca/ 
Marie-Francine Hébert, Author Web page 
Troy Kent, Promoter of reading http://www.troykent.com/ 
Jon Klassen, Author/Illustrator http://jonklassen.tumblr.com/ 

Kinija
Zhang Zhilu, Author

Kongo Demokratinė Respublika/Jungtinė Karalystė
Dominique Mwankumi, Author/Illustrator

Kroatija
Andrea Petrlik Huseinović, Illustrator Web page 
Read to Me Campaign, Organisation Web page 

Kipras
Maria Pyliotou, Author Web page 
Czech Republic
Petr Nikl, Author/Illustrator
Květa Pacovská, Illustrator

Danija
Kim Fupz Aakeson, Author
Lilian Brøgger, Illustrator Web page 
Louis Jensen, Author Web page 
Dorte Karrebaek, Illustrator

Ekvadoras
Edna Iturralde, Author Web page 

Estija
Piret Raud, Author http://piretraud.com/ 
Ulla Saar, Illustrator http://www.ullasaar.net/ 
Leelo Tungal, Author

Farerų salos
Rakel Helmsdal, Author/Illustrator/Oral storyteller/Promoter of reading

Suomija
Linda Bondestam, Illustrator http://www.lindabondestam.com/ 
Marika Maijala, Author/Illustrator Web page 
Timo Parvela, Author http://timoparvela.fi/en/ 
Laura Ruohonen & Erika Kallasmaa, Author and Illustrator Web pag Laura and Web pag Erika 
Salla Savolainen, Author/Illustrator Web page 
Maria Turtschaninoff, Author Web page 

Prancūzija
A.C.C.E.S., Organisation Web page 
Benjamin Chaud, Author/Illustrator Web page 
Les Doigts qui rêvent, Organisation http://www.ldqr.org/ 
Olivier Douzou, Author/Illustrator Web page Timothée de Fombelle, Author Web page 
Bernard Friot, Author Web page 
Jean-Claude Mourlevat, Author Web page 
Marie-Aude Murail, Author
Geneviéve Patte, Promoter of reading https://laissezleslire.com/ 
Marjane Satrapi, Author/Illustrator Web page 
Joann Sfar, Author/Illustrator

Gruzija
Bondo Matsaberidze, Author Web page 
Tea Topuria, Author Web page 

Vokietija
Aljoscha Blau, Illustrator http://www.aljoschablau.com/ 
Nadia Budde, Author/Illustrator http://www.nadiabudde.de/ 
Cornelia Funke, Author/Illustrator Web page 
Nikolaus Heidelbach, Illustrator
International Youth Library, Organisation Web page 
Janosch, Author/Illustrator
Labor Ateliergemeinschaft, Organisation Web page 
Eva Muggenthaler, Author/Illustrator Web page 
Mirjam Pressler, Author Web page 
Stiftung Lesen/German Reading Foundation, Organisation Web page 

Graikija
Vagelis Iliopoulos, Author/Promoter of reading
Library4all, Organisation Web page 
Antonis Papatheodoulou, Author Web page 
Yolanda Pateraki, Author
Eugene Trivizas, Author

Grenlandija
Naja Rosing-Asvid, Author/Illustrator Web page 
Lene Therkildsen, Promoter of reading Web page 

Vengrija
Istvan Csukas, Author
Hungarian Fairy Tale and Story Museum, Organisation Web page 
János Lackfi, Author Web page 
Tibor Zalán, Author

Islandija
Ævar Þór Benediktsson, Promoter of reading Web page 

Indija
A & A Book Trust, Organisation Web page 
Katha, Organisation https://katha.org/ 
Pratham Books, Organisation Web page 

Indonezija
Murti Bunanta, Promoter of reading Web page 

Iranas
Children’s Book Council, Organisation Web page 
Farhad Hassanzadeh, Author Web page 
Jamshid Khanian, Author Web page 
Mobile Library of Iran, Organisation 
Narges Mohammadi, Illustrator Web page 
Houshang Moradi Kermani, Author
Read with Me, Organisation Web page 
Aliasghar Seidabadi, Promoter of reading Web page 

Airija
Chris Judge, Author Web page 
PJ Lynch, Illustrator Web page 
Sheena Wilkinson, Author Web page

Izraelis
Rutu Modan, Author/Illustrator

Italija
Beatrice Alemagna, Author/Illustrator Web page 
Chiara Carminati, Author
Lampedusa Library, Organisation
Sarolta Szulyovszky, Illustrator Web page 

Dramblio Kaulo Krantas
Fatou Keita, Author/Promoter of Reading Web page

Japonija
Kyoko Matsuoka, Promoter of reading Webpage 

Jordanija
Taghrid al-Najjar, Author Web page

Korėjos Respublika
Heena Baek, Illustrator
Lee Juyoung, Promoter of reading
Lee Uk-Bae, Illustrator

Latvija
Gundega Muzikante, Illustrator Web page 
Inese Zandere, Author Web page 

Libanas/Belgija
Fatima Sharafeddine, Author Web page 

Lietuva
Kestutis Kasparavicius, Author/Illustrator Web page 

Meksika
Silvia Dubovoy, Author

Nyderlandai
De Schrijverscentrale, Organisation Web page 
Joke van Leeuwen, Author/Illustrator Web page 
Gideon Samson, Author http://www.gideonsamson.nl/ 
Toon Tellegen, Author
Thé Tjong-Khing, Illustrator https://www.thetjongkhing.nl/ 
Marit Törnqvist, Author/Illustrator
Edward van de Vendel, Author
Sylvia Weve, Illustrator http://www.sylviaweve.com/?home 

Naujoji Zelandija
Joy Cowley, Author/Promoter of reading

Nikaragva
German Nicaraguan Library and the Bibliobús Bertold Brecht, Organisation Web page 

Norvegija
Lene Ask, Illustrator http://leneask.blogspot.com/ 
Rune Belsvik, Author Web page 
Gro Dahle, Author Web page 
Harald Rosenløw Eeg, Author http://roseeg.no/?page_id=45 
Fam Ekman, Author/Illustrator
Anna Fiske, Author/Illustrator http://annafiske.com/ 
Foreningen !les, Organisation Web page 
Stian Hole, Author/Illustrator
Marit Kaldhol, Author Web page 
Gry Moursund, Author/Illustrator
Svein Nyhus, Author/Illustrator Web page 
Maria Parr, Author Web page 
Bjørn Rørvik, Author
Øyvind Torseter, Illustrator Web page 

Palestina
Sonia Nimr, Author

Filipinai
Virgilio Senadren Almario, Author
Neni Sta. Romana Cruz, Promoter of reading

Lenkija
All of Poland Reads to Kids, Organisation Web page 
Ola Cieślak, Illustrator http://olazbloku.pl/ 
Małgorzata Musierowicz, Author Web page 
Paweł Pawlak, Illustrator
Marcin Szczygielski, Author
Józef Wilkoń, Illustrator Web page 

Portugalija
Andante, Organisation http://www.andante.com.pt/ 
Bernardo P. Carvalho, Illustrator Web page 
Maria Teresa Maia Gonzales, Author
Luísa Ducla Soares, Author
Catarina Sobral, Illustrator http://catarinasobral.com/ 

Rumunija
Silviu Baias, Illustrator
Andrea Kürti, Illustrator https://kurtiandi.com/ 
Cristiana Radu, Illustrator https://cristianaradu.com/ 

Rusijos Federacija
Anastasia Arkhipova, Illustrator Web page 
Nina Dashevskaya, Author
Russian State Children´s Library, Organisation
Alexander Traugot, Illustrator
Mikhail Yasnov, Author

Serbija
Ljubivoje Ršumović, Author

Slovėnija
Slavko Pregl, Author
Anja Štefan, Author

Pietų Afrika
Biblionef, Organisation http://www.biblionefsa.org.za/ 
Niki Daly, Author/Illustrator https://nikidaly.wordpress.com/ 
Gcina Mhlope, Author/Oral storyteller/Promoter of reading Web page 
Beverley Naidoo, Author http://www.beverleynaidoo.com/ 
The Bookery, Organisation https://thebookery.org.za/ 

Ispanija
Fundaciò Jordi Sierra i Fabra, Organisation Web page 
Alfredo Gómez Cerdá, Author Web page 
Elena Odriozola, Illustrator http://elenaodriozola.blogspot.com/ 

Švedija
Eva Eriksson, Illustrator Web page 
Joanna Hellgren, Illustrator http://www.joannahellgren.com/ 
Olof Landström, Illustrator
Pija Lindenbaum, Author/Illustrator Web page 
Eva Lindström, Author/Illustrator Web page 
Frida Nilsson, Author Web page 
Anna-Clara Tidholm, Illustrator Web page 
Thomas Tidholm, Author http://www.thomas.tidholm.se/ 
Cecilia Torudd, Author/Illustrator
Jakob Wegelius, Author/Illustrator http://www.jakobwegelius.com/ 
Ilon Wikland, Illustrator
Monica Zak, Author Web page 

Šveicarija
Albertine, Illustrator http://www.albertine.ch/ 
Franz Hohler, Author http://www.franzhohler.ch/ 

Taivanas
Jimmy Liao, Author/Illustrator http://www.jimmyspa.com/ 

Turkija
Çocuk Vakfı (Children\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'s Foundation), Organisation Web page 
Fatih Erdoğan, Author/Promoter of reading Web page 

Ukraina
Kost Lavro, Illustrator Web page 
Zirka Menzatiuk, Author

Jungtinė Karalystė
Allan Ahlberg, Author Web page 
David Almond, Author http://davidalmond.com/ 
Malorie Blackman, Author https://www.malorieblackman.co.uk/ 
Quentin Blake, Illustrator https://www.quentinblake.com/ 
Book Aid International, Organisation https://bookaid.org/ 
Aidan Chambers, Author http://www.aidanchambers.co.uk/ 
Aidan & Nancy Chambers, Promoters of reading Web page 
Michael Foreman, Author/Illustrator Web page 
Daniel Hahn, Promoter of reading http://www.danielhahn.co.uk/ 
Shirley Hughes, Author/Illustrator Web page 
Oliver Jeffers, Author/Illustrator http://www.oliverjeffers.com/ 
Elizabeth Laird, Author http://www.elizabethlaird.co.uk/ 
Michelle Magorian, Author http://www.michellemagorian.com/ 
Margaret Meek Spencer, Promoter of reading
Daniel Morden, Author/Oral storyteller
Michael Morpurgo, Author https://www.michaelmorpurgo.com/ 
Patrick Ness, Author https://patrickness.com/ 
Luke Pearson, Author/Illustrator https://lukepearson.com/ 
Jan Pienkowski, Illustrator http://www.janpienkowski.com/home.htm 
Chris Riddell, Illustrator http://www.chrisriddell.co.uk/ 
Katherine Rundell, Author Web page 
Marcus Sedgwick, Author https://marcussedgwick.com/ 
John Shelley, Illustrator https://www.jshelley.com/ 
David Wood, Author http://www.davidwood.org.uk/ 

Jungtinės Valstijos
Laurie Halse Anderson, Author http://madwomanintheforest.com/ 
Judy Blume, Author http://www.judyblume.com/ 
LeVar Burton, Promoter of reading
Eric Carle, Author/Illustrator http://www.eric-carle.com/home.html 
Children\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'s Literature New England, Organisation http://clne.org/ 
Kate DiCamillo, Author https://www.katedicamillo.com/ 
Margarita Engle, Author http://www.margaritaengle.com/ 
Maira Kalman, Author/Illustrator http://www.mairakalman.com/ 
Stephen Krashen, Promoter of reading http://www.sdkrashen.com/ 
Gregory Maguire, Author/Promoter of reading Web page 
Christopher Myers, Author/Illustrator http://www.kalyban.com/ 
Neighborhood Bridges, Organisation Web page 
Peter Sís, Illustrator http://petersis.com/ 
Tim Tingle, Oral storyteller http://www.timtingle.com/ 
Mildred Taylor, Author
Jack Zipes, Author/Promoter of reading

Zambija
Lubuto Library Partners, Organisation https://www.lubuto.org/ 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.