Į pradžią 

 
 
 
 
Ventos miesto biblioteka – miesto gimtadieniuiRugpjūčio viduryje Venta šventė savo 45-ąjį jubiliejų. Šiai datai skirtų renginių ciklą pradėjo Ventos miesto biblioteka, pakvietusi į Albinos Kinčienės siuvinėtų paveikslų, Astos Žukauskaitės fotografijų parodų bei kraštotyros ekspozicijos apie miestą pristatymą. Autorės sulaukė daug gražių žodžių, kaip padėką už akį traukiančius ir įsimintinus darbus. Gimnazisčių kvinteto atliktos dainos suteikė ypatingos šilumos bei pakilios nuotaikos.
Kur Eglesys Ventos sutikti skuba,
Vingiuodamas tarp kerinčių krantų
Kasmet puošnesnį apsirengia rūbą
Miestelis nuostabiu Ventos vardu.

Šiais iš Viekšnių kilusios poetės Liudos Bažadragienės žodžiais į gausiai susirinkusius kreipėsi Ventos gimnazijos moksleivė Indrė Jokubauskaitė. Šių eilučių autorė apžvelgė, miesto prieš 45 metus pasiskolinusio upės pavadinimą, istoriją, prisiminti Bausko ir Purvių II kaimai, kurių vietoje išaugo Venta. Nepamiršti ir istoriniai pokyčiai palietę ventiškius, kai neliko didžiulės Statybinės medžiagų gamyklos. Tačiau susikūrusios naujos, įvairaus profilio akcinės bendrovės atvertė naują miesto istorijos puslapį. Aktyvūs gyventojai susibūrė į klubus bei bendruomenes. 2008-ieji pažėrė ne vieną naujovę  mūsų miestui: buvusi vidurinė mokykla tapo gimnazija, o tikinčiuosius pakvietė naujai pastatyta Ventos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia. 2009 m. gruodžio 2 d. pasaulį išvydo pirmasis trejetukas Ventoje: Darija, Estėja ir Gustė Godelytės. 2011 m. liepą Ventoje gyvenanti šimtametė Adolfina Miniauskienė šalies Prezidentės dekretu buvo apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Jaunas miestas ant upės kranto daugiaveidis ir pastoviai besikeičiantis. Tai puikiai pailiustravo bibliotekos vedėjos Romos Miltinienės bei  specialistės Daivos Balčiūnaitės parengta virtuali paroda iš maždaug pusantro šimto nuotraukų „Ventai – 45“. Skambant svajingai muzikai, dideliame ekrane vaizdai keitė viena kitą: dar tik statoma kalkinė, pirmosios gyvenvietės gatvės, nusipelnę miestui žmonės, meno bei sporto kolektyvai, įstaigos ir organizacijos, gražiausios sodybos bei gamtos kampeliai. Ne vienas nugrimzdo į prisiminimus, pamatęs praeities ir šiandienos vaizdus, o akcijos „Varom už Lietuvą“ sustabdyti kadrai atgaivino visiškai nesenas emocijas.

Seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, pasveikinusi visus su švente, akcentavo, kad „tik žmonių dėka miestas yra gyvas, nes jie rašo miesto gyvenimo istoriją“, pasidžiaugė garsinančiais, gražinančiais, veiklumu visus suburiančiais ventiškiais, pristatė rengiamos spaudai knygos apie Ventą projektą. Mintimis apie ilgus metus, praleistus Ventoje bei atsiminimais apie darbą gamykloje pasidalino seniūnaitė Danutė Adomauskienė – „miestas augo drauge su manimi ir mano šeima“, – sakė ji.

Susirinkusieji susipažino su bibliotekoje esančia kraštotyrine medžiaga apie Ventą: gimnazijos, lopšelio-darželio „Berželis“, socialinės globos namų, gimnazijos, muzikos mokyklos istorijos albumais, folklorinio ansamblio „Volungė“ bei neįgaliųjų klubo „Dalia“ metraščiais. Didelio susidomėjimo sulaukė Garbės donorų knyga, gyvenvietės Vykdomojo komiteto kultūros ir sporto komplekso 1985 metų ataskaita, iš rankų į rankas ėjo „Pirmasis darbininko įsipareigojimas“ – nuotraukų albumas su iškilmingais darbininkų įsipareigojimais.

Bibliotekoje eksponuojamos parodos didelio būrio lankytojų sulaukė ir trečiąją šventės dieną – sekmadienį.

Jubiliejiniai renginiai praėjo, o Venta su visais dalijasi savo gamtos grožio paslaptimis, įsuka į kūrybinio verpeto ar jausmų sūkurį. Atvažiuokite, sugrįžkite, nes Venta Jūsų laukia. Laukia ir Ventos miesto biblioteka su savo gražiomis, įdomiomis parodomis ir renginiais.

Rita Šimkutė,
Šiaulių universiteto studentė,
Akmenės rajono Ventos miesto bibliotekos praktikantė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.