Į pradžią 

 
 
 
 
Apie skaitymo džiaugsmą su aktoriumi ir bardu Gediminu Storpirščiu

Gyvendami elektroninių komunikacijų apsuptyje sugalvojome paieškoti knygos skaitymo džiaugsmo.„Ieškome skaitymo džiaugsmo“- tai Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projektas, gavęs dalinį finansavimą iš Kultūros ministerijos. Skaitymo džiaugsmo ieškome skaitydami ir rinkdami Metų knygas; dairydamiesi po Vilniaus knygų mugę; savo rankytėmis gamindami netradicines knygas; apie skaitymą diskutuodami su autoritetingais rajono valdžios vyrais; bendraudami su populiariausiais vaikų knygų rašytojais, iliustruotojais, leidėjais; žiūrėdami pagal knygas pastatytus spektaklius.

Viename spektaklyje sutikome keistoką, bet labai simpatišką būtybę- Arklį Dominyką. Jis buvo labai romantiškas, labai galantiškas, baisiausiai įsimylėjęs. Įsimylėjom ir mes jį, kaip ir visos Lietuvos vaikai bei jų mokytojos... Tada sukirbėjo mintis - pasikviesti Arklį Dominyką suvaidinusį aktorių Gediminą Storpirštį į svečius. Iš arčiau pasižiūrėti, iš širdies pasikalbėti.

„Kas, tavo manymu, yra Gediminas Storpirštis?“- tokį klausimėlį pateikė mokyklos laikraštuko „Šratinukas“ redakcinė grupė mokiniams. Visokių buvo atsakymų: ir„ rašytojas“, ir „dailininkas“, ir „krepšininkas“, ir „direktorius“, ir „dainuojamosios poezijos rašytojas“, ir „Lietuvos pirštų karalius“. Pats Gediminas išsirinko „žmogų, kuris daro tai, kas jam patinka“.

Garsusis bardas savo dainomis pristatė kaimo bendruomenei Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos, Juozo Erlicko, Vytauto V. Landsbergio, Aido Marčėno, Gintaro Grajausko, Daivos Čepauskaitės, Rimvydo Stankevičiaus poeziją. Vaikų paprašęs gerbti suaugusiuosius, dainavo pastariesiems, po to linksmino išdykėlius. Papasakojo apie savo kelią į dainą, patarė vaikams vartyti knygeles, nes jose - didelė išmintis. Išklausęs jaunųjų mokyklos poetų eiliavimų, kiekvienam spaudė ranką ir išsakė konkrečius padrąsinimo žodžius.

Jaunieji gitaros mėgėjai vienas po kito skubėjo pasirodyti, kaip moka valdyti gitarą.  Gediminas patarė jiems, kur susirasti metodinės medžiagos, nurodė konkrečias knygas. Svečias džiaugėsi, kad yra kuriančių vaikų. Linkėjo kurti, būti aktyviems, nesislėpti už kitų nugarų. Davė paprastą patarimą, kurį pats kažkada gavo:„Jeigu nori padaryti kažką gero, tai nedvejok ir daryk iš karto. Jeigu nori padaryti ar pasakyti  kažką blogo, tai suskaičiuok iki dešimt. Jeigu dar norėsis taip daryti, tada daryk.“

Laikas ištirpo akimirksniu. Supratome dainuojamosios poezijos galią - gražu ir gera ir nesinori niekur skubėti, ir nesinori atsisveikinti. Vietoj atsisveikinimo žodžių svečias padainavo Daivos Čepauskaitės žodžiais.

Nusipirkome naujųjų bardo Gedimino Storpirščio kompaktinių diskų. Būsime su juo kasdien.

Renginio akimirkos:

Daina apie vaikystės šalį Dainuoja devintokė Ida Klausomės jaunųjų gitaristų
Savo eilėraštį skaito Andrėja Padėka Konstantinui Linksmi pašmaikštavimai su žiūrovais
Žiūrovai Padėka už gražias dainas Atsisveikinimo nuotrauka


Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.