Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2019-11-20 Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2019 m. 3-iojo numerio tekstai„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

 
2019-11-19 Poezija – kai sielos džiūgauja„Poezija ateina iš visur ir iš visko... Poezija ta pati visur, visais laikais ir visose žemėse, apimanti, suglobianti, suglaudžianti viską į galingą kosminį... ovalą,“ – kažkada mintijo lietuvių poetas Sigitas Geda.

 
2019-11-18 Šventė su šiaurietiškomis tradicijomisŠiaurės šalių literatūros savaitę „Šventės šiaurės šalyse“ Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė paminėjo spalvinga Šviesos ir žodžio švente. Šventėje dalyvavo Antašavos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai bei mokytojai, Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venskus.

 
2019-11-11 Poezija – literatūriniai tiltai regione


Puiki penktadienio popietė: mažytis autobusiukas rieda Anykščių link. Projekto „Knygos šventė“ (literatūriniai tiltai Utenos regione), kurį remia Lietuvos kultūros taryba – jau paskutinis renginys. Literatūriniais tiltais keliauta po Zarasus ir Molėtus, Ignaliną ir Uteną. Renginiai sujungia ne tik poeziją ir žmones, miestus ir bibliotekas, bet ir širdis. Kur yra žmogus – ten yra ir poezija, nesvarbu, kad kartais neprabylanti posmais – vargana, paskendusi kasdienybės sutemose, tačiau ji yra širdyje...

 
2019-10-29 Skaitome su vaikais iki 7 metų (edukaciniai vaizdo įrašai)Daugeliui tėvų kyla klausimų apie skaitymą su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Kada pradėti? Nuo ko? Ko galima tikėti iš tam tikro amžiaus vaiko? Ar reikia mokyti skaitymo technikos, ar tai palikti mokyklai?

 
2019-10-21 Tarptautinis „The White Ravens“ katalogas 2019 m. papildytas lietuvių autorių knyga
2019 m. į tarptautinį vaikų literatūros katalogą „The White Ravens“ atrinkta dar viena lietuvių autorių knyga. Tai dviejų jaunų kūrėjų Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės paveikslėlių knyga „Baubaimė“ ("Nieko rimto", 2018).

 
2019-10-18 Paskelbti 2020-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantaiAstridos Lindgren premijai (ALMA) 2020 m. nominuoti 237 autoriai iš 68 šalių. Nominantų sąraše ir vienas lietuvių autorius bei iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį premijai nominavo IBBY Lietuvos skyrius.

 
2019-10-10 Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ (vaizdo įrašas)


Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje vyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“, kurią organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

 
2019-10-08 „Tu tik įsivaizduok: manęs nėra“ (Sergejui Kozlovui atminti)Sergejus Kozlovas parašė daugiau nei 30 knygų vaikams, daugiausia trumpų pasakų ir apsakymų rinkinių, sukūrė daugiau nei 20 pjesių lėlių teatrui, daugiau nei 20 scenarijų animaciniams filmams, taip pat rašė eilėraščius vaikams ir suaugusiems, tekstus spalvinimo ir erdvinėms knygelėms, vertė kitų kūrybą.

 
2019-09-26 Pokalbis-diskusija „Tremtis vaikų literatūroje: ar jau esame pajėgūs kalbėti apie tai su vaikais?“ (vaizdo įrašas)


Tokie tragiški XX a. įvykiai kaip tremtis mūsų istorinėje atmintyje paliko gilius rėžius. Darome nemažai, kad ši istorinė trauma ir nukentėjusieji nebūtų pamiršti. Literatūra – vienas iš būdų išsaugoti atmintį, perduoti ankstesnių kartų patirtis naujoms. Tad kviečiame pasvarstyti apie tremtį vaikų literatūroje ir galimas pokalbio strategijas su vaikais ir jaunimu.

 
 
<- Atgal 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.