Į pradžią



 

 
 
 
 
Kultūros centras "Ramybė" pradeda Skaitymo metų maratoną

2008-ieji metai Lietuvoje paskelbti skaitymo metais. Šį šeštadienį kultūros centras „Ramybė“ (Vytauto g. 35, Palanga)  pradeda renginių ciklą „Skaityta „Ramybėje“. Pirmuosiuose skaitymo metų maratono renginiuose – palangiškiai.
Rolandas Rastauskas
Vasario 23 d. 18 val. Skaitymo metų programos inauguracija – multimedijinis Rolando Rastausko skaitymas derinant kultinio Paulo Bowles‘o romano „Dangaus prieglobstis“  fragmentus su to paties pavadinimo romano ekranizacijos (rež. B. Bertolucci) fragmentais.

Knygos vertimas į lietuvių kalbą neseniai pasirodė „Baltų lankų“ leidykloje ir susilaukė nemažo skaitytojų dėmesio. Štai kaip ją pristato pats skaitovas: „Šitą knygą įveikti – tai nelyg dykumą pereiti. Dykumos metafora čia valdovė – tos, dvasinės, kuri visad su tavimi kiekviename „civilizuoto“ pasaulio didmiestyje, ir tos, tikrosios, kuri pirmosios, deja, neatperka, nors Vakarų turistui, įtikėjusiam klajūno pašaukimu, arbata Sacharoje atrodo pasiekiama it m(i)egapolio virtuvėje. Aiman. Niekas nepasiekiama, viskas pralošiama. Ir sykiu tai romanas apie dvi neįmanomybes: vyriškojo prado – ištirpti moteriškajame ir atvirkščiai. Kelionės pabaigoje skaitytojas bus kitoks nei prieš atsiversdamas pirmąjį šitos geliančios knygos puslapį: išmintingesnis ir kartu liūdnesnis. Daug liūdnesnis, bičiuliai! Ir daug išmintingesnis!“

Kovo 1 d. 17 val. vyks palangiškės Elenos Karnauskaitės poezijos skaitymai. „Klausysimės ir patys skaitysime eiles, kalbėsimės apie kūrybą ir gyvenimą, tiesiog būsime čia ir dabar poezijoje bei muzikoje,“ – žada poetė. Dalyvaus saksofonininkas Juozas Strupinskas.

Įvairiausios Skaitymo akcijos kultūros centre numatomos kiekvieną mėnesį: jose dalyvaus žinomi kritikai, aktoriai, knygų autoriai ir leidėjai, Klaipėdos universiteto studentai. Bus galima nusipirkti knygų.

Kultūros centro „Ramybė“ informacija
2008 m. vasario 20 d.

Sigita Staškevičienė
Programų vadovė
sigita@centras.lt
Tel.: 8 675 48153

Kultūros centras „Ramybė“
Vytauto g. 35, Palanga
www.klubasramybe.lt

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.