Į pradžią 

 
 
 
 
20 frankofoniškosios literatūros metų lietuvių kalba
2019-03-20Jau 20 metų Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškos literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal „Oskaro Milašiaus“ paramos leidybai programą. Programos tikslas – padėti leidėjams įgyvendinti savo leidybos politiką, publikuojant šalyje anksčiau neišleistus kūrinius lietuvių kalba.


Programa pavadinta prancūzų kalba rašiusio XIX–XX a. lietuvių poeto, dramaturgo, rašytojo, vertėjo ir diplomato Oskaro Milašiaus vardu. Nuo 1998 m. pagal šią programą buvo paremta daugiau kaip 230 knygų leidyba.

Minint programos dvidešimtmetį, Prancūzų institutas Lietuvoje sudarė Lietuvoje pasirodžiusių ir pagal šią programą remtų knygų katalogą. Šioje kolekcijoje yra ne tik gražiausių prancūzų kalba parašytų klasikinių tekstų, bet ir skaitytojų ar kritikų pamėgtų šiuolaikinių kūrinių. Neapeita ir vaikų bei humanitarinė literatūra, suteikianti galimybę praplėsti savo žinias bei geriau pažinti nūdienos pasaulį. Nuo šių metų kovo 28 d. skaitytojai, norintys leidinius pavartyti arba pasiimti į namus, juos ras atskirame Prancūzų instituto mediatekos skyriuje Vilniuje.

Kovo 28 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, Vilnius) šią kolekciją apžvelgs prof. dr. Genovaitė Dručkutė (klasikinė literatūra), prof. dr. Vytautas Bikulčius  (XX a.– XXI a. kūriniai) ir vertėjas, redaktorius Paulius Garbačiauskas (humanitarė–kultūrologinė literatūra).

Renginio metu bus dalijamas Lietuvoje pasirodžiusių ir pagal šią programą remtų knygų katalogas. Laukiama pačių įvairiausių skaitytojų.

Į paskaitą prašoma registruotis paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/forms/oEbwyt0rWcyAIVcE2

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.