Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo metai Plungės rajone


Šiais metais Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius vykdo projektą ,,2008-ieji - Skaitymo metai”. Projektą remia Plungės rajono savivaldybės kultūros ir sporto projektų rėmimo programa.

Balandžio 2-oji - Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną buvo paskelbtos Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premijuotos geriausios praėjusiais metais išleistos knygos. Bibliotekoje buvo paruošta šių knygų paroda. Vyko pristatymai skaitytojams bibliotekoje ir Plungės vaikų globos namuose. Didžiausias rūpestis - premijuotų knygų įsigijimas. Norėtųsi, kad kuo daugiau egzempliorių geriausių knygų papildytų bibliotekos fondą.

Biblioteka - tai tokia erdvė, kur kasdien daug skaitoma. Džiaugiamės, kad šie metai atvėrė naujas galimybes, naujas erdves skaitymui. Gražiai į šio projekto vykdymą įsikomponavo viešieji skaitymai netradicinėje erdvėje  Plungės vaikų globos namuose. Skaitymus rėmė Skaitymo skatinimo programa.

Susitikimai su rašytoju Sigitu Poškum vyko Šateikių mokykloje ir Didvyčių bibliotekoje.

Jau tapusi tradicija - Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Plungės vaikų bibliotekoje organizuojamos ,,Pirmokų dienos bibliotekoje“. Šiemet galėjome įgyvendinti seniai subrendusią įdėją - dovanoti pirmokui skaitytojo pažymėjimą. Tai galimybė paskatinti skaityti, sudominti skaitymu tuos, kuriems ši veikla dar mažai pažįstama.


Bibliotekoje vyko popietės ,,Skaitymo metai“, ,,Skaitome ir dalijamės“, ,,Biblioteka - išminties namai“.

Galiu tik  pasidžiaugti, kad Plungėje yra daug vaikų, kuriems rūpi skaitymas. Ypač malonu, kai į skelbiamas akcijas įsijungia moksleivių, vaikų grupės. Norėčiau paminėti Senamiesčio vidurinės mokyklos 3a klasės moksleivius, kurie kartu su savo mokytoja Edita Strazdauskiene ypač aktyviai ir kūrybingai dalyvauja visuose šių metų skelbiamuose renginiuose. Taip pat keletas malonių susitikimų įvyko su Plungės vaikų globos namų moksleiviais ir darbuotojais. Skaitytojo pažymėjimai buvo padovanoti ir Plungės vaikų globos namuose gyvenantiems vaikams.

Galvojame, kad susilauks susidomėjimo pateiktas pasiūlymas -,,Užrašyk savo naują atradimą knygų pasaulyje“. Tai bibliotekos lankytojų daroma knyga. Tai galimybė pasidalinti įspūdžiais apie perskatytą knygą, pasiūlyti savo kūrybos.

Tikimės, kad šiais metais dar ne kartą pradžiuginsime savo skaitytojus naujais susitikimais, pokalbiais apie skaitymą.

Šio projekto tikslas - skatinti mažuosius visuomenės piliečius skaityti, atrasti knygą bei jos teikiamą naudą.

Informuoja Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Stasė Šliuožienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.