Į pradžią 

 
 
 
 
„Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“
2020-04-15„Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“. Taip apie šviesos ir šešėlio vaikystę kalbėjo slovėnų rašytojas Boris A. Novak dar praeitame šimtmetyje, 1997-aisiais.


O pastarosios dienos iš atminties prikėlė ir dar vieną mintį: „Paveikslėlių knyga ir suaugusiajam gali tapti kultūros lobių skrynia, o vaikas gali skaityti knygą suaugusiesiems ir rasti joje savo pasakojimą, savo gyvenimo nuojautą“. Taip sakė Inese Zandere savo kalboje, skirtoje tarptautinei vaikų knygos dienai 2018-aisiais.Vaikų knyga neįsivaizduojama be iliustracijų. Iliustracijos daug lengviau leidžia priartėti prie teksto, susitapatinti su tekstu, jį pajausti ir išgyventi… Kaip ir kasmet, taip ir 2019-aisiais buvo renkama gražiausia paveikslėlių knyga. Taip pat buvo skiriama Domicelės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą.

 
Loreta Žvironaitė kalbina tris vaikų literatūros iliustracijų komisijos ekspertes, doc. dr. Vaivą Schoroškienę, dr. Astą Skujytę ir dailininkę Aušrą Kiudulaitę, skaičiusias ir vertinusias 2019 metų knygas.

Visą straipsnį skaitykite čia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.