Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo dienos Vilniaus Antakalnio vidurinėje mokykloje

2008 m. lapkričio 13-ąją mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena 5-10 klasių mokiniams. Ji buvo skirta 2008-iesiems – Skaitymo metams. Pirmąsias dvi pamokas mokytojai vedė integruodami su skaitymu savo dėstomą dalyką. Vėliau, likusių pamokų metu, mokiniai buvo užimti su klasių auklėtojais.Penktokai prie Lietuvių kalbos instituto

Penktokai
su  auklėtojais kalbėjo apie knygas, pristatinėjo savo klasės draugams mėgstamiausias, vaidino pasirinktų kūrinių ištraukas, apsirengė patikusių literatūros herojų kostiumais. Mokytojos Aloyzos vadovaujama penktoji klasė aplankė Lietuvių kalbos institutą. Čia esančiame Lituanistikos židinyje jiems įdomią ekskursiją vedė instituto darbuotoja. Mokiniai atlikinėjo įvairias su lietuvių kalba susijusias užduotis, netgi galėjo pasėdėti prie kalbininko K. Būgos stalo, paliesti jo rankraščius.


Šeštokai, vadovaujami savo auklėtojų, kūrė pasakas ir jas iliustravo. Vėliau gražiausių pasakų ir jų iliustracijų paroda buvo surengta bibliotekoje. Taip pat rengiama knyga „Šeštaklasiai savo draugams“, kurioje bus reklamuojamos mokiniams didžiausią įspūdį palikusios perskaitytos knygos, pateikiamos pačių mokinių rengtos anotacijos, iliustracijos, įspūdingiausios ištraukos su rekomendacijomis paskaityti. Šios knygos rengimui vadovauja šeštųjų klasių lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ramutė. Vaikų parengta knyga apie knygas "gyvens" mokyklos bibliotekos skaitykloje, kurią skaitys patarimo pasirenkant knygą ieškantys vaikai – knygos autorių bendraamžiai. Kaip parodė mokinių apklausos, didžiausią įtaką pasirenkant knygą, turi draugų nuomonė.Viktorinos akimirkos

Septintokai dalyvavo tarpklasinėje viktorinoje „Knyga informacijos pasaulyje“, kurios metu varžėsi šešios komandos (po 5 mokinius iš kiekvienos klasės). Mokiniai naudojosi įvairiais informacijos šaltiniais (enciklopedijomis, žodynais, internetu) ir per skirtą laiką turėjo įveikti 25 užduotis. Nugalėjo 7c klasės komanda, surinkusi daugiausia taškų. Į komandas nepatekę mokiniai tas pačias užduotis sprendė klasėse su auklėtojomis, pasidaliję į 4 grupes ir gavę ¼ visų, komandoms tekusių užduočių. Vieną kartą 1 komandos narys galėjo nueiti į klasę ir pasikonsultuoti su savo klasės draugais, dirbančiais grupėse. 7c klasės mokiniai-nugalėtojai prisipažino, kad klasės draugai padėjo jiems laimėti. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais, visi komandų dalyviai – atminimo dovanomis, o visi septintokai – saldainiais. Viktorinai vadovavo muzikos mokytoja Rasa, vertinimo komisijai – lietuvių kalbos mokytoja Jurgita, o užduotis rengė bibliotekos vedėja Irena.

Aštuntokai, perskaitę Sauliaus Šaltenio „Riešutų duoną“ ir gavę lietuvių literatūros mokytojos parengtas užduotis, žiūrėjo šio kūrinio ekranizaciją. Jie turėjo galimybę palyginti įspūdį, kurį gauna skaitydami su to paties kūrinio ekranizacijos pateikiama versija. Už atliktas užduotis mokiniai buvo vertinami. Aštuntokų veiklai vadovavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ingrida.

Devintokai su savo auklėtojomis išvyko į estų režisieriaus Ilmar Raag filmą „Klass“ (Klasė ), (2007), rodomą „Skalvijos“ kino teatre, skirtą jaunimui nuo 14 m., kurį buvo rekomenduota vėliau aptarti klasėje. Siužetas trumpai: Šešiolikmetis Kasparas stoja ginti klasės nevykėlį Josefą. Tai pakeitė jo santykius su visais. Kasparas nori susigrąžinti savo draugus, merginą ir įprastą gyvenimą. Mėgindamas išlaikyti orumą, Josefas ketina pereiti į kitą mokyklą. Bet klasės draugai negailestingi. Prasideda tikra kova. Paaugliai nebemato pabaigos savo piktoms užgaulėms.

Viena devintokų klasė išvyko į Vilniaus universiteto biblioteką – seniausią ir gražiausią Lietuvoje.Doloresa Kazragytė skaito knygos ištraukas pritariant klarnetininkui Valdui Andriuškevičiui

Dešimtokai dalyvavo monospektaklyje pagal R. Bacho apysaką “Džonatanas Livingstonas žuvėdra“, kurį padovanojo Kauno aktoriai. Doloresa Kazragytė skaitė knygos ištraukas pritariant klarnetininkui Valdui Andriuškevičiui. Nepamirštamos akimirkos liko užfiksuotos mokytojo Arūno Mikalonio nuotraukose .

Visą lapkričio mėnesį mokykloje veiks paroda „Asmenybė ir knyga“, kurią pasiskolinome iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos. Mokyklos bibliotekoje taip pat veikia paroda “Skaitanti Lietuva“. Už pagalbą rengiant parodas dėkoju mokytojai Nijolei S.  ir Skaitymo dienos kuratorei – direktorės pavaduotojai Aldonai B.Su poete Dalia Teišerskyte


Skaitymo diena buvo pratęsta lapkričio 19-ąją. Aktų salėje 14:00 val. susirinko poezijos mylėtojai susitikti su poete Dalia Teišerskyte. Poetė skaitė sonetus iš savo knygos "Atodūsiai", lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Albinos P. mokiniai, susipažinę su poetės eilėmis, skaitė labiausiai jiems patikusius eilėraščius. Dešimtokų auklėtojos Džeraldos ne tik auklėtiniai skaitė poeziją, bet ir ji pati. Mokytoja Nijolė S. taip pat skaitė savo seniai pamėgtos poetės Dalios Teišerskytės eiles. Ieva (fleita) ir Aistė (smuikas) atliko J. S. Bacho arijas ir menuetą akompanuojant muzikos mokytojai Rasai Malikėnienei. Mokytojas domino kaip poetė sugeba suderinti poetinę kūrybą su politikės darbu Seime. Susitikime dalyvavo mokyklos direktorė ir viešnia iš miesto savivaldybės B.Vaitiekūnienė. Maloni popietė baigėsi pasirašant autografus ant paskutinių poetės knygų  "Atodūsiai: sonetų vainikas" ir "Slenkstis". Po vieną knygą poetė padovanojo mokyklos bibliotekai. Ačiū.Lapkritys. Nors ne – lapkritis. Lyja.
 Tyliai blykšta ugnis židiny.
 Ką veiki tu šįvakar many?
 Kam ir vėl kažin kur vadini,
 Jei-ruduo? ir nežydi lelijos?..
[Dalia Teišerskytė "Ruduo"]

                                                                                                                                            Informuoja Irena Kryžanauskienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.