Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-04-25  Įsimintinos Vytauto V. Landsbergio pamokos
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“. Mokiniai įvairiomis formomis supažindinami su sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ knygomis bei jų autoriais.

2018-04-25  Patvirtinta Simono Daukanto 225-ųjų gimimo metinių minėjimo 2018 metais programa2018 m. sukanka 225-osiosgimimo metinės Lietuvos istorikui, rašytojui ir švietėjui, vienam iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų – Simonui Daukantui. Vyriausybė patvirtino S. Daukanto gimimo metinių minėjimo programą.
2018-04-24  Marijus Gailius. Dar vertimų, dar: laureačių prozaKonstatavę, kad pernai iš lietuvių autorių nesulaukėme nė vieno galingai sukalto romano apie šiuolaikinį gyvenimą, neskubėkime kaltinti Seimo kultūros komiteto, plaktis rykštėmis ar trečią kartą skaityti „Pietinia kronikų“: leidyklos pasiūlo verstinės literatūros asorti, kurio idėjų ir temų matmenys puikiai tinka ir mūsų kultūrai. Puiki literatūra sienas griauna greičiau nei Šengeno režimas.

2018-04-23  Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga išrinko 2018 m. Antipremijos laureatą


 
Balandžio 23-ioji – simboliška ir prasminga data visai pasaulio literatūrai. Siekdama atkreipti dėmesį į kasmet vis sudėtingesnį geros ir kokybiškos knygos kelią pas skaitytoją, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) balandžio 23-iąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, paskelbė 2018 metų Antipremijos laureatus.

2018-04-20  Nacionalinėje bibliotekoje bus apdovanoti geriausi bibliotekininkai


Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais ir kitus  renginius. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema mums visiems primena, kad „Kartu mes kuriame ateitį“.

2018-04-20  2018-ieji – prancūzų literatūros metai: sudarytas prancūzų grožinės literatūros vertimų šimtukas


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2018-uosius paskelbė prancūzų literatūros metais, taip siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje itin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus. Šia proga sąjungos ekspertai nutarė sudaryti šimto geriausių prancūzų grožinės literatūros knygų, išverstų į lietuvių kalbą, sąrašą, kuriuo Lietuvos skaitytojui siekiama padėti susigaudyti plačioje ir gilioje prancūzų literatūros jūroje ir atsakyti į paprastą ir kartu sudėtingą klausimą: nuo ko gi pradėti skaityti prancūzų literatūrą?

2018-04-19  Seminaro „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“ vaizdo įrašasBalandžio 17 d. Nacionalinėje bibliotekoje vyko seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, skirtas aptarti praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų bei vaikų skaitybos tendencijas.

2018-04-19  Pristatyta knyga apie J. Karinauskytę-Kauneckienę


 

Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta  knyga „Paukštė išskrido... pavasarėjant“. Apie nepaprasto likimo, tačiau paprastą Moterį, iškilią Mokytoją, Šiaulių regiono leidyklos „Saulės delta“ įkūrėją ir vadovę, kultūros mecenatę, Karalienės Mortos premijos talentingiausiems, kūrybiškiausiems ir darbščiausiems Lietuvos vaikams įkūrėją Jadvygą Karinauskytę-Kauneckienę.

2018-04-18  Išrinkti mėgstamiausių 2017 m. vaikų ir paauglių knygų penketukai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė moksleivius rinkti 2017 m. perskaitytų mėgstamiausių knygų penketukus.

2018-04-18  Rašytoja Vaiva Rykštaitė: „Vaikai pakeitė ne tik mane, bet ir mano rašymą“

Rašytoja Vaiva Rykštaitė. Nuotr. leidyklos „Nieko rimto“

Į šių metų Knygų mugę rašytoja Vaiva Rykštaitė atkeliavo iš Havajų. Tiesa, prie štai dar užsuko į Kauną, kur jos laukė išsiilgę giminaičiai. Jos naujausios knygos vaikams „Jūratė, Kastytis ir Mikas“ (leidykla „Nieko rimto“) veikėjas Mikas į Lietuvą atvyko iš Amerikos. Ar kelionės padeda atrasti save? Ar rašymas vaikams keičia žmones? Jūsų dėmesiui –  interviu su rašytoja Vaiva Rykštaite.

2018-04-17  Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“ (tiesioginė transliacija)


 
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 17 d. 10.00–16.30 val. vyks seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti. Tiesioginę transliaciją galite stebėti Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanalu.

2018-04-17  „Vaikų knyga – tai pagarba mažųjų didybei“Tokia skambia ir didžia mintimi, Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo proga, į skaitytojus kreipėsi latvė Inese Zandere, daugiau kaip 30 knygų vaikams ir paaugliams autorė, redaktorė. Kasmet Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama balandžio 2-ąją, H. Ch. Anderseno gimimo dieną, nuo 1967 m.

2018-04-16  Atidaryta paroda „Dailininkės vaikams: Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijos (1918–1940)“
Balandžio 13 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39) atidaryta Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijų (1918–1940) paroda „Dailininkės vaikams“. Paroda veiks iki gegužės 5 d.

2018-04-16  Neringa Butnoriūtė. Nacionaliniai tendencingumo ypatumaiKol naujausioji lietuvių literatūra susirūpinusi, kas yra asmenybė, eseistikoje šis rūpestis – jau virtęs klausimu, kas yra šiuolaikinis pasaulis ir kuo yra literatūra šiandien. Tokią tendenciją paliudija ir naujoji už eseistiką Nacionaline kultūros ir meno premija apdovanotos Giedros Radvilavičiūtės knyga „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“.

2018-04-13  Knygos – galingas ginklas


 
 
Kovo mėnesį drauge su etikos ir tikybos mokytojomis bei bendraklasiais lankėmės gimnazijos bibliotekos darbuotojų paruoštame knygų pristatyme, kuris buvo skirtas savaitei „Be patyčių“. Pristatymo pavadinimas – „Atstumtieji“ (pamaniau, gerai, kad ne tiesiai – patyčios – nes šis žodis jau kiek įgrisęs).

2018-04-12  Neringa Mikalauskienė. Senos naujos vaikiškos istorijosPrisipažinsiu: savo santykį su plonute, vos per valandą perskaityta šveicarų rašytojo Peterio Bichselio (g. 1935) knygele „Vaikiškos istorijos“  bandžiau apibrėžti keletą mėnesių. Nes vieną kartą perskaityti ir susižavėti dar nereiškia prisijaukinti. Kad rastum, ką pasakyti, reikia išmokti „sapnuoti naująja kalba“ ‒ čia tebūnie nuoroda į vieną iš knygoje esančių pasakojimų.

2018-04-11  Patarimas karalaitei: „Nesvarbu, kad išsipurvinai, svarbu, kad nusipraustum“


 
Jolita Zykutė yra žurnalistė, viešųjų ryšių specialistė, meno vadybininkė. O nuo šių metų vasario mėnesio – ir rašytoja, parašiusi knygą vaikams „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“ (leidykla „Nieko rimto“). Užduoti klausimus žurnalistei – užduotis ne iš lengvųjų, tačiau juk taip įdomu iš pirmų lūpų sužinoti apie knygos rašymą, karalaičių dalyvavimą grožio konkursuose ir Lietuvos karūnavimą.

2018-04-11  Gintarė Adomaitytė. Mes iš Filologų šalies (apie 50-ąjį Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkursą, jo praeitį, dabartį ir ateitį)


„Ypatingi metai. Ypatinga proga. Ypatingi žmonės“. Šiuos žodžius konkurso atidarymo iškilmėse ištarė dr. Regimantas Tamošaitis – literatūros kritikas, eseistas, Vilniaus universiteto docentas ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkas. Jis sakė: „Maždaug dvidešimt metų dalyvauju šiuose konkursuose ir nepavargau“. Šiuos žodžius kartu su juo, matyt, galėtų atkartoti ir kiti vertintojai. Bent jau šių eilučių autorė pritaria R. Tamošaičiui neabejodama.

2018-04-10  Paaiškėjo „Pirmosios knygos“ konkurso nugalėtojaiJau žinomi „Pirmosios knygos“ konkurso, kurį kasmet skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai. Tai poetė Greta Ambrazaitė (eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“) ir prozininkė Monika Baltrušaitytė (novelių rinkinys „Išėję prie upės“).

2018-04-09  Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 17 d. vyks seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

2018-04-09  Diskusija „Nepatogios temos vaikų literatūroje“Balandžio 5 d. LRT radijo laidoje „Ryto allegro“ skambėjo diskusijos „Nepatogios temos vaikų literatūroje“, vykusios Vilniaus knygų mugėje, įrašas.

2018-04-06  Kaune apdovanojami reikšmingiausių 2017 m. metų vaikų knygų kūrėjaiAkivaizdu, kad 2017-ieji vaikų literatūrai buvo darbingi, kūrybingi ir reikšmingi. Per metus išleista per 500 pavadinimų knygų vaikams ir paaugliams. Trečdalis jų – originalioji kūryba.

2018-04-06  18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skelbia – „Kartu mes kuriame ateitį“
Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių.

2018-04-05  Jono Aisčio literatūrinės premijos konkursas

Kaišiadorių rajono savivaldybė skelbia, kad iki balandžio 30 d. laukia siūlymų Jono Aisčio literatūros premijai gauti. Premija skiriama už Jono Aisčio kūrybos tyrinėjimą ir sklaidą, už aistiškos lyrizmo dvasios puoselėjimą poetinėje kūryboje.

2018-04-05  E. V. Buožytė: „Kurti naują pasaulį tekstu ar piešiniais – nuostabus jausmas“Šių metų vasario pabaigos Eidvilė Viktorija Buožytė laukė su ypatingu nekantrumu ir jauduliu. Savo pirmąją ir parašytą, ir iliustruotą knygą „Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė” (leidykla „Nieko rimto“) ji pirmąkart į rankas paėmė Vilniaus knygų mugės metu.

2018-04-05  Lina Ožeraitytė. Nesibaigianti vasara su dailiausia moterimi klube „Tram 83“

Seksas ir purvas literatūroje – ne naujiena. Užsienio autoriai jau seniai gvildena šias temas, lietuviai kiek kuklesni, tačiau bandymų vis gausėja. Smagu, kad pasirodė pirmas romanas apie vyrų meilę – nors ir ne itin kokybiškas, bet tai pirmasis laiptelis, kuriuo galės pasinaudoti kiti. Vis dėlto turime daugybę prastų seksualumo ir kūniškumo literatūroje pavyzdžių, tarkime, „50 pilkų atspalvių“ ar lietuviškąją „Mėlyno rūko“ trilogiją, ir šie pavyzdžiui, rodos, skatina vengti knygų su pabrėžiamu erotiškumu.

2018-04-04  Balandžio 23-oji – Pasaulinė knygos diena


„Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“ – tokiu sakiniu savo pranešimą praėjusiais metais konferencijoje „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“ baigė lektorė iš Turku universiteto (Suomija) Juli Anna Aerila. Pasak jos, mes dažnai žaidžiame idėjomis, kaip skaitymą padaryti patraukliu, kaip įtraukti vaikus į skaitymo procesą, tačiau pamirštame, kad skaitymas yra procesas, kuriam dažniausiai reikia labai mažai: geros knygos, skaitytojo ir patogios vietos.

2018-04-04  Aistė Gintautaitė. Jubiliejinis Jaunųjų filologų konkursas: Vilnius laukiaŠimtas du mokiniai iš visos Lietuvos balandžio 5 dieną susitiks Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje: čia vyks Jaunųjų filologų konkurso atidarymo iškilmės. Vėliau tris dienas jaunieji filologai kartu su žymiais kūrėjais pasiners į savo darbų nagrinėjimą Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje.

2018-04-03  Liudo Dovydėno literatūrinės premijos konkursas

Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia rašytojo Liudo Dovydėno premijos konkursą. Premija skiriama konkurso būdu už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.