Į pradžią 

 
 
 
 
Vaikų knygos dienos šventė Alizavos mokykloje
2019-04-04


Tarptautinė vaikų knygos diena šiemet ypatinga ne tik Lietuvai, bet ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai. Žymusis talentingasis vaikų knygų rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius, sukūręs plakatą Tarptautinei vaikų knygos dienai ir parašęs kreipimąsi į visus pasaulio skaitytojus, prieš dešimtį metų, 2009 m. balandžio 18 d., viešėjo Alizavos mokykloje ir kartu su vaikais mokyklos laiptinėje nupiešė žirafą. Linksmoji K. Kasparavičiaus žirafa pasitinka vaikus kiekvieną rytą, linkėdama jiems geros nuotaikos. 
Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė iškilmingai perskaitė K. Kasparavičiaus laišką pasaulio vaikams.
 

Paskelbti mėgstamiausių knygų penketukai

Alizavos mokyklos mokiniai pildė „Mėgstamiausių knygų penketuko rinkimų“ anketas. Jas išanalizavus, išrinkti „Mokyklos mėgstamiausių knygų penketukai“. Knygos paskelbtos šventės dalyviams.

1–4 klasių mokinių mėgstamiausios knygos

 1. Justinas Marcinkevičius „Grybų karas“.
 2. Vytė Nemunėlis „Meškiukas Rudnosiukas“.
 3. Justinas Marcinkevičius „Voro vestuvės“.
 4. Selemonas Paltanavičius „Maži ežiuko sapnai“.
 5. Henrik Tamm „Nindzė Timis ir pagrobtas juokas“.

5–10 klasių mokinių mėgstamiausios knygos

 1. Michael Morpurgo „Karo žirgas“.
 2. Melvin Burgess „Vilko kauksmas“.
 3. Justinas Žilinskas „Kaukas Gugis ir kerų karas“.
 4. Aidas Jurašius „Pypas ir jo nutikimai“.
 5. Vytautė Žilinskaitė „Robotas ir peteliškė“.
   

Apdovanoti „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ dalyviai

Praėjusiais mokslo metais 3 klasės mokiniai, skaitymo skatinimo būrelio nariai, pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Rudnosiuko istorijos“ paruošė meninę kompoziciją „Rudnosiukas kalbininkas“. Mokinių vaidinimas buvo nufilmuotas ir nusiųstas „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ organizatoriams. Į šventę atvykusi labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ ambasadorė Kupiškyje Eglė Blaževičienė įteikė kiekvienam ketvirtokui po tris geriausias lietuvių autorių – nacionalinio literatūros konkurso nugalėtojų – knygas.
 

Viešosios bibliotekos direktoriaus padėkos aktyviausiems bibliotekos skaitytojams

Alizavos padalinio bibliotekininkė L. Dešrienė paskelbė aktyviausių bibliotekos lankytojų ir skaitytojų dešimtuką. Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus padėkomis apdovanoti Alizavos mokyklos mokiniai: Dakota Ivanova, Ineta Kucinaitė, Aistė Morozovaitė, Eva Ardavičiūtė, Evelina Čereškevičiūtė, Imantas Meškelis, Rimgailė Mergiūnaitė, Gabija Morozovaitė, Aurita Trasykytė, Auridas Meškelis.
 

Laiškų tiltas Alizava – Atlanta

Pernai, Vasario 16-ąją, Alizavos mokyklos 5–10 klasių mokiniai parašė šimtą laiškų užsienio lietuvaičiams. Šie laiškai buvo išsiųsti į lituanistines mokyklas įvairiose pasaulio šalyse. Sulaukėme džiugių laiškų iš Amerikos, Džordžijos valstijos, Atlantos lituanistinės mokyklos „Saulė“. Šiemet, Vasario 16-ąją, alizaviečiai rašė laiškus „Saulės“ lituanistinės mokyklos mokiniams apie savo mėgstamiausias knygas. Balandžio 2-osios išvakarėse sulaukta laiškų iš Atlantos, kurie buvo garsiai perskaityti šventės dalyviams. Paaiškėjo, kad ir emigrantų vaikai skaito Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštį“, o Jeff Kiny serijos „Nevykėlio dienoraštis“ knygos yra netgi labai populiarios. Devynmetė Beatričė už skaitymą gavo medalį ir atsiuntė jo nuotrauką. Mokyklos direktorė Virginija Thoresen alizaviečių atsiųstų  knygų sąrašą paskelbė mokyklos FB puslapyje, kad paaugliai, kurie jau nebelanko lituanistinės mokyklos, galėtų paprašyti giminių iš Lietuvos dovanų įdomių knygų.

Visiems akcijos „Laiškų tiltas Alizava – Atlanta“ dalyviams įteiktos padėkos dovanėlės.
 

Mažieji knygnešiai

Knygnešio dienos išvakarėse Alizavos mokykloje startavo akcija „Knyga į namus“.  Šeštos klasės mokiniai pasiryžo būti knygnešiais. Iš pradžių jie parnešė namiškiams ir giminaičiams po lankstinuką apie akciją, o vėliau ir po pageidaujamą knygą ar žurnalą tėčiui, mamai, močiutei, kaimynui, krikšto mamai. Suaugusieji, paskendę savo darbuose, pritrūksta laiko atvykti į biblioteką. Vaikų namo parnešta gera knyga ar įdomus žurnalas – pati geriausia dovana.

Mažiesiems knygnešiams įteiktos padėkos dovanėlės.
 

„Knygos princesė“ ir „Knygos karalaitis“

Bibliotekininkė Laimutė paskelbė, kad „Knygų princesės“ nominaciją gauti pretenduoja mokiniai: Rasa Djačenko (8 kl.), Ineta Kucinaitė (3 kl.), Aurita Trasykytė (7 kl.). „Knygų karalaičio“ nominaciją gauti pretenduoja mokiniai: Lukas Babachinas (8 kl.), Dovydas Barzevičius (2 kl.), Auridas Meškelis (7 kl.). Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Miciūnienė atplėšė vokus ir garsiai paskelbė, kad „Knygų princesės“ nominacija suteikiama 3 klasė mokinei I. Kucinaitei, o „Knygų karalaičio“ nominacija suteikiama 2 klasės mokiniui D. Barzevičiui. Nominantai buvo pasodinti į išpuoštas kėdes, iškilmingai karūnuoti bei apdovanoti knygomis.

Dovydą nuolat skaityti skatina noras sužinoti naujų dalykų. Be to, mama vis primena, kad neužmirštų pasiimti knygos iš bibliotekos. Ineta norėtų, kad mokytojai labiau iš vaikų reikalautų skaityti knygas, o knygų leidėjams ir bibliotekininkams ji linki, kad kasdien atsirastų vaikų, kurie pamiltų knygas.

Po renginio visi nusifotografavo prie Kęstučio Kasparavičiaus žirafos.

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 Bibliotekų naujienos.

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.