Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo valanda "Drauge su knyga"


Panevėžio “Verdenės“ pagrindinės mokyklos biblioteka, minėdama Skaitymo metus, pakvietė visą mokyklą dalyvauti nekasdienėje skaitymo valandoje. Skaitymo valandai "Drauge su knyga" ruoštasi iš anksto. Kiekvienas mokinys ir mokytojas atsinešė skaitomą knygą (iš namų, bibliotekos ar draugų...) ir skaitė visi vienu metu. Paskaičius knygą atsirado nuostabi  galimybė aprašyti savo patirtus įspūdžius . O tai nelengva užduotis, nes paprastai nukrypstama į smulkų turinio aprašinėjimą arba  vengiama ir išsisukinėjama. Bet šįkart rašo visi. Popieriaus lape  užrašomas knygos autorius, pavadinimas ir apie tai kas skaityta  ir ką suteikė  skaityta knyga. Savo rašinius skaičiusieji papuošė  ir piešiniais.


Apie skaitymo valandoje skaitytas knygas galima rasti informaciją dabar bibliotekoje veikiančioje parodoje "AŠ +KNYGA = SKAITYMO MALONUMAS". Patikėkite, kad tokia paroda geriau už bet kokią kitą reklamą, nes jos kūrime dalyvavo kiekvienas ir raštu išsakė savo nuomonę. Skaitomos knygos vienus linksmino, kitus jaudino ar ramino. Daugeliui knyga padėjo suvokti save ir kitus. Bet svarbiausia, kad ši valanda subūrė visus kartu ir leido visiems pajusti didelį malonumą skaitant drauge ir vertinant tai kas perskaityta. Ir pasirodo ..."nors turiu silpnas akis, bet skaitau... Ačiū rašytojams, rašantiems įdomias  knygas". Arba... "eidama miegoti kas vakarą skaitau". "Skaitau grįžęs iš futbolo treniruočių"...


Ir mes skaitėme mokykloje visi vienu metu tikėdami, kad knygos gyvena tik skaitomos. Tad skaitykime, laisvėkime ir tobulėkime.

 

 

 

 


Birutė Tylienė
Panevėžio "Verdenės" pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.