Į pradžią 

 
 
 
 
Konkursas kasmetinei Dionizo Poškos premijai gauti
2019-01-21Šilalės rajono savivaldybė skelbia konkursą kasmetinei Dionizo Poškos premijai gauti. Premija skiriama už geriausią naują lietuviškos poezijos knygą, išleistą praėjusiais kalendoriniais metais, kurioje atspindimi etniniai motyvai, lietuviškos tradicijos ir istorinė tautos atmintis.


 

Kandidatus premijai gali siūlyti menininkų sąjungos, leidyklos, kultūros centrai, bibliotekos bei patys autoriai.

Kandidatai pristato laisvos formos paraišką, spausdintą kompiuteriu ir grožinės literatūros (prozos ar eseistikos) kūrinį (5 egz.) iki vasario 15 d. (Šilalės rajono savivaldybės Dionizo Poškos premijos vertinimo komisijai, J. Basanavičiaus g. 2, 75138, Šilalė).

Knygas vertins atrankos komisija, sudaryta iš penkių narių. Tris narius deleguoja Šilalės rajono savivaldybės Etninės kultūros plėtros programos įgyvendinimo komisija, du – Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba.

Laureato pagerbimo iškilmės siejamos su Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamu tarptautiniu poezijos festivaliu „Poezijos pavasaris“. Konkreti premijos įteikimo data ir vieta paskelbiama likus ne mažiau kaip 15 dienų iki premijos įteikimo.

Premijos nuostatus galima rasti www.silale.lt.

Šiemet bus teikiama jau vienuoliktoji kasmetinė Dionizo Poškos premija, kurią 2009 m. įsteigė Šilalės rajono savivaldybės taryba. Praėjusiais metais šia premija pagerbtas Algimantas Mikuta už geriausią naują lietuviškos poezijos knygą  „Kelias į laumes“ (Kauko laiptai, 2017). Dionizo Poškos premiją anksčiau pelnė rašytojai Stasys Eidrigevičius už poemą „Giedanti gaidžio galva = Giedanti gaidžia gàlva (Apostrofa, 2016), Romas Sadauskas už trupmenų poemą „Sudzievuliu“ (Žuvėdra, 2015), Stasys Jonauskas už eilėraščių knygą „Laikas išeina pats“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014) ir kt.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.